Προς το περιεχόμενο

Μήπως κάποιος εγκατέστησε τα Windows 11;


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως τα λέει ο LK είναι...

 

Οπότε και έγω με τον i5-7600, B250 chipset, 32Gb RAM και 512Gb SSD στην απέξω...οπως είπα, όχι οτι θα τα έβαζα αυτή την στιγμή, αλλά είναι λιγο ανέκδοτο η υποθεση...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

με την ανωτέρω λογική και (λογισμικό) ...πάτησε και τον δικό μου επεξεργαστή

Κάνε το test.....

Από την άλλη σε δουλειά να βρισκόμαστε που λέει και ο feedom....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Κάνε το test.....

Από την άλλη σε δουλειά να βρισκόμαστε που λέει και ο feedom....

αυτό λέω

το έκανα και με ....πάτησε

ι5 7200 στα 2.5 με 16gb και 500ssd

έφαγα πόρτα.

Καλό....διότι γλυτώνω το δίλημα να βάλω ή όχι 11 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

τι είναι τπμ2.0?

 

Εδώ είσαι: https://support.microsoft.com/el-gr/topic/τι-είναι-η-μονάδα-tpm-705f241d-025d-4470-80c5-4feeb24fa1ee

 

Τρομάρα να τους έρθει, αυτό τους μάρανε, λες και στο λαπτοπ που έχω TPM 1.2 θα προτιμουσα ποτε την κρυπτογράφηση των Win και οχι το VeraCrypt που το χρησιμοποιώ χρόνια και ζαμάνια και παντού...

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
52 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

 

Προσωπικά στα 11 θα μεταπηδήσω σε κανά δυο χρόνια και να θέλω δεν έχω αυτή την στιγμή "συμβατο" hardware (για να τα στήσω χωρίς πατέντες) αλλα ούτως.

 

6 λεπτά πριν, LK είπε

 

 

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αυτό λέω

το έκανα και με ....πάτησε

ι5 7200 στα 2.5 με 16gb και 500ssd

έφαγα πόρτα.

Καλό....διότι γλυτώνω το δίλημα να βάλω ή όχι 11 

Ολά γίνονται....αν εισαι μερακλης....που είπε και ο freedom....και το σταματαω εδω 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Εδώ είσαι: https://support.microsoft.com/el-gr/topic/τι-είναι-η-μονάδα-tpm-705f241d-025d-4470-80c5-4feeb24fa1ee

 

Τρομάρα να τους έρθει, αυτό τους μάρανε, λες και στο λαπτοπ που έχω TPM 1.2 θα προτιμουσα ποτε την κρυπτογράφηση των Win και οχι το VeraCrypt που το χρησιμοποιώ χρόνια και ζαμάνια και παντού...

το ραπόρτο λέει ότι τρέχω ήδη κανονικά το τπμ2.0

9 λεπτά πριν, LK είπε

 

 

Ολά γίνονται....αν εισαι μερακλης....που είπε και ο freedom....και το σταματαω εδω 🤪

δεν σκάω. Θα τρέχει λέει μέχρι το 2025. Τότε θα δω τι θα κάνω, αν δεν έχει διαφορετική γνώμη ο Βλαδίμηρος

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 Θα τρέχει λέει μέχρι το 2025. Τότε θα δω τι θα κάνω, αν δεν έχει διαφορετική γνώμη ο Βλαδίμηρος

Εννοείται ...κάτσε να ζούμε μέχρι τότε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άκουσα 2 πράγματα που με έκαναν να σκεφτώ να μη τα βάλω ποτέ.

1) Θα τα κάνουν online-only, δηλαδή θα πρέπει να κάνεις εγγραφή και σύνδεση σε microsoft λογαριασμό, και

2) Σε ένα insider update (developer testing) βρήκαν να τεστάρουν διαφημήσεις στον explorer, στο πρόγραμμα δηλαδή που χρησιμοποιείς για να διαχειρίζεσαι τα αρχεία σου. Έγινε της κακομοίρας βέβαια, και εν τέλει βγήκαν και είπαν βέβαια ότι ήταν σε φάση testing, και δεν σκόπευαν να το δείξουν (ακόμα) στο κοινό.

 

Αν γίνει κάτι τέτοιο και, πχ εγκαταλείψουν τα Windows 10 όπως έκαναν με τα 7, τότε φοβάμαι πως θα πρέπει να γυρίσω σε Mac, όσο και αν τα μισώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

και, πχ εγκαταλείψουν τα Windows 10 όπως έκαναν με τα 7, τότε φοβάμαι πως θα πρέπει να γυρίσω σε Mac, όσο και αν τα μισώ.

 Διαβάζω τόση ώρα ότι έχουν εγκαταλείψει τα 7άρια, ε καί;  Δηλαδή είναι πιο εύκολο πλέον να τα χακάρουν.

Για έναν "σοβαρό" (εισαγωγικά...) χρήστη που δεν μπαίνει σε πορνοσάιτς και σε άλλα περίεργα μέρη, πιο το πρόβλημα;  Και στο κάτω κάτω βάλτε ένα καλό αντιβάιρους ρε παιδιά...

 Εντάξει εάν κάποιο πρόγραμμα, που όντως το χρειάζεσαι, δεν τρέχει πλέον στα προηγούμενα windows να το καταλάβω και να αναβαθμίσεις, αλλά από κει και πέρα...;

 Το "εάν δουλεύει καλά δεν το πειράζεις-αλλάζεις" νομίζω ότι λέει πολλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

 Διαβάζω τόση ώρα ότι έχουν εγκαταλείψει τα 7άρια, ε καί;  Δηλαδή είναι πιο εύκολο πλέον να τα χακάρουν.

Για έναν "σοβαρό" (εισαγωγικά...) χρήστη που δεν μπαίνει σε πορνοσάιτς και σε άλλα περίεργα μέρη, πιο το πρόβλημα;  Και στο κάτω κάτω βάλτε ένα καλό αντιβάιρους ρε παιδιά...

 Εντάξει εάν κάποιο πρόγραμμα, που όντως το χρειάζεσαι, δεν τρέχει πλέον στα προηγούμενα windows να το καταλάβω και να αναβαθμίσεις, αλλά από κει και πέρα...;

 Το "εάν δουλεύει καλά δεν το πειράζεις-αλλάζεις" νομίζω ότι λέει πολλά....

Το πρόβλημα με την μη υποστήριξη.....είναι ότι κάποια στιγμή δεν υποστηρίζονται από το παλιό λειτουργικό οι νέοι browsers και αυτό σημαίνει απλά ...μη πρόσβαση στο internet.....

Αν δεν σε πειράζει αυτό (για το συγκεκριμένο μηχάνημα) ......κάθεσαι και με τα windows 3.11 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου