Προς το περιεχόμενο

Μήπως κάποιος εγκατέστησε τα Windows 11;


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω όμως ρε παιδιά συνέχεια ότι τα Windows 11 πιέζουν παντού τις διαφημίσεις. Εχτές μόλις διάβαζα "τρομακτικά" νέα, που έλεγαν ότι δοκιμάζουν να κάνουν πλατφόρμα διαφημίσεων όλο το start menu και το log-in page. Το έχουν ξαναπεί και για μέρη του explorer (των παραθύρων, όχι του internert exporer).

 

Μου φαίνεται εντελώς παράλογο και ανήθικο να πιέζουν τόσο πολύ τις διαφημίσεις σε ένα ακριβοπληρωμένο λειτουργικό σύστημα, μιλώντας πάντα για την retail τιμή που πάει στα 100-150ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Alex Raptakis είπε

Βλέπω όμως ρε παιδιά συνέχεια ότι τα Windows 11 πιέζουν παντού τις διαφημίσεις. Εχτές μόλις διάβαζα "τρομακτικά" νέα, που έλεγαν ότι δοκιμάζουν να κάνουν πλατφόρμα διαφημίσεων όλο το start menu και το log-in page. Το έχουν ξαναπεί και για μέρη του explorer (των παραθύρων, όχι του internert exporer).

 

Μου φαίνεται εντελώς παράλογο και ανήθικο να πιέζουν τόσο πολύ τις διαφημίσεις σε ένα ακριβοπληρωμένο λειτουργικό σύστημα, μιλώντας πάντα για την retail τιμή που πάει στα 100-150ευρώ.

Τι εννοείς "διαφημίσεις" τα Widgets?

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

τελευταία φορά που έκαν κλώνο, το σχεδίαζα 2 μήνες

Γιατί; Υπάρχει πιο απλό πράγμα απο το clone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, LK είπε

Τι εννοείς "διαφημίσεις" τα Widgets?

 

Όχι, είναι σε φάση "recommended", είτε apps, είτε σελίδες, οτιδήποτε. Δεν ξέρω αν είναι live ακόμα η "τελική" εκδοχή, ή αν τα σχόλια και τα άρθρα προκύπτουν από τις insider εκδόσεις. Προς το παρόν λένε ότι μπορείς να τα κρύψεις αλλά και πάλι το θεωρώ εντελώς χαζό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακόμα 10 και δεν τα αλλάζω γιστι γέρασα, βαρέθηκα, άμα δεν γίνει αναγκαίο για κάνα πρόγραμμα δεν θα τα αλλάξω. 

 Για λόγους ασφαλείας δεν ανησυχω. Κανείς δεν κρύβεται από το Predator, το Pegasus και το echelon+ Δεν είμαστε ασφαλείς, τα προσωπικά δεδομένα μας τα συλλέγουν και τα διαμκιραζονται δεκάδες χιλιάδες εταιρείες και άμα πω πως θέλω κάτι με κυνηγάνε οι διαφημίσεις και ακούω να πλησιάζουν drones γύρω μου. 

 Με κούρασαν οι αναβαθμίσεις, προχθές αναβάθμισαν το κινητό μου με νέο update και σιγά τα δύο τρία πράγματα που έχει καινούργια που δεν τα χρειάζομαι  ουσιαστικά. 

 Μας κουράσανε. 

 Ακριβυναν τα components. Στο Θεό οι κάρτες γραφικών και καταρρέει το bitcoin. 

 App, συνδρομές. Όλο και πιο πολλές διαφημίσεις. Προσωποποιημενες διαφημίσεις. 

 Σε λίγο AR διαφημίσεις. 

 Οι έξυπνες συσκευές παραεγιναν έξυπνες θα λέει ο καταναλωτής του μέλλοντος. 

 Θα λέει κάθε βράδυ που πέφτω για ύπνο κάνω πως κοιμάμαι και ακούω τις έξυπνες συσκευές γύρω μου να μιλάνε για εμένα, να με χλευαζουν. Σαν να συνωμοτουν. Θέλουν να μου κάνουν κακό και φοβάμαι. Πλέον φοβάμαι να κοιμηθώ........... Χαχαχαχαχα 😂😂😂

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cos_dr είπε

κάθε βράδυ που πέφτω για ύπνο κάνω πως κοιμάμαι και ακούω τις έξυπνες συσκευές γύρω μου να μιλάνε για εμένα, να με χλευαζουν. Σαν να συνωμοτουν. Θέλουν να μου κάνουν κακό και φοβάμαι. Πλέον φοβάμαι να κοιμηθώ........... Χαχαχαχαχα 😂😂😂

 

Μην με κάνεις να γράψω κι άλλο μυθιστόρημα ασούμε.

  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χθες πήγα να πάρω ένα σάντουιτς.

Μπροστά μου ήταν ένας πιτσιρικάς και μετά μια πιτσιρικού.

Ο Πιτσιρικάς πλήρωσε με το ......ρολόι του, και η μικρή με το κινητό της....ανέπαφα.

Εγώ είχα πεντάευρω τσαλακωμένο στην τσέπη.

Εκσυγχρονιστείτε παππούδια.... βάλτε τα 11 άρια 🤪

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, LK είπε

Ο Πιτσιρικάς πλήρωσε με το ......ρολόι του, και η μικρή με το κινητό της....ανέπαφα.

 

 

Κορόιδα ήτανε.

Εγώ δεν πληρώνω καθόλου ασούμε.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε πολύ γέροι για να πληρώνουμε ανέπαφα με τα κινητά. Με την πιστωτική και δυσκολεύτηκαμε να ξεπεράσουμε τον φόβο 😂😂 μην μας τα κλέψουν οι χακερ γιατί μας τρόμαζε με τα ρεπορτάζ του ο Ευαγγελάτος. 

 

 Αυτά τα 11αρια που λένε πως τρέχουν και android apps ..... πόσο με τρομάζουν........ 😂😂🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου