Προς το περιεχόμενο

Hallelujah - cover


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας κύκλος κιθάρα, που έκανα λούπα μέχρι το τέλος, ένα take τη φωνή και λίγα στρινγκς πλάτη.

Άρχισα να το δουλεύω, ώστε ίσως να ξεκινήσω με αυτό σε ένα λάιβ μέσα στις γιορτές. Και παρά να τραγουδώ μόνος στο σπίτι, είπα να το ηχογραφήσω να το ακούσει και κανένας άλλος... 😁

 

Έχω κάνει πολλά λάθη, διότι ακόμα δεν άκουσα κάποιο ορίτζιναλ (για να κοπιάρω προφορά και χρόνους), και είμαι και κρύος. Αλλά, σε αντίθεση με τον Dim, δεν έχω καμιά υπομονή και ούτε πρόκειται να το ξαναηχογραφήσω προσεχώς. Λογικά, θα το βελτιώσω μέχρι τα Χριστούγεννα.

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 11

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποια ειναι τα λαθη που λες Γιωργο αλλα,ξεπερνωντας λιγο την προφορα,ειναι εξαιρετικα τραγουδισμενο.

Για τα γουστα μου σκοτωνει.

Οτι καλυτερα εχω ακουσει απο εσενα φωνητικα.

Μπραβο ρε φιλε.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Λαθη  προφοράς,

 

 

Αυτο ΟΚ.

Στα αλλα παντως δεν καταλαβαινω τιποτα.

Αν το εβλεπα λαιβ,θα γουσταρα οσο δεν παει.

Τα σπας.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλεύω να τη διορθώσω, αλλά ούτε μιλάω αγγλικά συχνά, ούτε τραγουδω (με εξαίρεση τις πρόβες). Είναι καλύτερη από προηγούμενα ετη, αλλά θέλει κι άλλο...

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το'σκισες.

Τραγουδα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και θα πας μπροστα...εχεις φωναρα.

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Παλεύω να τη διορθώσω, αλλά ούτε μιλάω αγγλικά συχνά, ούτε τραγουδω (με εξαίρεση τις πρόβες). Είναι καλύτερη από προηγούμενα ετη, αλλά θέλει κι άλλο...

 

 

Είμαι εδώ και 5 μήνες εξωτερικό, μιλάω το 95% του χρόνου μου αγγλικά και πάλι η προφορά έχει φτιάξει ελάχιστα. Θέλει μπόλικη δουλειά με τρομερή επιμονή στη λεπτομέρεια, κάτι που θεωρώ ότι δεν "αξίζει" να κάνεις για να τραγουδάς covers.

 

Έχεις φωνάρα όμως, με Ελληνικό στίχο πετάς.

  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια περιθώρια βελτίωσης τα έχω ακόμα, εάν είμαι συγκεντρωμένος και προσέχω δυο-τρία πράγματα παραπάνω. Μετά από ένα σημείο είναι πολύ δύσκολο, και όντως δεν αξίζει.

 

Να ΄σαι καλά, Μπιλ!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου