Προς το περιεχόμενο

Ωριμότητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε παιδιά, ο Μπιλ είχε αρμοδιότητα και πρόσβαση στο κλείδωμα, προειδοποίησε και το έκανε.

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες συζητήσεις που δεν κλειδώνονται κι ας είναι και χειρότερες και άλλες που κλειδώνονται χωρίς να έχει ανοίξει μύτη.

 

Ούτε θα εξετάσω το θέμα της ηλικίας. 

Εγω θα εξετάσω το θέμα της νοοτροπίας, κάποιων (μελών όντως) που κολλάνε με κάτι και πρέπει σώνει και καλά να πείσουν τους άλλους ότι είναι ελέφαντες.

Αυτή η τακτική δείτε το βίντεο, τα λέει καλά και βάλτε το δεν μου πάει.

Όπως και παλιότερα ποστ του μέλους (φτιάξτε επι τέλους το σαιτ να μας θυμάται) και περι αγγελιών και πάλι.

Βασικά το νοιζ δεν έχει σχέση με τις αγγελίες, αυτό έχει ξεκαθαρίσει εδώ και καιρό και σίγουρα για τον παραπάνω λόγο.

Αλλο νοιζ άλλο σμαρτνοιζ.

 

Αλλά η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι κανείς δεν μπαίνει στο καφενείο κλωτσώντας την πόρτα και φωνάζοντας "ρε σεις αυτό το πράγμα πως το ανέχεστε και σας κάνουν και σας ...τουτ και είστε ....τουτ....

 

και τα γράφω αυτα και απο την πλευρά του ότι ενεπλάκην απο την αρχή με την διαφωνία που ίσως οδηγήθηκε σε αδιέξοδο. Αλλά η άποψή μου παραμένει. "Πριν αρχίσεις να κριτικάρεις μια κοινότητα, περιμένεις πρώτα να γίνεις ισότιμο, ας πούμε, μέλος της"

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το είχα κλειδώσει απο την αρχή και φυσικά διαγράψει και το εξυπνακιστικο βίντεο "κυρηγμα" το οποίο έτσι κι αλλιώς σαν θέμα το έχουμε εξαντλήσει τουλάχιστον 40 φορές εδώ μέσα. 

Άσε που το να μπαίνει κάποιος για πρώτη φορά σε ένα φόρουμ και να ξεκινάει με τέτοιο επιθετικό ύφος και στυλ "έλα παππού μου να σου δείξω τα αμπελοχωραφα σου" είναι τραγικό...

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι φυσικό το ότι το thread απέκτησε πολλά posts: όταν προσβάλλουν τον άλλον το πιθανότερο είναι να απαντήσει και όλο αυτό μετά να ξεκινήσει μια ατέρμονη αντιπαράθεση, χωρίς ιδιαίτερο νόημα. 
 

Σε οποιοδήποτε αντίστοιχο forum του εξωτερικού, όχι μόνο θα είχε κλειδωθεί το θέμα, αλλά θα είχαν διαγραφει όλα τα posts υβριστικού περιεχομένου και πιθανότατα θα είχε αποκλειστεί κι ο χρήστης.

 

Η ανοχή σε τέτοιες συμπεριφορές απλά αποθαρρύνει τη συμμετοχή ανθρώπων με επίπεδο που μπορούν να προσφέρουν ή θέλουν να μάθουν.

 

Εν τέλει θέλω να ρωτήσω τον OP: δε θέλει το μοναδικό forum που ασχολείται στην Ελλάδα με αυτό που αγαπάμε να είναι ένας feelgood χώρος; Γιατί; Προτιμάει να μπαίνει εδώ μέσα και να παρακολουθεί το ξεκατίνιασμα τρώγωντας πατατάκια; 



 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χθεσινό φαίνονταν από το καλημέρα που θα πήγαινε..κακώς του δόθηκε τόση σημασία και τόσες σοβαρές απαντήσεις.στοχος του ήταν μόνο το τρολαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

O Bill ως moderator είναι εξουσιοδοτημένος να κρίνει πότε πρέπει να επέμβει.

Κι εγώ την κρίση του την εμπιστεύτηκα. 

Οι 98 σελίδες είναι καλό για την επισκεψημότητα και αν γίνουν και 200, ακόμα καλύτερα.

Αλλά το επίπεδο και ο σεβασμός στις συζητήσεις είναι σημαντικότερο. Και ιδιαίτερα όταν στις σελίδες αυτες, ένας (ο ΟΡ) προσπαθεί να περάσει άποψη χωρίς ικανά επιχειρήματα στους υπόλοιπους. Αν ήταν μοιρασμένες οι απόψεις, τότε θα είχε ενδιαφέρον η συζήτηση.

Σίγουρα έχω κάνει λάθη σαν διαχειριστής και σαν άνθρωπος και προσπαθώ να διορθώνομαι.

Με αυτό τον μπούσουλα λειτουργεί και ο συντονισμός της σελίδας και είμαι ευτυχής που η ανάγκη επέμβασης είναι στο μίνιμουμ. Αλλά η ομάδα, εδω είναι όταν χρειαστεί.

Χαίρομαι που υπάρχει ενδιαφέρον για κουβέντα.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιβεβαιώσω και εγώ την συμπαράστασή μου προς τον @BillTrantos, όση αξία κι αν έχει αυτή, μικρή η μεγάλη.

 

Ιδανικά κλείδωσε το thread, αφού το άφησε να γίνει κουβέντα (που λέει ο λόγος), να ανάψουν τα αίματα (κάπως), στο τέλος να καταλήξει σε μια ανούσια ανταλλαγή κοσμητικών και σουρεαλιστικά λεκτικά μπαλέτα. Το θέμα θα μπορούσε να παραμείνει ανοιχτό αν υπήρχε κατεύθυνση, αλλά ο ουδέτερος αναγνώστης (γιατί το διάβασα όλο μαζί εκ των υστέρων) δεν έβγαζε κανένα νόημα, πέραν του "ρε τι φρούτα υπάρχουνε στις αγγελίες", το οποίο το γνωρίζουμε όλοι και χωρίς δημιουργία thread, και χωρίς να ξέρουμε καν ότι υπάρχει το noiz .

 

Οπότε καλά έκανε και μπράβο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, SibLt είπε

Αν διαφωνεί πλήρως ο Φασιος, μάλλον  έχω κάνει λάθος

 

 

Δεν ισχύει βρε κάτι τέτοιο.

Τι είμαι δηλαδής, αλάθητος ασούμε?

 

Αλλά να εξηγηθώ ....

 

Μπαίνει κάποιος, ο οποίος αντιμετώπισε κακή συμπεριφορά από κάποιον σε συναλλαγή μέσω αγγελίας, και κατηγορεί το noiz (που ξέπεσε η σελίδα και άλλα τέτοια).

Του εξηγείς ότι το noiz δεν έχει σχέση μ' αυτό, και λέει ότι το ξέρει.

 

Και στην συνέχεια σε κατηγορεί ότι υποθάλπεις παρόμοιες συμπεριφορές, επειδή του συστήνεις να είναι πιο προσεκτικός, λέγοντάς του ότι αυτά μπορεί να συμβούν σε οποιονδήποτε.

Προχώρησε κατόπιν σε κατηγορίες (αόριστα) προς "μερίδα του noiz" ότι προτρέπει σε εκμετάλλευση του άλλου (για να μην σε εκμεταλλευτεί αυτός).

 

Και από όλα αυτά δεν άνοιξε μύτη.

 

Ε, κάποια στιγμή που ξέφευγε το πράγμα (και είμαι κι εγώ υπεύθυνος, το ξέρω), κάτι έπρεπε να γίνει.

Αφ' ενός, γιατί δεν υπήρχε τίποτα άλλο ουσιαστικό να ειπωθεί, ότι κι αν λέγαμε, τρώγαμε κατηγορίες στην μούρη, αφ' ετέρου, γιατί η συνέχεια θα ήταν άσχημη.

 

Υπήρξε προειδοποίηση από τον Bill, κανένα αυτί δεν ίδρωσε.

Υπήρξαν ψύχραιμες παρεμβάσεις του (παρ' όλες τις κατηγορίες προς το noiz και όλους εμάς), αλλά και πάλι ... χαμπάρι ο άλλος.

 

Καλά έκανε και το κλείδωσε.

 

Και σκέψου ότι είμαι ο πρώτος πολέμιος στα κλειδώματα, έχω εκφράσει πολλές φορές την αντίθεσή μου σ' αυτά.

 

Αλλά εδώ, πιστεύω ότι δεν υπήρχε άλλος δρόμος.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι κ έπραξε σωστά ο admin που το κλείδωσε.Το είχαμε εξαντλήσει προ πολλού...

(Εγώ σταμάτησα να συμμετέχω από ένα σημείο και μετά καθώς όπως είπα και στο thread...δεν έχει νόημα να πείσουμε τον οποιονδήποτε ΑΓΝΩΣΤΟ μας για οτιδήποτε).

Το χειρίστηκε άψογα...

Προειδοποίησε....

Και μετά το κλείδωσε....στο σωστό timing...ούτε νωρίς ούτε αργά.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Ε, κάποια στιγμή που ξέφευγε το πράγμα (και είμαι κι εγώ υπεύθυνος, το ξέρω)

 

Ένα δακτυλακι σήκωσες, και το θεμα κλείδωσε...😆

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το παρακολούθησα το θέμα αλλά έχει τίποτα καλό σε τσακωμό να διαβάσω γιατί την βρίσκω με τους τσακωμούς και τις αντιπαραθέσεις, είμαι κομπλεξικός, έχω πρόβλημα. 🤣 Αν έχει πείτε μου να του ρίξω μια ματιά για να μην διαβάζω τσάμπα🤣🤘

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου