Προς το περιεχόμενο

RIP Pat Martino


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πάει καλά η μνήμη μου. Εκτός κι από το 2014 τον είδα και το 2005 στον Μυλο.... Εχω το απόκομμα στο κάδρο...

 

 

20211104_204116.jpg

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

δείτε από το 8.00 και μετά.

Μαθηματικά.

Τα είχε πει πάνω κάτω στο σεμινάριο....

 

 

  • Like 4

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρέσουν οι συγκρίσεις, αλλά το διαπλανητικό επίπεδο του Pat κάνει μπάμ με μεγάλο πάταγο. Όχι ότι οι άλλοι δεν είναι μεγάλα ονόματα. Τεράστια είναι. Απλά για να καταλάβουμε το δικό του.

Πολύ καλός φυσικά και ο μακαρίτης ο Chuck. Κι ας έχει αυτό το ξύλο για κιθάρα.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Reflecting on my good friend, Pat Martino. Pat was a gigantic inspiration to my evolution on the guitar. When I met him he was at the ripe old age of 17 and already a master technician. His style represented a mastery of the guitar rarely known in the US at that time. His jazz orientation probably came from his Philadelphia association of great musicians and teachers who had influence on his young development. One of which I can remember, and I had the pleasure of meeting, was a gentleman named Dennis Sandoli who also taught the great John Coltrane. Pat Martino was a special individual who will stay on my mind and in my heart for all of my days." - George Benson

255946762_434548421375136_52930604502869

📷: Newport Jazz Festival 1973

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου