Προς το περιεχόμενο

Από τη σημερινή πρόβα...


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το cocaine με τελε και τα υπόλοιπα με prs 245.

 

Ο ήχος είναι σούπερ χάλια (με κινητό γραμμένα).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 7

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούπερ!Και φωνή και κιθάρα και μπάσο ...τυμπανα...ολα!!!Δεμένη μπάντα!!!Ευκολα θα  ερχόμουν σε live σας με την παρέα μου και θα περνούσα και καλά!!!!!

 

  • Ευχαριστώ 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Delta είπε

Πολύ gain η κιθάρα. Τουλάχιστον για τα δύο πρώτα.

 

Χρησιμοποιώ παραπάνω gain, γενικά για να γεμίζει ο ήχος μια και δεν υπάρχει άλλο όργανο ρυθμικό. Έχω καταλάβει ότι με λιγότερο gain (απ' ότι πρέπει) ο ήχος είναι κακός, ενώ με περισσότερο δεν τρέχει και κάτι σοβαρό (στο αυτί μου).

 

Θα συμφωνήσω ότι το gain ήταν πολύ, ειδικά στο δεύτερο. Είχα μόλις αλλάξει κιθάρα, από μονούς σε διπλούς και είχα αφήσει τις ρυθμίσεις των πεταλιών τις ίδιες. Με τέλε, που παίζω συνήθως, το ρυθμίζω καλύτερα το πράγμα. Το παλεύω, πάντως. Άκομα δεν έχω κατασταλάξει σε εξοπλισμό, άρα και ρυθμίσεις. Ούτε με βλέπω να το κάνω..

 

 

 

 

Ανεβάζω και το ain't no sunshine να υπάρχει....

 

 

 

 

Τώρα παρατηρώ ότι σολάρω παραπάνω απ' ότι πρέπει. Πρέπει να μετριάσω λίγο την ποσότητα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Θα συμφωνήσω ότι το gain ήταν πολύ, ειδικά στο δεύτερο. Είχα μόλις αλλάξει κιθάρα, από μονούς σε διπλούς και είχα αφήσει τις ρυθμίσεις των πεταλιών τις ίδιες. 

 

Βάλε στη ζωή σου τον έλεγχο του gain με το vol pot

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Βάλε στη ζωή σου τον έλεγχο του gain με το vol pot

 

Ο λόγος που χθες πήρα την συγκεκριμένη τέλε με μονούς, είναι ότι καθαρίζει άριστα. Δεν με βολεύει, αλλά καθαρίζει άριστα με ρίξιμο vol (και άφησα σπίτι την τελε που με βολεύει, που είναι αθόρυβη, αλλά καθαρίζει μετρια με ρίξιμο vol). Έτσι έχω τον πλήρη έλεγχο, χωρίς να χρειάζεται να απενεργοποιώ πετάλια την ωρα που τραγουδάω, για να ρίξω gain. To έχω σε προτεραιότητα, περισσότερο από τον ήχο του οργάνου ή την άνεση στο παίξιμο.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου