Προς το περιεχόμενο

Για τις αέναες αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Επειδή με εξενευρίσατε, θα πω τα εξής ως προτάσεις.

 

- Αν θέλουμε moderation, θα πρέπει να το πληρώσουμε έμμεσα ή άμεσα με κάποιον τρόπο.

 

Αλλά ....

 

- Αν έχουμε moderation, πριν ανεβεί η οποιαδήποτε αγγελία, θα πρέπει ο πωλητής να στέλνει στο συγκεκριμένο τμήμα φωτογραφία (πρόσφατη) με serial του αντικειμένου (εννοείται ότι θα μένει για πάντα κρυφό αυτό, και θα εμφανίζεται μόνο σε διαπιστευμένη από τις αρχές περίπτωση κλοπής).

- Αυτό το serial, να έχει έναν μοναδικό κωδικό αγγελίας.

- Ο κωδικός αυτός να μπορεί να μπει για 30 μέρες, και αν δεν έχει γίνει συναλλαγή, να πρέπει να περάσουν άλλες 30 μέρες για να ξαναμπεί.

- Να επιτρέπονται τα σχόλια στις αγγελίες (σε περίπτωση κακόβουλου σχόλιου να έχει ο πωλητής την δυνατότητα να "καταγγείλει" το σχόλιο στην διαχείριση, και αν διαπιστωθεί ότι είναι κακόβουλο, να σβήνεται αμέσως).

- Να υπάρχει βαθμολόγηση αξιοπιστίας πωλητών/αγοραστών από τους συναλλασσόμενους (προϋπόθεση η απόδειξη συναλλαγής, για να μην υπάρχουν φαινόμενα fake σχολίων).

- Ύπαρξη offers μόνο αν θέλει ο πωλητής, ο οποίος να καθορίζει το αντίστοιχο ύψος πάνω από το οποίο θα γίνονται αποδεκτές.

 

Είναι κι άλλα πολλά, αλλά όπως (φαντάζομαι) καταλαβαίνετε, είναι ανέφικτα όλα αυτά.

 

Ένα ακόμα "τρελό", είναι να υπάρχει ένας χώρος noiz κάπου (πιθανότερο Αθήνα) στον οποίο όσοι θέλουν, να αφήνουν τα προς πώληση αντικείμενα για δοκιμή από υποψήφιους αγοραστές (ή να μπορούν να τον χρησιμοποιήσουν ως τέτοιον).

Αυτός ο χώρος θα μπορούσε να λειτουργήσει και ως noiz cafe, με μουσική, καφέ, ποτό, "κρύο πιάτο", bazaar, μικροεκθέσεις, κλπ.

 

Είναι αυτό που λέει ο Γιάννης, thinking out of the box.

 

Τα φιλιά μου σε όλους.

 

Εγώ μιας και ειναι της μόδας προτείνω στο gov.gr εκτός απο τις χιλιάδες σελίδες που ήδη υπάρχουν να προστεθεί άλλη μια www.gov.gr.smartnoiz και να κάνουμε login με κωδικούς taxis, και όλα τα προβλήματα ταυτοπροσωπίας λύθηκαν, ασε δε που θα φορολογείται αυτόματα η κάθε πώληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JimmyPap είπε

 

Εγώ μιας και ειναι της μόδας προτείνω στο gov.gr εκτός απο τις χιλιάδες σελίδες που ήδη υπάρχουν να προστεθεί άλλη μια www.gov.gr.smartnoiz και να κάνουμε login με κωδικούς taxis, και όλα τα προβλήματα ταυτοπροσωπίας λύθηκαν, ασε δε που θα φορολογείται αυτόματα η κάθε πώληση

 

Μην σου πω ότι στο cafe noiz θα γίνονται και εμβόλια ασούμε.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Καλά, πολύ γουστάρω! Την περίοδο του υψηλότερου social distancing ever, να ανοίξουμε μουσικό καφενείο.. πραγματικά out of the box. Υπολογίστε και μένα μέσα για ο,τι θέλετε. Βαρέθηκα να ζω με τη φόρμα και την πυτζάμα καθε μέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να ρωτήσω. Οι τιμές πώλησης είναι δεσμευτικές;

 

https://smart.noiz.gr/details.php?id=492865

https://smart.noiz.gr/details.php?id=492867

https://smart.noiz.gr/details.php?id=492870

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Επειδή με εξενευρίσατε, θα πω τα εξής ως προτάσεις.

 

- Αν θέλουμε moderation, θα πρέπει να το πληρώσουμε έμμεσα ή άμεσα με κάποιον τρόπο.

 

Αλλά ....

 

- Αν έχουμε moderation, πριν ανεβεί η οποιαδήποτε αγγελία, θα πρέπει ο πωλητής να στέλνει στο συγκεκριμένο τμήμα φωτογραφία (πρόσφατη) με serial του αντικειμένου (εννοείται ότι θα μένει για πάντα κρυφό αυτό, και θα εμφανίζεται μόνο σε διαπιστευμένη από τις αρχές περίπτωση κλοπής).

- Αυτό το serial, να έχει έναν μοναδικό κωδικό αγγελίας.

- Ο κωδικός αυτός να μπορεί να μπει για 30 μέρες, και αν δεν έχει γίνει συναλλαγή, να πρέπει να περάσουν άλλες 30 μέρες για να ξαναμπεί.

- Να επιτρέπονται τα σχόλια στις αγγελίες (σε περίπτωση κακόβουλου σχόλιου να έχει ο πωλητής την δυνατότητα να "καταγγείλει" το σχόλιο στην διαχείριση, και αν διαπιστωθεί ότι είναι κακόβουλο, να σβήνεται αμέσως).

- Να υπάρχει βαθμολόγηση αξιοπιστίας πωλητών/αγοραστών από τους συναλλασσόμενους (προϋπόθεση η απόδειξη συναλλαγής, για να μην υπάρχουν φαινόμενα fake σχολίων).

- Ύπαρξη offers μόνο αν θέλει ο πωλητής, ο οποίος να καθορίζει το αντίστοιχο ύψος πάνω από το οποίο θα γίνονται αποδεκτές.

 

Είναι κι άλλα πολλά, αλλά όπως (φαντάζομαι) καταλαβαίνετε, είναι ανέφικτα όλα αυτά.

 

Ένα ακόμα "τρελό", είναι να υπάρχει ένας χώρος noiz κάπου (πιθανότερο Αθήνα) στον οποίο όσοι θέλουν, να αφήνουν τα προς πώληση αντικείμενα για δοκιμή από υποψήφιους αγοραστές (ή να μπορούν να τον χρησιμοποιήσουν ως τέτοιον).

Αυτός ο χώρος θα μπορούσε να λειτουργήσει και ως noiz cafe, με μουσική, καφέ, ποτό, "κρύο πιάτο", bazaar, μικροεκθέσεις, κλπ.

 

Είναι αυτό που λέει ο Γιάννης, thinking out of the box.

 

Τα φιλιά μου σε όλους.

 

αυτό για το noiz cafe είναι τρελή ιδέα, αλλά φοβάμαι ότι είναι ανέφικτο: ποιός θα αναλάβει την ευθύνη για την ασφάλεια των προϊόντων από κλοπή, καταστροφή κ.α. Ίσως αν γινόταν σε συνεργασία με κάποια στούντιο/καταστήματα έναντι ενός μικρού τιμήματος να γινόταν αντικειμενικός έλεγχος των προϊόντων για να προσδιοριστεί η κατάσταση τους, αυτό νομίζω ότι είναι πιο εύκολο. 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

Στις 1/12/2021 στις 12:05 ΠΜ, gkourmoul1 είπε

Γιάννη, είναι εφικτό οι αγγελίες ζήτησης να έχουν κάποια ειδική σήμανση ή άλλο χρώμα κλπ, ώστε να ξεχωρίζουν και να μη μπερδεύουν τον χρήστη? 

 

Το πρώτο και σημαντικότερο που θα βοηθήσει είναι αυτό και θα εφαρμοστεί το συντομότερο.

 

Στις 1/12/2021 στις 10:02 ΠΜ, kebzer είπε

Όσον αφορά τις αγγελίες, μια άλλη πρόταση είναι να μπεί μέγιστος αριθμός ανανεώσεων. Εάν μετά απο π.χ. 10 φορές δεν έχει πουληθεί κάτι, είναι σίγουρο ότι κάτι δεν πάει καλά. Εαν φτάσει η αγγελία σε αυτό το σημείο, να κλειδώνει αναγκαστικά και να πρέπει ο χρήστης να την ξαναφτιάξει απο την αρχή, εάν το θέλει τόσο πολύ. Τώρα είναι πολύ εύκολο να βαράνε ανανεώσεις μέχρι να δύσει ο ήλιος.

 

Τέλος, οι αγγελίες χρειάζονται επειγόντως MODERATION. Παρατηρώ πολύ συχνά να ανεβάζουν λάθος γραμμένες τις μάρκες, να βάζουν μια μικρή τιμή πώλησης και μετά να γράφουν μέσα μόνο ζήτηση και άλλα μαργαριτάρια. Πρέπει να τσεκάρονται λίγο απο την διαχείρηση.

 

Υπάρχουν και άλλα ζητήματα, όπως π.χ. το feedback scoring που δεν προσφέρει κάποιου είδους ανταμοιβή στους καλούς πωλητές. Είναι γνωστό ότι πουλιούνται πάρα πολλά χαλασμένα μηχανήματα που παρουσιάζονται πάντα σε "άριστη κατάσταση". Αυτοί θα πρέπει με κάποιο τρόπο να τρώνε άκυρο. Αντίστροφα, οι καλοί πωλητές θα πρέπει να ανταμοίβονται, π.χ. να φτιάξετε την αρχική να βγάζει μόνο top picks και εκεί να εμφανίζονται για 2 ημέρες οι νέες αγγελίες μόνο των καλών πωλητών. Και πάλι όμως, για να δουλέψει αυτό θέλει moderation γιατί σίγουρα θα προκύψουν ιστορίες με κακόβουλα feedbacks.

 

Στο πρώτο για τις 10 επαναλήψεις αν και εφικτό, δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αφού με ένα copy - paste θα ξεκινάει απο την αρχή, με ταυτόχρονη γκρίνια προς τη διαχείριση απο όσους έχασαν τα στοιχεία και τις φωτογραφίες τους. 

 

Στο δεύτερο για τις λάθος γραμμένες μάρκες (μπέρνιγκερ, γίβσον, κ.α.) έχεις δίκιο και θα το προσπαθήσουμε σε κάποιες κατηγορίες αλλά να ξέρετε πως το google που αναγνωρίζει και με αυτό τον τρόπο αναζητήσεις, (πρέπει να σκέφτεσαι και ένα μεγάλο ποσοστό όσων έρχονται και απο εκεί) αναπτύσσει άθελα την ανορθογραφία και κακή χρήση της γλώσσας. Οχι μονο της δικής μας. Σηκώνει μεγάλη κουβεντα αυτό.

 

Εχεις δίκιο για κάποιου είδους ανταμοιβή στους καλούς πωλητές αν και πρέπει να διαβάζει κανείς between the lines σε κάποιες περιπτώσεις με ψηλό σκορ. Τα σωστά μέλη πρέπει να αναδεικνύονται. Παλαιότερα κέρδιζαν κάποιες θέσεις στα featured, κάποιες αγγελίες τους. Θα το κοιτάξω.

 

Στις 3/12/2021 στις 10:05 ΠΜ, kpeyos είπε

Ήθελα να προσθέσω κάτι μιας και χθες έπεσε το μάτι μου σε έναν συμφορουμίτη που έχει φτιάξει εδώ και καιρό στις αγγελίες ενα υπέροχο wishlist με καμία δεκαπενταριά πράγματα που θέλει, από κιθάρες μέχρι παντόφλες. 

 

Ίσως μια ιδέα βελτίωσης θα ήταν να γίνει υποχρεωτική η τιμή προσφοράς στις αγγελίες ζήτησης. Έτσι αποφεύγονται τα "κορακια" που ανανεώνουν συνεχώς αγγελίες ζήτησης μπας και βρεθεί πχ κάνας κακομοίρης στην ανάγκη και τους δώσει μια les paul custom στα 1.300 ευρώ. 

 

Το άλλο έχει όντως να κάνει με την ανανέωση. Δεν πρέπει να είναι δυο κλικ υπόθεση. Ακόμη και το reminder κάνει κακό.

 

Επίσης θα μπορούσαν με αυστηροποίηση του moderation να ανοίξουν τα σχόλια στις αγγελίες και να γίνονται έτσι bump, υπό τον όρο αυτός που τη βάζει να έχει δικαίωμα σχολιασμού της αγγελίας του μια φορά την εβδομάδα. 

Σε αυτούς αναφέρομαι, με τα wishlists.

Δεν διορθώνεται κατι με υποθετική τιμή. Η αγγελία θα είναι πάλι εκτός πραγματικότητας με 1300 ευρω που θα ψάχνει ο αναζητών κιθάρα των 2500+.

 

Σε ότι αφορά τα σχόλια όταν υπήρχαν παλαιότερα, τα περισσότερα ήταν αφορμή τριβών και τσακωμών και πολλά ήταν κακόβουλα που απαιτούσαν επέμβαση δική μας και γι αυτό απενεργοποιήθηκαν. 

 

Στις 3/12/2021 στις 4:21 ΜΜ, Πάνος Χελιδόνης είπε

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι το εξής: Αν χρειάζεται να γίνει κάποια αλλαγή στις αγγελίες, πρέπει κατα τη γνώμη μου να είναι μια αλλαγή που θα βγάζει αυτά τα άτομα απο τη λογική της Ιαπωνίας. Αν αυτό δε γίνεται, αφήστε το, μην αλλάζετε τίποτα. Ίσως κάαποτε το καταλάβουν μόνοι τους οτι διάλεξαν λάθος σελίδα για να ποστάρουν τις υπερφίαλες προσδοκίες τους.

Αυτό συμβαίνει. Πολλοί δεν ανεβάζουν εδω γιατί ξέρουν πως οι πιθανοί αγοραστές είναι γνώστες.

Προτιμούν να πετύχουν κάποιους αδιάβαστους σε σελίδες αγγελιών που πουλάνε απο εσώρουχα μέχρι αυτοκίνητα, εκεί που έχουν περισσότερες πιθανότητες να πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

 

Εμείς προτιμάμε να κρατάμε ένα κλειστό σχετικά κλαμπ μελών, σχετικών με το άθλημα όπου θα βρει κανείς σχεδόν τα πάντα και ακόμα δυσεύρετα όργανα σε ρεαλιστικές τιμές τα περισσότερα.

 

Στις αγγελίες μας θα βρεις τις περισσότερες επιλογές απο επώνυμες μάρκες (Gibson, Fender, κ.α.) απο οποιοδήποτε κατάστημα ή ιστοσελίδα στη χώρα μας. Και δεν είναι δικά μου για να κοκορεύομαι αλλά των μελών που την εμπιστεύονται για κάποιο λόγο.

 

Στις 3/12/2021 στις 5:18 ΜΜ, JimmyPap είπε

Ντάξει παιδιά όντως υπάρχει πολύς παραλογισμός στις αγγελίες.

 

Αλλά γιατί να εμπλακεί το σαιτ τόσο πολύ και να μην επικοινωνούν μεταξύ τους αγοραστής-πωλητής και να λύνεται έτσι το πράγμα?

 

Καταλαβαίνω πως κάποιος μπορεί να εξοργίζεται με αυτά που βλέπουν τα ματάκια μας (κι εγώ το παθαίνω πολλές φορές - όταν έψαχνα les paul έβλεπα αγγελίες με +20 ή +30% παραπάνω από τιμή καινούργιας. Φυσικά αυτές οι αγγελίες είναι ακόμα εκεί, κι εγώ πήρα μία φανταστική vintage Greco που είναι πολυυυυυύ καλύτερη από τη Gibson LP Standard που είχα παλιά στο 1/4 της τιμής).

 

Αλλά ή προσπερνάς, ή με ένα απλό μήνυμα το συζητάς / κάνεις προσφορά και τελειώνει τόσο απλά, χωρίς moderation και χωρίς "αστυφύλακα". 

 

Υπάρχουν κανονισμοί για να τηρούνται και μέχρι εκει επεμβαίνει η σελίδα. Παραπέρα δεν μπορεί να πατρονάρει ενήλικες στις συναλλαγές τους ακόμα και σε ότι αφορά τις τιμές!

 

Στις 4/12/2021 στις 1:48 ΜΜ, kebzer είπε

 

Και όχι μόνο στα synths. Ο μεγαλύτερος τζερτζελές γίνεται στους samplers. 

 

Θα το επαναλάβω: διάφοροι πάσχουν από το σύνδρομο reverb, βλέπουν εκεί τις τιμές στον θεό και ονειρεύονται ότι θα τα πουλήσουν εδώ στα ίδια, με τον αγοραστή να έρχεται και κάτω από το σπίτι τους να το πακετάρει κιόλας ο ίδιος. 

 

Οι αγγελίες χρειάζονται επειγόντως moderation. Πρέπει να ξεκαθαριστεί λίγο το πράγμα γιατί το smart οδεύει ολοταχώς προς το ψαρ.γρ. 

 

Η σελίδα μια χαρά δουλεύει και σίγουρα καλά κάνει και ανανεώνεται σε τακτά διαστήματα, 20 χρόνια τώρα.

Δεν έχει όμως κανένα λόγο να επιβάλει τιμές, αυταρχικά με... διατίμηση. Απευθύνεται σε ενήλικες που αργά ή γρήγορα πρέπει να συνειδητοποιήσουν πως οι τιμές πώλησης είναι μια σχέση προσφοράς και ζήτησης. 

Σε ότι αφορά το moderation που επαναλαμβάνεις, θα συμφωνήσω ως προς το να δώσουμε μασημένη τροφή εκεί που είναι εφικτό, στα ονόματα κατασκευαστών π.χ. Τα υπόλοιπα είναι αυταρχισμοί κατα περίπτωση και δεν ανήκουμε στην κατηγορία απο θέση. Να αναπροσαρμοστούν οι Κανονισμοί εκεί που ίσως υπάρχουν κενά, ίσως... και ακούω προτάσεις.

 

Στις 4/12/2021 στις 9:25 ΜΜ, xtrm_basses είπε

Για ας να πω και γω την γνώμη μου.

Εχω μια αγγελία μήνες τώρα.Χειροποιητο μπασο με μοναδικά specs σε τιμή χώμα.Δεν υπάρχει το “make an offer” αλλα ένα παιδί επικοινώνησε μαζί μου,και μου έκανε ένα offer.Τα μιλήσαμε,του είπα ποιος είμαι και τι κάνω,μου είπε ποιος είναι και τι κανει και του το έκανα το offer.

Η αγγελία είναι ακόμα εκεί.Και θα είναι για χρόνια.Γιατι;Γιατι,εγω φτοιαχνω τα μπάσα οποτε και 15 πελάτες να βγαίνουν την ημέρα,η αγγελία παλι θα είναι εκεί.

Και δεν φταίνε οι φωτό ή η τιμή.

Οποτε το 10 η 20 φορές,εμένα,δεν με εξυπηρετεί.

 

Αν και η σελίδα μας είναι πάντα ανοιχτή στο να βοηθάει και να προβάλει έλληνες κατασκευαστές, παράλληλα οι αγγελίες μεταχειρισμένων δεν πρέπει να λειτουργούν και ως μόνιμη βιτρίνα εμπόρων που ανακατεύονται με τους ερασιτέχνες ιδιώτες. Είναι ευπρόσδεκτοι και θα έκανε καλό σε όλους να υπάρξει μια τέτοια αγορά καινούργιων αλλά πρέπει να ξεχωρίζουν. Άλλο το καινούργιο.

 

Το να μπαίνουν 20-30 κλώνοι πεταλιών που κατασκευάζονται κατα παραγγελία π.χ. ή να βάλει ο ταδε έμπορος τη βιτρίνα του, είναι κερδοσκοπικές επιχειρήσεις (έστω διαφορετικών μεγεθών) που κάνουν χρήση της αντιδεοντολογικά, μιας και προσφέρονται υπηρεσίες συγκεκριμένα για αυτες τις περιπτώσεις. Και ενω σίγουρα έχετε δει σε βάθος χρόνου τέτοιες αγγελίες, δεν έχω δει έναν επαγγελματία να αγοράζει τις υπηρεσίες. Εαν είναι θεμιτό κάποιος να πουλάει για να ζήσει, έτσι κάπως πρέπει να συντηρηθεί και η σελίδα για να υπάρχει. Και δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά απλά το πήρα σαν αφορμή για να εξηγήσω κάποια κακώς κείμενα απο άλλους.

 

Κι ενω όπως είπα παραπάνω όνειρο μου είναι να φτιάξω μια τέτοια ελληνική αγορά απο μικρούς επαγγελματίες και καταστήματα που θα κερδίζουν όλοι, εδω που συχνάζουν όλοι οι μουσικοί και να πωλούνται παράλληλα μεταχειρισμένα και καινούργια όργανα, δεν έχω βρει ευήκοα ώτα. Μάλλον κάτι δεν κάνω καλά.

 

Το δε noiz shop το σκέφτομαι ποικιλοτρόπως μια δεκαετία τουλάστιχον και είναι φοβερή ιδέα για πολλά πράγματα που εξυπηρετεί αλλά η εποχή δεν βοηθάει για άμεση υλοποίηση αλλά και χωρίς επενδυτική βοήθεια.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

Σε ότι αφορά το moderation που επαναλαμβάνεις, θα συμφωνήσω ως προς το να δώσουμε μασημένη τροφή εκεί που είναι εφικτό, στα ονόματα κατασκευαστών π.χ. Τα υπόλοιπα είναι αυταρχισμοί κατα περίπτωση και δεν ανήκουμε στην κατηγορία απο θέση. Να αναπροσαρμοστούν οι Κανονισμοί εκεί που ίσως υπάρχουν κενά, ίσως... και ακούω προτάσεις.

 

Το επαναλαμβάνω συνέχεια γιατί στο ιντερνετ δεν στέκεται τίποτα χωρις Moderation. Το ξέρεις, το ξέρω & το ξέρουν όλοι. Στο smart χρειάζεται να μαζευτεί η κατάσταση γιατί δυστηχώς η ποιότητα των αγγελιών είναι σε φθίνουσα πορεία. 

 

Αν πάλι θες να αφήσεις τους "ενήλικες" να αυτορυθμιστούν βάση ενος FAQ, πάσο. Εγω προσωπικά δεν το έχω δει ποτέ να συμβαίνει, αλλά προφανώς και δεν μετράει η άποψη μου στην προκειμένη περίπτωση.

 

Τέσπα, nice talking, εύχομαι καλές γιορτές σε όλους και με το καλό το Update στο smart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ο συντονισμός δεν είναι κάτι νέο σε ένα φόρουμ 22 ετών, φίλε μου.

Όλοι κρινόμαστε απο τις επιλογές μας (λάθος ή μη) και σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά για μένα είναι ουτοπικό όταν βάζουμε τις αγγελίες μας τσάμπα να έχουμε την απαίτηση για moderation.

Στο κάτω κάτω της γραφής για εμένα το smart.noiz είναι ακόμα μια γειτονιά παραδίπλα από την δική μου όπου τακτικά περνάω για βόλτα ή για δουλειά. Θέλω να έχει πεζοδρόμιο και φωτισμό (=ευχρηστία) για να μπορώ να περπατήσω αλλά μετά είναι δική μου ευθύνη να μην με πιάσουν κώτσο ή οτιδήποτε άλλο, ενήλικες είμαστε επιτέλους.

Συγνώμη για τον ίσως ατυχή παραλληλισμό αλλά κάπως έτσι δεν είναι και όλο το internet;

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βρίσκω το όλο σύστημα αγγελιών εξαιρετικά στημένο. Δεν βρίσκω λόγο να προτείνω κάποια αλλαγή.

 

Πάντα θα υπάρχει ο σωστός που τελικά θα κάνει τη δουλειά του, ο εξωφρενικός που θα πει την όποια εξυπνάδα του, ο αγενής αλλά και ο ευγενικός. 

  • Συμφωνώ 1

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου