Προς το περιεχόμενο

Μήπως κάποιος εγκατέστησε τα Windows 11;


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για λειτουργικό τα 10άρια ήδη στον 6-7 χρόνο πήγανε μια χαρά σε μακροβιότητα, πάνω κάτω όσο και τα xp. Αν σκεφτείς ότι παλιότερα όλα βγαίνανε πάνω κάτω κάθε 2-3 και ακολουθώντας τη λογική της χρονολογίας.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ ήμουν κατευχαριστημένος με τα 7αρια, παρέβλεψα τα 8άρια

και είμαι με 10άρια επίσης ευχαριστημένος.

 

Είχα τρέξει απλά από περιέργεια σε σύστημα ψιλοτούμπανο το pchealthcheck και έφαγα πόρτα,αλλά όπως γράφτηκε για 

κάποιον που θέλει να τα περάσει αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα.

 

Με όσα διαβάζω δεν θα βιαστώ να τα βάλω, αν ποτέ τα βάλω τελικά..

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...
  • Moderator

Επιστρέφω.

Επισήμως δεν έχω πλέον pc που να τρέχει 10αρια (αν και έπρεπε να κρατήσω έναν για τη συλλογή- θα στήσω έναν με 10αρια , σε 15 χρόνια, όταν θα γίνουν vintage 🤪).

5 πλέον pc's (2 desktops και 3 laptops) τρέχουν 11αρια (και σε  αρχικά μη υποστηριζόμενος παλιούς  επεξεργαστές πχ. AMD Athlon II X2 250 , AMD A6 series  ή Ι5 παλαιότερους, τρέχουν άψογα  - πλέον η microsoft κατάλαβε τη "χαζομάρα" και δίνει η ίδια τις ρυθμίσεις για εγκατάσταση).

Συμπερασματικά ΕΙΝΑΙ καλλίτερα.

Και σαν Interface , και μόνο το split screen (μέχρι 4 ) που έχουν τα 11 άρια φτάνει.

Στην ουσία 10αρια.......αναβαθμισμένα είναι.

Ένα - δύο προβληματακια με κάποια προγράμματα μου, αλλά έκανα εκ νέου set up και πλέον μια χαρά.

Και μόνο που δεν  χρειάζεται να ανησυχώ για το πότε θα σταματήσει η υποστήριξη των 10.....φτάνει......

 

Υ.Γ. Για να μην έχω κανένα ρίσκο κατα την αναβάθμιση, απλά αφιέρωσα ένα 40 λεπτο σε κάθε PC, πήρα clone τον σκληρό του και  στον κλόνο έβαλα τα 11αρια, και μια χαρά.

Σε κανέναν δηλαδή δεν έκαναν clean install....και σε 2 ώρες maximum τελείωσα και με το πιο αργό μηχάνημα.

 

Υ.Γ. 2 Έναν χρόνο μετά, και ειδικά η έκδοση 22H2 είναι απροβλημάτιστη .....(και στις pro και στις home εκδόσεις).

 

Υ.Γ. 3 Τα 10 αρια μου φαινόταν "γερασμένα", οπτικά τουλάχιστον....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εμενα παντως στο ενος χρονου PC απο το πλαισιο καηκε και ο δευτερος δισκος (με τα Windows 11), και μου εβαλαν τα 10 τωρα. Και μονο που δεν εχουν υποχρεωτικο grouping στο taskbar και που μπορεις να κανεις drag n drop οτιδηποτε μεσω taskbar δεν θα βαλω τα 11 ποτε. Απο drivers τα 11 ηταν καλυτερα, αναγνωριζαν τα παντα μονα τους, ενω με τα 10 χρειαστηκε να κατεβασω για τα πιο πολλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Alter είπε

Εμενα παντως στο ενος χρονου PC απο το πλαισιο καηκε και ο δευτερος δισκος (με τα Windows 11), και μου εβαλαν τα 10 τωρα. Και μονο που δεν εχουν υποχρεωτικο grouping στο taskbar και που μπορεις να κανεις drag n drop οτιδηποτε μεσω taskbar δεν θα βαλω τα 11 ποτε. Απο drivers τα 11 ηταν καλυτερα, αναγνωριζαν τα παντα μονα τους, ενω με τα 10 χρειαστηκε να κατεβασω για τα πιο πολλα..

 

Αυτό με το Drag n drop στο Taskbar διάβασα ότι το έφτιαξαν γιατί το ζητούσαν πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
58 λεπτά πριν, Alter είπε

Εμενα παντως στο ενος χρονου PC απο το πλαισιο καηκε και ο δευτερος δισκος (με τα Windows 11), και μου εβαλαν τα 10 τωρα.

Και ευθύνονται τα 11 για αυτό;

Και αν ναι, γιατί, τί και πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

 

Αυτό με το Drag n drop στο Taskbar διάβασα ότι το έφτιαξαν γιατί το ζητούσαν πολλοί.

To έφτιαξαν ναι. Στα 22H2 μια χαρα κανεις drag and drop στο taskbar.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Administrator

Ένα χρόνο αργότερα απο το αρχικό μου ποστ, εγκατέστησα τα Win11, σήμερα. Χωρίς πολλή σκέψη, βγήκε ένα notification δεξια στην οθόνη και απλά πάτησα ΟΚ για το update.

 

5 λεπτά αργότερα είχε τελειώσει η αυτόματη διαδικασία σαν ένα απλό μηνιαίο update των 10.

Μια χαρά δουλεύουν όλα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε κανείς μέχρι τώρα πρόβλημα με βιβλιοθήκες Kontakt, EZdrummer και διάφορα "γνωστά" VST όπως πχ Waves, Soundtoys, Fabfilter, iZotope, κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Είχε κανείς μέχρι τώρα πρόβλημα με βιβλιοθήκες Kontakt, EZdrummer και διάφορα "γνωστά" VST όπως πχ Waves, Soundtoys, Fabfilter, iZotope, κτλ?

Καλη ερωτηση

Ιδιως για τους φραγκοφονιαδες τους waves 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου