Προς το περιεχόμενο

Μήπως κάποιος εγκατέστησε τα Windows 11;


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να βάλω τα Windows 13 όταν κυκλοφορήσουν, ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα; (Προσοχή: μόνο σοβαρές προτάσεις).

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατήστε τα windows 10 και μην προχωράτε χωρίς σοβαρό λόγο στην αναβάθμιση σε 11 συμβάλλοντας έτσι στο να μην επιβαρύνετε και  το περιβάλλοντικο σας αποτύπωμα. 👍👌

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, trolley είπε

Να βάλω τα Windows 13 όταν κυκλοφορήσουν, ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα; (Προσοχή: μόνο σοβαρές προτάσεις).

Βαλε απ ευθειας τα 14

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, trolley είπε

Σε ένα σοβαρότερο τόνο, Rio Mare.

O Rio Mare είναι σπάνιο να βρεθεί σε έκπτωση στα 5,20 ευρώ η συσκευασία των δύο που έχει μάλιστα μειωθεί σε gr η κονσέρβα από το 2004 που τη θυμάμαι και έκανα διατροφή. Στην "κανονική" τιμή πώλησης δεν τον παίρνω, είναι πολύ ακριβός αν και νόστιμος σε ελαιόλαδο, παίρνω τον φτηνό τον no name 🤣 που είναι σε ηλιέλαιο και έχει γεύση σκυλοτροφής για να μου μείνει κανα φράγκο🤣

 

 Είμαι πολύ θυμωμένος διότι με ψηφιακή διακυβέρνηση πήρα τώρα μόλις την ΕΥΔΑΠ, έχω ανοίξει 2 ticket εδώ και ένα μήνα για σπασμένο αγωγό και μου κατηγορούν οι μεν των συνεργείων τους ιδιώτες που έχουν αναλάβει το κέντρο τους και δεν ενημερώνουν σωστά και παρόλο που εγώ έχω περιγράψει εγγράφως το θέμα στο αίτημα, πρέπει να το στείλω και σε αυτούς που είναι υπό το ίδιο domain αλλά "άλλο e-mail" να τους τα ξαναγράψω ή καλύτερα να περάσω από εκεί να γράψω την αίτηση και μου είπε καλύτερα να γράψω την περιγραφή του τι πρέπει να κάνουν και έτσι θα έρθουν να το φτιάξουν.

 

 Λοιπόν ακούστε να δείτε.

 

 #ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ🤣

 Βαρέθηκαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επανέρχομαι στο θέμα για να πω το εξής σε όποιους ενδιαφέρονται να τα εγκαταστήσουν αλλά το σύστημά τους δεν τα υποστηρίζει:

 

Κάποιες παλιότερες motherboards (όπως η δική μου απ' ό,τι προέκυψε), υποστηρίζουν τις δύο βασικές λειτουργίες (secure boot και tpm 2.0) που έχουν ως προαπαιτούμενο τα 11, απλά είτε δεν είναι ενεργοποιημένες στο BIOS είτε δεν τις βλέπει καθόλου το υπάρχον BIOS και χρειάζεται update.

 

Στη δική μου περίπτωση ίσχυε το δεύτερο. Έκανα το πιο πρόσφατο BIOS update της motherboard μου και πλέον υποστηρίζονται τα 11 από το σύστημα. 

 

Σημείωση: Αν προχωρήσετε είτε σε BIOS update είτε σε ενεργοποίηση των λειτουργιών από το BIOS, μην περιμένετε στο επόμενο boot να σας ειδοποιήσουν τα windows 10 ότι μπορείτε να εγκαταστήσετε τα 11. Θα πάρει 1-2 μέρες μια και ο έλεγχος για το αν το σύστημα είναι compatible, δεν τρέχει ούτε καθημερινά, ούτε on demand. Με λίγα λόγια. μπορεί το PC health check των 10 να σας λέει ότι "your system meets the requirements" αλλά στο windows update να φαίνεται ακόμα το αντίθετο. Απλά περιμένουμε μέχρι να γίνει αντιληπτό το νέο system configuration.

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου