Προς το περιεχόμενο

Βιντεοσκόπηση μπάντας;


kpeyos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Γνωρίζει κάποιος ανθρώπους που ασχολούνται ή έστω έχουν κάποια εμπειρία από αυτή τη δουλειά;

 

Πρόκειται για κάτι απλό, μια live ηχογράφηση που θα βιντεοσκοπηθεί, σε στυλ KEXP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kpeyos είπε

Απλό συγκριτικά και με την βιντεόσκοπηση μιας βάφτισης υποθέτω εγώ.

Οσο ξερουμε, χωρις να ειμαστε πιανιστες, να συγκρινουμε αν ειναι πιο δυσκολο το Fur Elise ή το Hammerklavier.
Το σιγουρο ειναι οτι και τα δυο θελουν την τεχνη τους. Δεν τα παιζει ο οποιοσδηποτε.

Γιαυτο μη περιμενουμε οτι ειναι κατι απλο η καλη/σωστη βιντεοσκοπηση ενος λαιβ, χωρις να ξερουμε.
Φυσικα μπορει οποιοσδηποτε να παρει ενα κινητο και να τραβηξει βιντεο απο το λαιβ.
Οπως φυσικα μπορει οποιοσδηποτε να παιξει πιανο, απλα πατωντας στην τυχη πληκτρα και οτι βγει.

Σορυ που πεταγομαι, αλλα αυτο το "πρόκειται για κάτι απλό" μου αναψε λαμπακια.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Spyros Delta είπε

Σορυ που πεταγομαι, αλλα αυτο το "πρόκειται για κάτι απλό" μου αναψε λαμπακια.

Κόψε τότε τους καφέδες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω κάτι.

Η βάφτιση είναι κάτι που γίνεται μια φορά στη ζωή ενός ανθρώπου. Και ίσως να μην έχει τόσο ενδιαφέρον για τον ίδιο εκείνη την ώρα, έχει αργότερα ή για άλλους εκείνη την ώρα.

Συνεπώς δεν θα τσιγκουνευόμουν τα χρήματα για να πάρω τον οποιονδήποτε. Σε λογικά πλαίσια θα έψαχνα για κάποιον που να έχει εμπειρία.

το έπαθα εγώ στο γάμο μου.

Εδωσα τη μηχανή σε κάποιον που ήξερε να βγάζει γενικώς καλές φωτογραφίες, αλλά όχι σε τέτοιες εκδηλώσεις.

Το αποτέλεσμα ήταν σχεδόν τραγικό.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως δεν είναι καθόλου απλό, χρειάζεται χώρο, πολλά επαγγελματικά χέρια κλπ. anyway, για πρόταση σου στέλνω πμ κάποιον που έχω υποψη

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

να πω κάτι.

Η βάφτιση είναι κάτι που γίνεται μια φορά στη ζωή ενός ανθρώπου. Και ίσως να μην έχει τόσο ενδιαφέρον για τον ίδιο εκείνη την ώρα, έχει αργότερα ή για άλλους εκείνη την ώρα.

Συνεπώς δεν θα τσιγκουνευόμουν τα χρήματα για να πάρω τον οποιονδήποτε. Σε λογικά πλαίσια θα έψαχνα για κάποιον που να έχει εμπειρία.

το έπαθα εγώ στο γάμο μου.

Εδωσα τη μηχανή σε κάποιον που ήξερε να βγάζει γενικώς καλές φωτογραφίες, αλλά όχι σε τέτοιες εκδηλώσεις.

Το αποτέλεσμα ήταν σχεδόν τραγικό.

Δεν μίλησα για χρήματα, δεν είπα ότι δεν θα πληρωθεί, δεν ρώτησα αν ξέρει κάποιος από εσάς να κρατάει κάμερα. Ίσα ίσα το αντίθετο ρώτησα. Απλά έθεσα και ένα γενικό πλαίσιο: Δεν θέλουμε να κάνουμε καμιά υπερπαραγωγή ούτε καν βιντεοκλίπ. Μια καλή λήψη σε ένα στούντιο με επαρκή χώρο δε μου φαίνεται τραγικά πολύπλοκη φάση. Οι σημερινοί γάμοι/βαφτίσεις που βλέπεις ολόκληρες σκηνοθεσίες, drones και δεν ξέρω τί άλλο, όντως μου φαίνονται πιο κομπλικέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Επικοινώνησε αν θες με τον ιντερνετικό ραδιοσταθμό rockvelvet. Ο ιδιοκτήτης του έχει εμπειρία σε αυτό που θες, το κάνει επαγγελματικά κάμποσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, blue είπε

όντως δεν είναι καθόλου απλό, χρειάζεται χώρο, πολλά επαγγελματικά χέρια κλπ. anyway, για πρόταση σου στέλνω πμ κάποιον που έχω υποψη

 

Μόλις τώρα, Πάνος Χελιδόνης είπε

Επικοινώνησε αν θες με τον ιντερνετικό ραδιοσταθμό rockvelvet. Ο ιδιοκτήτης του έχει εμπειρία σε αυτό που θες, το κάνει επαγγελματικά κάμποσα χρόνια.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου