Προς το περιεχόμενο

Αγορά e-drums kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε,κόλλησα το μικρόβιο των ντραμς από ένα φίλο ,ψαχνομαι πλεον για ηλεκτρονική ντραμς λόγω πολυκατοικίας,έχω δει κάποια σετάκια το θέμα είναι ότι δεν έχω εμπειρία τι ακριβώς να κοιτάξω,διάβασα ότι οι πιο ποιοτικές για σχετικά μικρό μπάτζετ είναι οι yamaha,θα μπορούσα να πάω σε πιο φτηνό σετ μέχρι να μάθω η είναι πιο σωστό να πάρω ένα πιο ακριβό; ευχαριστώ.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κοίταξε και τα Roland TD-1 που είναι πιο μαζεμένα για σπίτι.

Επίσης λάβε υπ' όψη και τα θεματα θορύβου όπως π.χ.

 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω Yamaha, είναι σκυλιά αλλά οι παλιές δεν έχουν τους καλύτερους ήχους, οι καινούργιες δεν γνωρίζω.

Εάν πας σε μεταχειρισμένη Yamaha- Roland κρατάνε αξία και έχουν καλή ποιότητα κατασκευής.

Σε συνδυασμό με ezdrummer2 ή Superior Drummer 3 είσαι καλυμμένος.

Καλή αρχή.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις συμβουλές,προβληματίστηκα με την  πρώτη απάντηση σε σχέση με το αν και κατά πόσο θα έχω πρόβλημα με τους αλλους ενοίκους,μένω στον 1ο όροφο μιας σχετικά μικρής πολυκατοικίας,από αυτά που διάβασα το πρόβλημα εντοπίζεται στην μπότα,ίσως η λύση είναι ένα σετ που δεν έχει kick pad;η ίσως μια πλατφόρμα μόνο για πετάλι και kick pad με μπαλάκια του τένις(είδα κάποια σχετικά βίντεο στο YouTube) σαμπρέλες και χαλιά.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@κωνσταντινος2 έχω πάρει τα υλικά για την πλατφόρμα που μου πρότειναν από εδώ (με αντικραδασμικά υλικά) αλλά μου λείπουν ακόμη τα ξύλα για οικονομικούς λόγους, οπότε δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα για να σου πω αν λύνεται το πρόβλημα με την συγκεκριμένη.

Επεξεργασμένο από b.o.b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου