Προς το περιεχόμενο

εφαρμογή "ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ" της ΑΑΔΕ... τα φώτα του κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης που να έχει στήσει πρόσφατα επιτυχώς το αρχικό περιβάλλον και θα μπορούσε να με συμβουλεύσει (σε προσωπικό μήνυμα) επ' αυτού;... ευχαριστώ  εκ των προτέρων...

 

 

 

ΥΓ. σόρυ για το καραofftopic αλλά ελπίζω οι άνεμοι και τα ύδατα θα με συγχωρήσουν...😇

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προσωπικά απο τις αρχές του 20 έκανα συνδρομή σε ένα εγκεκριμένο πάροχο και κρατάω τα βιβλία μου συμπληρώνοντας έσοδα - έξοδα, ενώ αυτόματα ενημερώνει το myData.

 

Είχα ξεκινήσει να περνάω τα έσοδα κατευθείαν στο myData αλλά ήταν τόση η έλλειψη πληροφόρησης και η ανασφάλεια αν γίνεται σωστά, (και δίκαια μιας και η εφαρμογή "τιμολόγιο" δεν υπήρχε καν) που ψάχνοντας όλες τις διαθέσιμες λύσεις κατέληξα στο pelatologio.gr που είναι μια εξαιρετική λογιστική πλατφόρμα, που προσφέρει σε λογικό κόστος ότι χρειάζομαι.

 

Το "τιμολόγιο" της ΑΑΔΕ δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δυστυχώς Γιάννη μου από ότι συνειδητοποιώ εξ ίδιας χρήσης πλέον, αλλά και από συζητήσεις με φίλους εδώ που ανταποκρίθηκαν (και τους ευχαριστώ και δημόσια επ ευκαιρία), μάλλον η εφαρμογή "τιμολόγιο" είναι μια πρόχειρη, φτιαγμένη στην τούρλα του Σαββάτου υλοποίηση, με πολλές ελλείψεις... και είναι κρίμα γιατί θα εξυπηρετούσε άνετα και δωρεάν πολλούς από τους φίλους μας μουσικούς και ηχολήπτες εδώ, που κόβουν λίγα τιμολόγια τον χρόνο (αν και νομίζω ότι απλές περιπτώσεις τις καλύπτει και σε αυτή την μορφή, οπότε μην είμαι απόλυτος και αποτρέψω όποιον θέλει να την δοκιμάσει επειδή δεν κάλυψε πλήρως εμένα... έτσι κι αλλιώς δεν έχει να χάσει κάτι)...

 

ελπίζω πάντως να διορθωθεί σύντομα και ότι δεν έγινε "για τα μάτια του κόσμου έναν άγνωστο φως μου παντρεύεσαι την Κυριακή (και σχόλη ναταν η ζωή μας όλη)"...😎

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κοίτα δεν ξέρω για το "τιμολόγιο", πάντως στο myData μπορείς να περάσεις τιμολόγια αρκετά απλά. Το δύσκολο είναι να τα χαρακτηρίσεις. Εκει κόλλησα στην αρχή και γι αυτό πήγα στο https://www.pelatologio.gr/ που προσφέρει και ΔΩΡΕΑΝ πακέτο που κανει τη δουλειά.

Σαν ικανοποιημένος πελάτης το με το Basic πακέτο, το συστήνω.

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου