Προς το περιεχόμενο

Recorder πετάλι λόγω έλλειψης 2ου κιθαρίστα


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

+1000 στην επιλογή Ableton Live + midi controller. Ναι, θα πρέπει να το μάθεις από την αρχή, αλλά είναι το ευκολότερο από τα DAWs που έχω δουλέψει και είναι φτιαγμένο για looping και live performances.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες προσεκτικά τι έχει γράψει ο κύριος Χναράκης  - ξέρει τι λέει 

 

Αν δεν έχεις εμπΥρίες (hi @fusiongtr) με loopers πήγαινε στο RC-10 χωρίς δεύτερες σκέψεις (προσοχή: άποψη αγνώστου ανωνύμου μέλους) 

 

Οι dual track loopers είναι για μεταπτυχιακό 

 

Ο looper είναι by far το must have πετάλι για αυτούς που δεν έχουν παρέα για να παίξουν μαζί - 

  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά τελικά πήρα το boss RC-500, φαίνεται καλό και σιγά σιγά το ψιλομαθαίνω

Θέλω πετάλι γιατί έχω πουλήσει την κάρτα ήχου μου και για κάποιο καιρό δεν ασχολούμαι με software κτλ

Αλλά σε λίγους μήνες θα κάνω αυτό που είπατε για να έχω σχεδόν τα πάντα έτοιμα μέσα από το cubase και απλά να παίζουμε από πάνω 2 άτομα που είμαστε προς το παρόν!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/10/2021 στις 3:39 ΜΜ, ThisIsSparta είπε

Πχ θα μπορούσες να γράψεις τα μέρη σε daw, export σε mp3 στο κινητό σου, το συνδέεις με την κονσόλα και τα ακούτε όλοι.

 

Πολύ με ενδιαφέρει αυτό... Πώς συνδέω όπως το κινητό με την κονσόλα στο studio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2021 στις 9:30 ΜΜ, ikon είπε

 

Πολύ με ενδιαφέρει αυτό... Πώς συνδέω όπως το κινητό με την κονσόλα στο studio?

 

Αυτό εξαρτάται από την συγκεκριμένη κονσόλα. Λογικά θα έχει aux input μέσω jack, mini jack ή RCA. Ανάλογα λοιπόν θέλεις καλώδιο που να βγαίνει από την έξοδο ακουστικών του κινητού σου σε οτι δέχεται η κονσόλα. 

 

Ρώτα αυτόν που έχει το στούντιο, για αυτόν θα πρέπει να είναι παιχνιδάκι να το συνδέσει και πιθανά να έχει και καλώδιο. Απλά θυμήσου να βάλεις το κινητό σε airplane mode για να μην χτυπάνε και τηλέφωνα, μηνύματα κτλ ταυτόχρονα.

  • Like 1

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου