Προς το περιεχόμενο

Black Friday November 2021


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός, και σε λίγο θα πάμε και στα 11, χρειάζεται μνήμη. Εγώ με τα 16 αυτό που δουλεύω τώρα, και ελπίζω να τελειώσω επιτέλους, έρχεται σχεδόν οριακά. Ούτως ή άλλως θα πήγαινα 32. Τώρα ...λίιιγο να σου μπεί η ιδέα να φτιάξεις ένα βίντεο, ακόμα και η 1065 που έχω θα ζοριστεί

Πάντως καλούτσικη αγορά είναι και ελπίζω να το χαρείς

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29ευρώ και βάζω άλλη μια 8άρα ίδια μνήμη και έχω 16, εάν τα δω σκούρα. Και βλέπουμε....

 

Να 'σαι καλά dim. Απαιτήσεις δεν έχω τρελές, περαν της αξιοπιστίας. Και πριν λήξει η εγγύηση θα πάω να βάλω κάνα πιο σωστό τροφοδοτικο, για να είμαι σίγουρος...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως τα σκρουτζάρεις, όλα που έχει μέσα, βγαίνουν 530 ευρώ χωρίς το κουτί.

 

Από εκεί και πέρα, έχει την μαμά ψύκτρα της intel με ότι αυτό συνεπάγεται σε θόρυβο και θερμοκρασίες (μετά την 9η γενιά οι intel έχουν θέματα θερμοκρασίας), no name τροφοδοτικό, κουτί που είναι (από ότι διαβάζω) αμφιβόλου ποιότητας, μικρό ssd (λογικά θα χρειαστείς κι άλλον), 8giga ram (λογικά θα θέλεις κι άλλη), χωρίς πίσω ανεμιστήρα εξαγωγής (λογικά θα χρειαστείς), αλλά το βασικότερο, μέτρια μητρική.

 

Δεν είναι κακό το build, αλλά δεν είναι και καμιά ιδιαίτερη ευκαιρία.

 

Σου εύχομαι να το χαρείς, και να είναι .... καλοφάγωτο ρε παλικάρι.

 

Μεγειές!

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

29ευρώ και βάζω άλλη μια 8άρα ίδια μνήμη και έχω 16, εάν τα δω σκούρα. Και βλέπουμε....

 

Να 'σαι καλά dim. Απαιτήσεις δεν έχω τρελές, περαν της αξιοπιστίας. Και πριν λήξει η εγγύηση θα πάω να βάλω κάνα πιο σωστό τροφοδοτικο, για να είμαι σίγουρος...

 

29?

τι θα βάλεις βρε...

 

(τι εγγύηση, έχει κι εγγύηση? - δηλαδή αν αλλάξεις ssd χάνει την εγγύηση? δεν νομίζω)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 έτη εγγύηση έχει. Προφάνώς δεν χάνει εγγύηση, εάν αλλάξεις ένα part. Απλά, με τον φόβο μη καούν όλα με το φτηνό τροφοδοτικο που έχει, θα το αλλάξω όταν λήξει η εγγύηση.

 

29 κοστίζει η κάρτα που φορά πάνω. Έχουν πέσει πολύ οι τιμές στις κάρτες μνήμης. Άλλα 29 και τα κάνω 16 τα γίγα...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες για το κουτί, για να δω που μπαίνουν οι σκληροί.

Αν μπαίνουν μπροστά (πίσω από τους τρεις ανεμιστήρες) λογικά θα καλύπτουν κάποιον από αυτούς (συνήθως αυτόν που είναι χαμηλά).

Πες τους αν μπορούν, να βγάλουν αυτό τον ανεμιστήρα από μπροστά, και να τον βάλουν στο πίσω μέρος του κουτιού για εξαγωγή.

 

Βλέπω επίσης ότι παίρνει ανεμιστήρες και πάνω.

Ελπίζω να έχει dust filter, αλλιώς θα γεμίσει δεινόσαυρους το κουτί.

Αν δεν βάλεις extra ανεμιστήρες πάνω, και δεν έχει dust filter, ή αγοράζεις, ή καλύπτεις το άνοιγμα.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παραλάβω, θα το ανοίξω να δω τι παίζει, και το φέρω στα μέτρα μου.

 

Ευχαριστώ για το tip!

19 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ελπίζω να έχει dust filter, αλλιώς θα γεμίσει δεινόσαυρους το κουτί.

 

Αναφέρει ότι έχει αποσπώμενα φίλτρα σκόνης.

 

https://www.e-shop.gr/case-innovator-shadow-2-black-with-three-fans-p-PER.581526

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Βγήκαν πλέον οι DDR5 RAM ...

 

... τις οποίες δεν έχει δει κανείς παρά μόνο με κυάλι, μην πω με μακαρόνι.

 

Υπάρχει τεράστια έλλειψη σε ddr5 παγκόσμια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου