Προς το περιεχόμενο

Ψάχνοντας τον ήχο σε Fender Player Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

 

Γιατι? ΥΠΑΡΧΟΥΝ και ΑΛΛΕΣ κιθαρες εκτος από telecaster?

 

YES 😁😁😁

e60f89457236d65a7b9d02f8014c1c15.jpg

Επεξεργασμένο από kbasilis
  • Χαχα 4

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. αν θελεις δοκιμασε το εξης. στη μπασσα πλευρα των μαγνητων χαμηλωσε τους ως εξης   .. neck 1 χιλιοστο πανω απο το πικγκαρντ [ η αν θελεις στο υψος του πικγκαρντ ]      ... midlle  ακριβως στο υψος της βιδας    bridge   .. στο διπλασιο υψος  της βιδας . μιλαω παντα για τη πλευρα  της μπασσας Ε... στα καντινια ανεβασε οσο νομιζιεις... και κλεισε τελειως τα μεσαια απο τον ενισχυτη

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, είστε πραγματικά πολύ εξυπηρετικοί και γνώστες του αντικειμένου. Εάν σε κάποια φάση θέλω να βελτιώσω τους Fender stock pickups, και με δεδομένο ότι παίζω κυρίως clean και με ελαφριά παραμόρφωση στα σολαρίσματα (μέχρι John Mayer παραμόρφωση) Και κυρίως στις θέσεις 1,2 και 4, ποιους από τους παρακάτω μαγνήτες που έχω ξεχωρίσει θα μου προτείνατε?

1. Seymour Duncan SSL-1 

2. Radioshop ID Chris Buck signature

3. Fender Custom 57/62

4. Fender Eric Johnson signature 

5. Είμαι ανοιχτός σε οποιοδήποτε άλλο σενάριο, αρκεί να μην είναι πολύ hot ο μαγνήτης γιατί όπως είπα δεν είναι προτεραιότητα ο παραμορφωμένο ήχος αλλά ο καθαρός

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lollar blonde.Αν θες βάζεις και τον special στο bridge.

Αν και μαγνήτες να αλλάξεις,πάλι θα θές ενισχυτή, βάσει αυτών που έχεις πεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nekkon είπε

ποιους από τους παρακάτω μαγνήτες που έχω ξεχωρίσει θα μου προτείνατε?

 

Κανέναν. 

Το καλύτερο σετ που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή για υπερ κλασσικό στρατ ήχο είναι αυτό 

 

https://www.thomann.de/gr/fender_pure_vintage_65_strat_pu_set.htm?glp=1&gclid=CjwKCAjwwsmLBhACEiwANq-tXMVoy_ZBczDbMSp6euJD-Y5DpARA7rwqhpMHpAEAer24ehca07KCfhoCic4QAvD_BwE

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

 

Θα πω τη γνώμη μου, αλλά παρακαλώ να λάβετε υπόψη σας ότι είμαι ένας απολύτως αρχάριος ερασιτέχνης. Και το κλισέ - δοκιμάστε τους, αν μπορείτε, πριν αποφασίσετε 

 

Εχω τον blues Junior και τον Deluxe reverb και τους χρησιμοποιώ σπίτι με μια strat am standard καρφί


O junior έχει έναν εκπληκτικό ήχο με το fat switch on. Ο deluxe μπιστάει πολύ καλύτερα σε όλες τις άλλες των περιπτώσεων 

 

Αν είχα τον χώρο και τα χρήματα θα έπαιρνα και τον twin.  Είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει/παίξει σε volumes 2-3 σε μαγαζιά. 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα! Εχω την Player (όχι την plus) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος το μόνο αρνητικό που βρήκα στην κιθάρα ήταν οι μαγνήτες.Τους έβγαλα λοιπόν και έβαλα τους Pure Vintage 65. Αλλο πράγμα!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου