Προς το περιεχόμενο

Black Friday November 2021


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Blue Lab Audio  -end of developement-  όλα τα plugins FREE

Επεξεργασμένο από Spiros Poullos

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mpamps είπε

Η Toontrack λέει μέχρι 78%.

 

Στο EZDrummer2 πάντως που με ενδιαφέρει έχει 55% (€70) και νομίζω ότι ήρθε η ώρα να το πάρω.

καλή ευκαιρία. Και βασικά καλό πρόγραμμα

 

4 ώρες πριν, mpamps είπε

Επίσης έχει 75% (€39) στο EZ Mix 2.

Το χρησιμοποιεί κάποιος;

 

 

Το έχω και ζήτημα να το χρησιμοποίησα μια φορά για δοκιμή. Πολύ ετοιματζήδικο και χωρίς δυνατότητα ουσιαστικής επέμβασης. Τυφλοσούρτης. Πατάς ένα κουμπί και κάτι κάτι κι αυτό είναι.

προτίμησε κάποιο από waves

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

καλή ευκαιρία. Και βασικά καλό πρόγραμμα

 

 

Το έχω και ζήτημα να το χρησιμοποίησα μια φορά για δοκιμή. Πολύ ετοιματζήδικο και χωρίς δυνατότητα ουσιαστικής επέμβασης. Τυφλοσούρτης. Πατάς ένα κουμπί και κάτι κάτι κι αυτό είναι.

προτίμησε κάποιο από waves

Thanks Δημήτρη.

 

Το τσίμπησα το EZDrummer2.

 

Έριξα μια ματιά στα Waves.

Μιας και με τα φωνητικά δυσκολεύομαι αρκετά να τα μιξάρω (όχι ότι με τα άλλα όργανα είμαι άνετος), λέω να δοκιμάσω την τύχη μου με το CLA Vocals. Μου φαίνεται ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mpamps είπε

Thanks Δημήτρη.

 

Το τσίμπησα το EZDrummer2.

 

Έριξα μια ματιά στα Waves.

Μιας και με τα φωνητικά δυσκολεύομαι αρκετά να τα μιξάρω (όχι ότι με τα άλλα όργανα είμαι άνετος), λέω να δοκιμάσω την τύχη μου με το CLA Vocals. Μου φαίνεται ενδιαφέρον.

Δεν θα προτεινα τα cla γενικως.

Θα ελεγα δες απο waves το abbey road tg mastering ή το scheps chanel strip

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα δυό δουλεύουν στη λογική mastering, αλλά ουσιαστικά είναι πακέτο όλων των βασικών επεμβάσεων που χρειάζεται ένα τρακ είτε είναι vocal είτε όργανο. Δηλαδή μπορείς να το έχεις στην διαδικασία του mix του σημαντικού τρακ.

Και τα δυο τα χρησιμοποιώ (πάντα το πρώτο, ίσως λιγότερο το δεύτερο). Είναι προσιτά (εννοείται στη λογική της waves 249 κάνει αλλά εσύ θα το πάρεις 39 και την μαύρη παρασκευή 279 έκανε θα το πάρεις 49!). Αν είναι πάρτα και τα δυο. Αν είναι να πάρεις ένα ξεκίνα με το abbey road tg. 

90% των περιπτώσεων τα Presets που έρχονται με το καθένα καλύπτουν κάθε ανάγκη. Απο εκεί και πέρα έχει παραμέτρους να γυρνάς κουμπιά μέχρι να βαρεθείς

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

και τα δυό δουλεύουν στη λογική mastering, αλλά ουσιαστικά είναι πακέτο όλων των βασικών επεμβάσεων που χρειάζεται ένα τρακ είτε είναι vocal είτε όργανο. Δηλαδή μπορείς να το έχεις στην διαδικασία του mix του σημαντικού τρακ.

Και τα δυο τα χρησιμοποιώ (πάντα το πρώτο, ίσως λιγότερο το δεύτερο). Είναι προσιτά (εννοείται στη λογική της waves 249 κάνει αλλά εσύ θα το πάρεις 39 και την μαύρη παρασκευή 279 έκανε θα το πάρεις 49!). Αν είναι πάρτα και τα δυο. Αν είναι να πάρεις ένα ξεκίνα με το abbey road tg. 

90% των περιπτώσεων τα Presets που έρχονται με το καθένα καλύπτουν κάθε ανάγκη. Απο εκεί και πέρα έχει παραμέτρους να γυρνάς κουμπιά μέχρι να βαρεθείς

Ωραία νομίζω πως θα πάω με το Abbey. Μιας και μπήκα στο χώρο, για reverb τι χρησιμοποιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου