Προς το περιεχόμενο

Μειωμένη διαθεσιμότητα μουσικών οργάνων


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

 

Η ζήτηση έχει αυξηθεί 30% απο την προ Covid εποχή και δεν βρίσκουν ούτε container για να μεταφέρουν!

Υπολογίζουν να συνεχιστεί 3 τέρμινα η έλλειψη στα καινούργια.

Φωτιά στα μεταχειρισμένα μήπως;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι τεράστιο το πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί και που ξεκίνησε από τις ελλείψεις chip, καθώς πλέον η αλυσίδα έχει επηρεαστεί σε όλους τους κλάδους και όλοι είναι εκτεθειμένοι απέναντι σε πελάτες. Για τα αυτοκίνητα είναι γνωστό το πρόβλημα. Αντίστοιχα δεν υπάρχουν αντιδραστήρια, μηχανήματα CNC κλπ. Στον κύκλο μου ένας χάνει το πιστοποιητικό του γιατί δεν μπορεί να ολοκληρώσει εγκαίρως τους ελέγχους κι ένας άλλος μπαίνει μέσα επειδή δεν παραδίδει μηχανήματα και ίσως γίνουν απαιτητά τα penalties από τις ρήτρες.

Ή θα έχουμε μαζικές διευθετήσεις/παρατάσεις προθεσμιών ή θα σκάσουν πολλές εταιρείες που κατά τα άλλα είναι υγιείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάει πάνω από έτος που έχουν ξεκινήσει οι μετατροπές - τροποποιήσεις.

Όσοι είχαν κάνει τις... """σωστές"""... επιλογές απλά συνεχίζουν, όσοι μπορούν να αλλάξουν κάποια πράγματα ακολουθούν υπό νέες βάσεις και όσοι δεν μπορούν (ας πούμε λόγω κόστους) απλά περιμένουν...

Η ιστορία θα δείξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
59 λεπτά πριν, harilatron είπε

........που ξεκίνησε από τις ελλείψεις chip, ........Για τα αυτοκίνητα είναι γνωστό το πρόβλημα.

Τσιπς στο αμάξι, αυτό είναι;

Έχω!

κορολα.jpg

  • Like 1
  • Χαχα 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, harilatron είπε

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕ ΛΑΔΩΜΕΝΑ ΓΑΝΤΙΑ. 

 

Γιατί λες το 'χει το κράνος? 

  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λατρεύω αυτά τα θέματα (και τις μειωμένες διαθεσιμότητες σε κούτσουρα)... Διότι με πάνε πίσω σε άλλα threads, χρόνια πριν. Βέβαια τότε η "κεντρική ιδέα" ήταν ότι στο εγγύς μέλλον θα έχουμε ελλείψεις στα κούτσουρα λόγω... ξύλων (ξέρω... ξέρω... πιπέρι στο στόμα). Μας την έφεραν τα τσιπάκια- λεπτομέρειες. 😄

Βέβαια αυτό καταρρίπτει (τα τσιπάκια) την θεϊκή ατάκα που έλεγε από τα '90s ο τιτάνας Κώστας Χάτσιος (οι παλιότεροι θα τον θυμάστε), "πάρτε κιθάρες, τελειώνουν τα ξύλα". Που να φανταζόταν ότι θα μας την "έφερναν" τα... τσιπάκια. O tempora o mores.

Επεξεργασμένο από Terry RoscoeBeck5
  • Like 1
  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου