Προς το περιεχόμενο

Αυτό θα πρεπε να μπει σαν προϋπόθεση να το δεις πριν ανοίξεις προφίλ και βάλεις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, PeterGriffin είπε

ναι ειναι αυτη η μπουγελοφατσα που εσυ νομιζεις οτι εχεις συνεννοηθει με ανθρωπο ή τουλαχιστον διποδο και αυτος σε φτυνει στη μουρη

Nαι αλλά....και αυτό που περιγράφεις ανήκει στα ΕΥΤΡΆΠΕΛΑ πάλι... δε μου χει τύχει...  🤣

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

1. Δηλαδή τα υπερασπίζονται κρυφά? Πες μου ΕΝΑΝ (γιατί έχεις αρχίσει και λες ότι σου κατέβει και για το noiz και για μας).

 

2. Δεν είναι καταδίκη που το κάνεις, αλλά για το πώς το κάνεις.

 

Αλλά ρε παλικάρι, ειλικρινά τώρα, αν δεν μπορείς να καταλάβεις πέντε απλά πράγματα που σου λένε όλοι, πώς στο καλό περιμένεις να γλιτώνεις τις κακοτοπιές στις συναλλαγές σου (που χρειάζεται να καταλάβεις λίγο και με ποιον έχεις να κάνεις από την επικοινωνία)?

ρε φιλε το consensus εδω ειναι οτι πρεπει να το θεωρουμε κανονικοτητα να μας δουλευουν ψιλο γαζι στις αγγελιες. εσας προφανως δε σας χαλαει και τοσο. εμενα με χαλαει. τι αλλο ψαχνεις τωρα να μου επιχειρηματολογησεις. ο τροπος που το εκανα ηταν μεταξυ σοβαρου κι αστειου με το βιντεο που ποσταρα. ο τροπος που εσυ και αλλοι πιο πανω πανε να μου υποδειξουν να ανεχομαι τετοιου ειδους μαλακιες ειναι κουνωντας μου το δαχτυλο (good luck with that) οπως και να χει αν εσυ εισαι μαγκας και ψυχολογεις τους παντες μεσα απο τα metadata του email και ξερεις ποιος θα σε κρεμασει τελευταια στιγμη μπραβο σου δεν εχουμε ολοι το χαρισμα σου. απο κει και περα αυτα που λεω ΕΙΝΑΙ κατακριτεα απο εναν φυσιολογικο ανθρωπο με φιλοτιμο που οταν συνεννοειται ειλικρινως περιμενει αντιστοιχη ειλικρινεια πισω. προφανως δεν ειναι στη νοοτροπια πολλων αυτος ο τροπος. ειπαμε παω πασο και θα υιοθετησω τον τροπο σκεψης που προτεινεις

The b-b-bird bird bird, the bird is the word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PeterGriffin είπε

ΕΙΝΑΙ κατακριτεα απο εναν φυσιολογικο ανθρωπο με φιλοτιμο που οταν συνεννοειται ειλικρινως περιμενει αντιστοιχη ειλικρινεια πισω. προφανως δεν ειναι στη νοοτροπια πολλων αυτος ο τροπος. ειπαμε παω πασο και θα υιοθετησω τον τροπο σκεψης που προτεινεις

 

Δείχνεις ότι αντιμετωπίζεις με ρομαντισμό και με αφέλεια κάποια πράγματα. Σου συστήνω να σκληρύνεις λίγο τη στάση σου, και να είσαι πάντα ετοιμοπόλεμος. 

Το φιλότιμο δεν έχει καμία αξία στην σημερινή εποχή. Απολύτως καμία. Μη στηρίζεται σε αυτό, διότι πάντα θα βγαίνεις χαμενος.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PeterGriffin είπε

ρε φιλε το consensus εδω ειναι οτι πρεπει να το θεωρουμε κανονικοτητα να μας δουλευουν ψιλο γαζι στις αγγελιες. εσας προφανως δε σας χαλαει και τοσο. 

 

αν απο όσα σου είπαμε μέχρι στιγμής ΕΣΥ κατάλαβες αυτό, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Ειλικρινά

Εκτός αν μας δουλεύεις.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

 

Δείχνεις ότι αντιμετωπίζεις με ρομαντισμό και με αφέλεια κάποια πράγματα. Σου συστήνω να σκληρύνεις λίγο τη στάση σου, και να είσαι πάντα ετοιμοπόλεμος. 

Το φιλότιμο δεν έχει καμία αξία στην σημερινή εποχή. Απολύτως καμία. Μη στηρίζεται σε αυτό, διότι πάντα θα βγαίνεις χαμενος.

εγκυρη παρατηρηση μεχρι ομως να βρεθεις απεναντι σε καποιον που δε θα επιδειξει φιλοτιμο προς εσενα

The b-b-bird bird bird, the bird is the word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PeterGriffin είπε

ρε φιλε το consensus εδω ειναι οτι πρεπει να το θεωρουμε κανονικοτητα να μας δουλευουν ψιλο γαζι στις αγγελιες.

 

Απλά για την πληροφόρησή σου, σου λέω το εξής.

Ο dimsonic, που σου έγραψε παραπάνω, ξέρεις τι κάνει στις συναλλαγές του?

Ζητάει χαρτί, με στοιχεία του αντισυμβαλλόμενου στην συναλλαγή, για να μπορεί να αποδείξει μετά ότι κάτι το αγόρασε και δεν το έκλεψε (αν αυτό βρεθεί μετά ότι είναι κλεμμένο).

 

Το καταλαβαίνεις αυτό?

 

Σου ξαναλέω, ως πωλητής, εσύ ορίζεις τους όρους της συναλλαγής.

Την επόμενη φορά προσπάθησε να μην σε δουλέψουν ψιλό γαζί.

Είναι κατακριτέο? ΦΥΣΙΚΑ.

Μπορεί να κάνει κάτι το noiz γι' αυτό? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ.

Συμβαίνει σε όλους στην καθημερινότητά τους σε διάφορους τομείς? ΦΥΣΙΚΑ.

Τι κάνουμε όλοι? ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ.

Τα καταφέρνουμε πάντα? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ.

  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

Εκτός αν μας δουλεύεις.

μαλλον εσυ μας δουλευεις παλικαρε μου αλλα δεν εχω αλλο χρονο να συνεχισω μαζι σου ουτε να σου εξηγω τετριμμενα πραγματα. καλο σου βραδι

The b-b-bird bird bird, the bird is the word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PeterGriffin είπε

παλικαρε μου 

 

 

δεν μπορώ να πω: βγήκαμε και κερδισμένοι σήμερα !

  • Χαχα 5

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PeterGriffin είπε

εγκυρη παρατηρηση μεχρι ομως να βρεθεις απεναντι σε καποιον που δε θα επιδειξει φιλοτιμο προς εσενα

 

Οπως σου εξήγησα, το φιλότιμο δεν έχει καμία αξία στον κοσμο των συναλλαγών. Μόνο οι αριθμοί έχουν.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν BillTrantos κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου