Προς το περιεχόμενο

harley benton MM looking bass...


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομορφουτσικο το βρισκω. Αν το χεντστοκ ηταν γυμνο (maple) θα ηταν ακομα πιο ομορφο

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, ωραίο ειναι -musicman looks γαρ : )

 

Ηχητικά, με το tone κλειστό είναι πολύ μακριά από το musicman growl.

 

Ο "ανοιχτός" ήχος είναι αξιοπρεπής για την τιμή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πω... πω... είχα ξεχάσει πόσα χρόνια είχα να βρεθώ στο "μαγαζί". Hallo everybody. Αλλά ας πάμε στην "ταμπακιέρα". Το μπασάκι ακούγεται "αξιοπρεπές", αλλά... Καμία κόπια ΜΜ δεν μπορεί να ακουστεί σαν το original. Στην καλύτερη περίπτωση θα ακουστεί στο πολύ... περίπου. Και μιλάω εκ πείρας γιατί κάπου έχω ένα "ΜΜ" να μου βρίσκεται. Το ash και τα ηλεκτρονικά του original του δίνουν έναν πολύ ιδιαίτερο ήχο που οι κόπιες αδυνατούν να αναπαράγουν. Στα Fender αντίγραφα, σε γενικές γραμμές τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα, αλλά στα ΜΜ όχι.

Και μια ακόμη παρατήρηση για το συγκεκριμένο μπάσο της ΗΒ: Είναι σίγουρα NO από εμένα 5χορδο των 200 ευρώ. Και αυτό γιατί 99% θα ακολουθήσει νέο thread με τίτλο "δεν ακούγεται καλά η Β να αλλάξω μαγνήτες;"

ΥΓ: Ο sir Νέστορας ακόμα με βρίζει που πούλησα ένα ΜΜ StingRay που είχε περάσει από τα χέρια μου, αλλά ατυχώς δεν... αγαπηθήκαμε! 

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

ΥΓ: Ο sir Νέστορας ακόμα με βρίζει που πούλησα ένα ΜΜ StingRay που είχε περάσει από τα χέρια μου, αλλά ατυχώς δεν... αγαπηθήκαμε! 

Θα 'πρεπε να σε απασχολήσει ότι όλοι, μα όλοι είπαν ότι είχες τον καλύτερο ήχο μ' αυτό το μπάσο. Αν ήξερα ότι θα έκανες τη μ@la&1a θα το είχα αγοράσει εγώ. 🤨

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Πω... πω... είχα ξεχάσει πόσα χρόνια είχα να βρεθώ στο "μαγαζί". Hallo everybody.

 

ΟΛΕΕΕΕΕ!

Που 'σαι ρε παλικάρι!!!!!!!!!!!

Black eyes we made to see you.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλώς σας ξαναβρήκα. Τα ΜΜ είναι (και αυτά) υπέροχα. Και ο Νέστορας έχει εν μέρει δίκιο- το μπάσο έπαιζε υπέροχα. Όμως μαζί του είχα ένα πρόβλημα: Δεν το "άκουγα" και αποσαφηνίζω το "άκουγα". Εγώ είμαι πετροβολημένος με τα JB. Τα αυτιά μου έχουν "κουρδίσει" επάνω στον ήχο τους. Και καθώς το ΜΜ δεν ήταν Jazz, δεν το "άκουγα", κάτι μου έλειπε, κάτι δεν άκουγα... Ομοίως είχα αγοράσει ένα Ρ- πρέπει να ήταν του '78 ή του '79. Δεν το "άκουγα". Και αυτό το πούλησα, διερωτώμενος βέβαια γιατί το αγόρασα in the first place  😀

Οπότε sir συγχώρα με, αλλά ήταν θέμα... αυτιών.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Οπότε sir συγχώρα με, αλλά ήταν θέμα... αυτιών.

Σε συγχωρώ, δεν ξεχνώ ότι μαζί έχουμε κάνει ένα από τα καλύτερα live. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

ΟΛΕΕΕΕΕ!

Που 'σαι ρε παλικάρι!!!!!!!!!!!

Black eyes we made to see you.

Εεεε... θέλω να σου πω ότι σήμερα έπαιξες και εσύ ρόλο που επισκέφθηκα το "μαγαζί". Ας πούμε ότι σε άκουγα... κάπου και είπα δεν πάω να ρίξω μια ματιά να δω τι κάνουν αυτές οι ψυχές;

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου