Προς το περιεχόμενο

Video lessons για εκμάθηση μπάσου


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω ένα φίλο που θέλει να να μάθει μπάσο (στα 30), δεν έχει ιδέα από μουσικά όργανα, μηδέν εμπειρία γενικώς.

Ξέρετε κάποιο καλό και κατανοητό video tutorial (όχι απαραίτητα free) να του προτείνω;

Googlαρα λίγο και γίνεται ένας χαμός αλλά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω... Αν έχετε να προτείνετε κάτι θα σας ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://ez-song-lessons.com/bass/


Αυτό το σάητ (ξεκίνησε και υπάρχει και ως κανάλι στο youtube) έχει άπειρο υλικό για μπάσο. Κυρίως bass covers/ playthrough που δίνουν και την παρτιτούρα/ταμπλατούρα. 


Τυχαίνει να γνωρίζω τα παιδιά που τρέχουν το σαητ, δείτε το και αν υπάρχει κάποια πρόταση για βελτίωση ή παραγγελίά θα την προωθήσω 😉

  • Like 2

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα με αυτό το site. Αν ξέρει Αγγλικά ο φίλος, το προτείνω ανεπιφύλακτα. Είναι και free σε μεγάλο βαθμό και βασίζεται στο σύστημα support αν και εφόσον θέλει να βοηθήσει χρηματικά.

Είναι ένας πολύ δομημένος τρόπος εκμάθησης για να περάσει τα αρχικα επίπεδα και να δει αν του αρέσει το όργανο πρωτίστως.

 

https://www.studybass.com/study-guide/studybass-fundamentals-one/

 

Προσωπικά έφτασα σε ένα καλό σημείο, οπότε τώρα που ξεκίνησα με coach ξεκινάω απο μια πολύ καλύτερη βάση απο το αν ξεκινούσα χωρίς να ξέρω τίποτα.

 

Βέβαια (πρέπει να το αναφέρω) έχω γνώση ηλεκτρικής κιθάρας κάποιων ετών, οπότε κυρίως κοίταξα τις τεχνικές παιξίματος και ξεκίνησα απο καλύτερη βάση. Πάντως επίσης να αναφέρω πως ξεκίνησα να μαθαίνω στα 38 κιθάρα χωρίς να γνωρίζω τίποτα και τώρα είμαι στα 43. Ποτέ δεν είναι αργά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου