Προς το περιεχόμενο

Μαύρη Παρασκευή ή ...μήπως όχι?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ειδικά για τον Νάκα μπορεί το συγκεκριμένο παράδειγμα να είναι όπως το γράφει ο OP αλλά βρήκα αρκετό μουσικό εξοπλισμό όχι μόνο στις χαμηλότερες τιμές της χρονιάς αλλά και στις χαμηλότερες τιμές του κόσμου. Παράδειγμα κάποια πετάλια μπάσου της Darkglass κοντά στα 100€ φθηνότερα απ την χαμηλότερη τιμή που βρήκα στην Ευρώπη ή το Mooer Ge300 στα 499€ όταν ο Thomann το είχε στα 611€ και στις αγγελίες του νόιζ πουλιέται 500€. 

 

Και για να συνεχίσω την υπεράσπιση γιατί θεωρώ άδικο να μείνει η ρετσινιά στο συγκεκριμένο μαγαζί, ειδικά το e-shop του Νάκα έχει συχνά πυκνά τις χαμηλότερες τιμές αν όχι του κόσμου, τουλάχιστον της Ευρώπης για όσους το παρακολουθούν. Πριν κανα χρόνο χτύπησε φίλος μια ES-335 Custom Shop στα 2.700 όταν σε όλη την Ευρώπη η συγκεκριμένη ξεκινούσε απ τα 3.600 ή 3.700€.

 

Και στα φυσικά καταστήματα του Νάκα όσες φορές έχω πάει γίνεται price matching με όποιο κατάστημα της Ευρώπης τους δείξεις χαμηλότερη τιμή. Με αυτόν τον τρόπο αγόρασα ένα σετ DiMarzio, πριν λίγο καιρό.
 

Τώρα όσον αφορά το black Friday κι αν είναι εκμετάλλευση κλπ, είναι άλλη συζήτηση: Αν έχεις διαπιστώσει ότι χρειάζεσαι κάτι, είσαι διατεθειμένος να κάνεις την απαραίτητη υπομονή και έρευνα, είναι ευκαιρία. Αν μπεις σε ένα αμάξι και ξεκινήσεις να περιφέρεσαι από μαγαζί σε μαγαζί κρίνοντας τις ευκαιρίες απ τα διεγραμμένα καρτελάκια, τότε είναι θέμα τύχης το αν θα πετύχεις καλύτερες τιμές.

 

Το σίγουρο είναι ότι αν πάρεις σβάρνα όλη την αγορά θα καταλήξεις να υπερκαταναλώσεις αγοράζοντας και πράγματα που δεν χρειάζεσαι. Το οποίο βέβαια είναι καλό για την οικονομία κι όταν το κάνουν όλοι μαζικά επιστρέφει στο τέλος σαν κέρδος, περισσότερο ή λιγότερο, σε όλους.

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 2
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kpeyos είπε

 

 

Και για να συνεχίσω την υπεράσπιση γιατί θεωρώ άδικο να μείνει η ρετσινιά στο συγκεκριμένο μαγαζί, ειδικά το e-shop του Νάκα έχει συχνά πυκνά τις χαμηλότερες τιμές αν όχι του κόσμου, τουλάχιστον της Ευρώπης για όσους το παρακολουθούν. Πριν κανα χρόνο χτύπησε φίλος μια ES-335 Custom Shop στα 2.700 όταν σε όλη την Ευρώπη η συγκεκριμένη ξεκινούσε απ τα 3.600 ή 3.700€.

 

παιδιά δεν έχω θέμα με τον Νάκα. Σας είπα από εκεί ψωνίζω. Και την tele απο εκεί την πήρα 2.5Κ όταν ήδη στον Θωμά είχε πάει 2.7 με άπειρες δόσεις συν ότι μου την έφεραν να την δοκιμάσω.

απλά με τσατίζει να μπαίνει το σήμα black friday στην τιμή της πιάτσας και να μου στέλνουν και sms γι αυτό

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kpeyos είπε

θεωρώ άδικο να μείνει η ρετσινιά στο συγκεκριμένο μαγαζί

Δεν είπε κανεις κάτι κακό για το Νάκα, καθε άλλο που είναι μαγαζί με κύρος. Προσωπικά δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα σε αγορές που έκανα και όντως, έχει (πλεον) καλές τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

Δεν είπε κανεις κάτι κακό για το Νάκα, καθε άλλο που είναι μαγαζί με κύρος. Προσωπικά δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα σε αγορές που έκανα και όντως, έχει (πλεον) καλές τιμές. 

Ok, εγώ κατάλαβα από το αρχικό post και τον τίτλο ότι ήταν ψιλό fake οι εκπτώσεις που έκανε ο Νακας στο Black Friday. Επειδή όμως μπήκα κι εγώ στο eshop χθες, είχε όντως πραγματικές προσφορές και μάλιστα σημαντικές σε κάποια κομμάτια. Τώρα μπορεί μαζί με τους κράχτες να έβαλε και μερικά ακόμη σε τιμές που να μην είναι πραγματικά ευκαιρία. Πάντως εγώ που ασχολούμαι και ψάχνω ταυτόχρονα και synths και κιθάρες δεν παρατήρησα εξοπλισμό που ήξερα πόσο κοστίζει να έχει υπερκοστολογηθεί για να φαίνεται η ψεύτικη έκπτωση μετά σαν ευκαιρία. 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kpeyos είπε

τιμές αν όχι του κόσμου, τουλάχιστον της Ευρώπης για όσους το παρακολουθούν.

 

Στην δική μου περίπτωση σίγουρα του κόσμου (ΑΟ Thinline Tele 1599 euros ,378 euros κάτω σε σχέση με τον Θωμά)

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά βήματα για Black Friday:

 

1. Εντοπίζεις το προϊόν που θέλεις μερικές μέρες πριν.

2. Κάνεις μια έρευνα αγοράς βρίσκοντας την χαμηλότερη τιμή.

3. Βλέπεις την τιμή του την black friday/cyber monday και αξιολογείς αν συμφέρει να το πάρεις.

4. Χαίρεσαι με το νέο σου απόκτημα ή βρίζεις τους απατεώνες που κλέβουν τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από Νάκα στο Black Friday τσίμπησα αυτό(x2): KRK Rokit RP8 G4 White Noise στα 199. Στο Θωμά έχει 285.

Νομίζω... χαίρομαι με το νέο μου απόκτημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έναν sandisk 3D ssd 1ΤΒ πήρα "προσφορά από 134 ευρώ στα 87" από ένα γνωστό μαγαζί ενώ στο skroutz το έβρισκες χαμηλότερη τιμή 94 ευρώ.

 

 Η black friday με γλύτωσε 7 ευρώ.

 Και αυτό από σπόντα το πήρα γιατί πήγα να πάρω του μικρού μου το 2κ22 για ps4 που του είχα υποσχεθεί πως θα του το πάρω στην black friday και "μου τα είχε κάνει τσουρέκια" χαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, cos_dr είπε

γιατί πήγα να πάρω του μικρού μου το 2κ22 για ps4 που του είχα υποσχεθεί πως θα του το πάρω στην black friday και "μου τα είχε κάνει τσουρέκια" χαχαχαχαχαχαχαχα

Κι εγώ κορίτσια ήθελα.... αλλά..😳

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Κι εγώ κορίτσια ήθελα.... αλλά..😳

εντάξει, δεν ζητάει πολλά ο καημένος, μια στο τόσο.

 Εξ άλλου τα περισσότερα που παίζουν τα πιτσιρίκια στο ps4 είναι δωρεάν, άντε να ζητήσουν κανά skin για τους χαρακτήρες.

 Το βασικότερο πλεονέκτημα που έχει ο μικρός μου είναι πως είμαι γνώστης της gaming ορολογίας και των gaming εξαρτημάτων και τη βρίσκει που τον καταλαβαίνω, άσε που δεν μπορεί να με παραμυθιάσει🤣 χαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου