Προς το περιεχόμενο

"Τετράγωνοι" μαγνήτες σε "στρογγυλή" εσοχή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Πάρε και δύο απλά καπάκια καβάντζα, να τα βάλεις στους παλιούς σου μαγνήτες, να τα βάλεις πάνω τους ούτως ώστε να καλύψουν τα σκαψίματα για όταν την πουλήσεις....

 

Καλή ιδέα, αλλά δε παίζει να την πουλήσω, ever! Είναι η πρώτη μου κιθάρα και θα μείνει μαζί μου για πάντα. Επίσης η μεταπωλητική αξία της θα είναι αστεία, μιας και δεν είναι Fender ή Gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

 

Καλή ιδέα, αλλά δε παίζει να την πουλήσω, ever! Είναι η πρώτη μου κιθάρα και θα μείνει μαζί μου για πάντα. Επίσης η μεταπωλητική αξία της θα είναι αστεία, μιας και δεν είναι Fender ή Gibson.

Οπότε σκάψιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να την κάνω εγώ τη δουλειά! Αν γίνει κάτι τέτοιο θα την πάω στον 39 Customs που τον εμπιστεύομαι φουλ. Η αξία της κιθάρας είναι στα 1300, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε μου πάει καρδιά να τη σκάψω... Νομίζω η όλη δουλειά παίζει να μου βγει πάνω από 400 συνολικά και δε ξέρω καν αν αξίζει για τη συγκεκριμένη κιθάρα. Η αξία της είναι λίγο πάνω από τα 1300, αλλά φοβάμαι στην ιδέα του να τη σκάψω, δε μου πάει καρδιά. Μήπως να περιμένω να πάρω μια που να είναι έτσι από μόνη της?

 

Δε θέλω να βάλω τους Fishman, αλλά έβαλα τη συγκεκριμένη φώτο για να μη μου πείτε τίποτα για το καπάκι 🤣

Αυτούς εδώ έλεγα. Είναι Bare Knuckle, και είμαι ανάμεσα στους Polymath και Juggernaut. Αλλά αυτό το καπάκι του Polymath το γουστάρω πολύ!

image.png.e38fa11209bd96aef00e00882b1aeeaa.png

 

Οι μαγνήτες που σκέφτεσαι να β'άλεις κοστίζουν έως και 350 ευρώ το σετ, οπότε το πρόβλημα δεν είναι το σκάψιμο αλλά αν αξίζει να βάλεις τόσο ακριβούς μαγνήτες σε τέτοια κιθάρα, σωστά; Αν και 1300 ευρώ η κιθάρα, δεν τη λες και τσίπικη...

 

Επεξεργασμένο από kpeyos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Οι μαγνήτες που έχεις κοστίζουν έως και 350 ευρώ το σετ, οπότε το πρόβλημα δεν είναι το σκάψιμο αλλά αν αξίζει να βάλεις τόσο ακριβούς μαγνήτες σε τέτοια κιθάρα, σωστά; Αν και 1300 ευρώ η κιθάρα, δεν τη λες και τσίπικη...


Ναι, βασικά είναι ένας συνδιασμός από αυτές τις σκέψεις. Σκάψιμο κιθάρας, όχι τόσο φθηνής αλλά ίσως όχι και αυτή που θα ήθελα να επενδύσω πάνω ακριβούς μαγνήτες, συν ότι το σκάψιμο μου φαίνεται too much. Δε τους έχω αγοράσει ακόμα, οπότε ίσως να είναι καλύτερη ιδέα να περιμένω για να τους βάλω σε μια κιθάρα που θα έλεγα ότι θα είναι η βασική μου. Από την άλλη δε σκοπεύω να πάρω σύντομα άλλη κιθάρα...

 

Τουλάχιστον μου λύθηκε η απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Aν θες κάτι πιο value for money χωρίς μετατροπές για τη συγκεκριμένη κιθάρα να που παίζει εύκολα το ίδιο είδος θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και προς dimarzio πλευρά και πιο συγκεκριμένα τους D activator. Αν και πιστεύω ότι σ' έχει ψήσει πολύ και η διακόσμηση που έχουν οι συγκεκριμένοι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Aν θες κάτι πιο value for money χωρίς μετατροπές για τη συγκεκριμένη κιθάρα να που παίζει εύκολα το ίδιο είδος θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και προς dimarzio πλευρά και πιο συγκεκριμένα τους D activator. Αν και πιστεύω ότι σ' έχει ψήσει πολύ και η διακόσμηση που έχουν οι συγκεκριμένοι.


Ε νταξ ναι αν γινόταν σκάψιμο θα ήταν ξεκάθαρα θέμα διακόσμησης, μιας και είναι απλά ένα καπάκι, καθαρά προαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου