Προς το περιεχόμενο

Billie Eilish


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Συγγνώμη για το πολύ επιλεκτικό quoting, αλλά πού είναι το κακό στο να έχει ένα τραγούδι ηλεκτρονικά στοιχεία όπως μπίτια και autotune; Δε θέλω να βγούμε off topic, αλλά είναι μουσικό το forum και δε θεωρώ ότι πρέπει να αποθαρρύνουμε άτομα από τη μουσική ενασχόληση. Το ίδιο "μουσική" είναι ένα power trio με κιθάρα-μπάσο-drums, το ίδιο είναι και ένας άνθρωπος με ένα laptop που γράφει με samples και sequencers.

 

Αν και συμφωνώ, νομίζω ότι ο κανιμόθριος εννοούσε να έχει σχεδόν μόνο αυτά (μπίτια και autotune), και τίποτε άλλο.

Άλλο να γράφεις μουσική με ηλεκτρονικά εργαλεία, και άλλο να έχεις ένα μπιτ από πίσω και να οτοτουνάς π@π@ριές από πάνω.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

 

Συγγνώμη για το πολύ επιλεκτικό quoting, αλλά πού είναι το κακό στο να έχει ένα τραγούδι ηλεκτρονικά στοιχεία όπως μπίτια και autotune; Δε θέλω να βγούμε off topic, αλλά είναι μουσικό το forum και δε θεωρώ ότι πρέπει να αποθαρρύνουμε άτομα από τη μουσική ενασχόληση. Το ίδιο "μουσική" είναι ένα power trio με κιθάρα-μπάσο-drums, το ίδιο είναι και ένας άνθρωπος με ένα laptop που γράφει με samples και sequencers.

Αν δεν ήταν σαφές που αναφέρομαι με τα μπίτια και τα autotune,δυο σειρές πριν ονοματίζω κάποια mainstream είδη.

Και ναι, αν από το μήνυμά μου αποθαρρυνθεί έστω και ένας από αυτή τη "μουσική" ενασχόληση,

καλώς να αποθαρρυνθεί.

 

 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Παιδιά, μη "φορτώνετε" άδικα. Να έχετε στο νου οτι η κοπέλα ανήκει στην Entertainment bussiness κι όχι στην Music bussiness

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Να έχετε στο νου οτι η κοπέλα ανήκει στην Entertainment bussiness κι όχι στην Music bussiness

 

Δηλαδή .... εκτός από μουσική .... κάνει κι άλλα .... κόλπα?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Δηλαδή .... εκτός από μουσική .... κάνει κι άλλα .... κόλπα?

Δε γνωρίζω. Απλώς εννοώ οτι ανήκει σε εναν χώρο που "κατασκευάζει" celebrities

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Δε γνωρίζω. Απλώς εννοώ οτι ανήκει σε εναν χώρο που "κατασκευάζει" celebrities

σήμερα όλα κατασκευάζονται.

Στον συγκεκριμένο τομέα υπήρχε ένα κενό. Οπότε έσπευσαν

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εμένα και αυτή μου αρέσει στο στυλ

 

 

 

Μια απ τα ιδια

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dimsonic είπε

Μια απ τα ιδια

Είναι καλλιεργημένη και την βοήθησε το σύστημα σίγουρα, κατασκευάζουν σταρ αλλά εδώ κατασκευάζουν όλο και περισσότερα ρομπότ. Ρομπότ σταρ θα δούμε σε λίγο. Οι μισοί σε ένα συγκρότημα ρομπότ θα είναι πλέον.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου