Προς το περιεχόμενο

Billie Eilish


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κοπελα δεν εχει κλεισει καλα καλα τα 20 ακομα και εχει γραψει ιστορια στην ποπ μουσικη (αυτου του αιωνα). Ασχετως γουστων μας. Power to her λεω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι έχει ταυτότητα, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο, ειδικά σ' αυτό τον χώρο στις μέρες μας.

Από τις συνθέσεις, αυτό τον χαρακτηριστικό μουρμουριστό της τρόπο που τα λέει, ακόμα και το look/image, το οποίο ήδη γίνεται trend.

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισιόδοξα, χαρουμενα και έξω καρδιά τραγούδια. 

 

Κάνουν τον Nick Cave  να ακούγεται σαν τη Γωγω Τσάμπα και τους Smiths σαν τους Kajakookoo  :)

 

Προσωπικά δεν την αντέχω ούτε λεπτο ισως γιατί μου βγάζει ένα έντονο "white privilege " feel,απολύτως φυσιολογικό μια και μεγάλωσε στα πούπουλα,αλλά είναι σαφέστατα ταλενταρα.

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει πολύ. Δε θα βάλω να ακούσω από μόνος μου, αλλά αν την πετύχω θα την ακούσω παραπάνω από ευχάριστα, ειδικά συγκριτικά με τη σύχρονη mainstream μουσική, βλέπε trap, που ξερνάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω θετικές απόψης που συγκλίνουν με τη δική μου.

 

 Οπότε μπορούμε να την εντάξουμε με ασφάλεια στους ΘΕΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ του ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ🤣

 

 ΆΞΙΑ❤️

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο ταλέντο,έχει κάνει ήδη τεράστια πράγματα ειδικά για την ηλικία της,

τα τραγούδια της είναι δυστυχώς από τα τελευταία mainstream τραγούδια

με όλα τα αρμονικά και δομικά χαρακτηριστικά ενός τραγουδιού,

σε αντίθεση με τα mainstream σκουπίδια trap,rap,map...

Επίσης η κιθάρα και άλλα όργανα αναδεικνύονται στα τραγούδια της

και όχι μπίτια και autotune..

 

Aν ήμουν στο Γυμνάσιο θα την είχα ερωτευτεί,θα με γοήτευε και η όλη μεγαγχολία..

 

Όμως περάσανε τα χρόνια,βρίσκω και τον κλαψομουνισμό λιγάκι ντεκαυλέ,όσο και σουξέ 

να έχει τις τελευταίες δεκαετίες στην Ελλάδα,όπου άτομα σε όλο το μουσικό φάσμα έχτισαν καριέρες,κλαίγοντας για κάθε πιθανό και απίθανο λόγο...

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

όσο και σουξέ να έχει τις τελευταίες δεκαετίες στην Ελλάδα,όπου άτομα σε όλο το μουσικό φάσμα έχτισαν καριέρες,κλαίγοντας για κάθε πιθανό και απίθανο λόγο...

 

Γιάννης Πάριος, ο μεγαλοπρεπής.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
26 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

Επίσης η κιθάρα και άλλα όργανα αναδεικνύονται στα τραγούδια της

και όχι μπίτια και autotune..

 

Συγγνώμη για το πολύ επιλεκτικό quoting, αλλά πού είναι το κακό στο να έχει ένα τραγούδι ηλεκτρονικά στοιχεία όπως μπίτια και autotune; Δε θέλω να βγούμε off topic, αλλά είναι μουσικό το forum και δε θεωρώ ότι πρέπει να αποθαρρύνουμε άτομα από τη μουσική ενασχόληση. Το ίδιο "μουσική" είναι ένα power trio με κιθάρα-μπάσο-drums, το ίδιο είναι και ένας άνθρωπος με ένα laptop που γράφει με samples και sequencers.

  • Συμφωνώ 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου