Προς το περιεχόμενο

Σκέψεις on DI


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει πολύ καιρό (10 χρόνια) που έπαιξα τελευταία live, και ήδη από τότε ήμουν σχεδόν έτοιμος να παίξω DI.

Δυστυχώς τα πράγματα στράβωσαν, και όχι μόνο δεν έπαιξα όπως είχα σχεδιάσει, έπαιξα και ξένο setup και χωρίς soundcheck.

ΑΝ ΠΟΤΕ ξαναγίνει είμαι πεισμένος όμως.

 

Εδω τα λέει. Το πως και γιατί

 

 

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα προσεκτικα…το go direct…λεω με εβαλε παλι σε μπελαδες…αναβαθμιση…νεα αγορε και παραλληλα πωληση δυο πεταλιων…preamp+ two notes cab m.

αρχισα να το ψαχνω…

και τελικα αναβαθμισα  το two notes cab m μου δωρεαν, απεκτησα ψηφιακο preamp και απελευθερωσα αλλη μια θεση στην πεταλιερα…οποτε μονο πωληση…

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nklshp είπε

Το ειδα προσεκτικα…το go direct…λεω με εβαλε παλι σε μπελαδες…αναβαθμιση…νεα αγορε και παραλληλα πωληση δυο πεταλιων…preamp+ two notes cab m.

αρχισα να το ψαχνω…

και τελικα αναβαθμισα  το two notes cab m μου δωρεαν, απεκτησα ψηφιακο preamp και απελευθερωσα αλλη μια θεση στην πεταλιερα…οποτε μονο πωληση…

Ευχαριστω!!!

δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανες...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιουσα με την ιδια λογικη του νηματος σου,  παιζοντας με φιλους.

μια μινι πεταλιερα που κατεληγε σε πεταλι preamp και μετα το two note cab m απο οπου διαλεγα  ψηφιακα…τελικο, καμπινα, μικροφωνα.

μετα τη αναρτηση σου λεω … θα πουλησω τα δυο πεταλια και θα αγορασω το strymon.

ψαχνοντας στο net διαπιστωσα οτι το two notes cab μπορουσε να αναβαθμιστει δωρεαν σε cab m plus, περιλαμβανοντας ψηφιακο preamp, reverb, noiz gate, tuner, και αλλα πολλα.

οποτε η αλυσιδα θα καταληγει μονο στο two notes!!! Με ικανοποιητικη παραμετροποιηση.

το preaml,pedal δεν το χρειαζομαι πλεον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου