Προς το περιεχόμενο

Fender deluxe stratocaster του 2008. Νέο κιθαρόνι στη συλλογή.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, fenderiarhs είπε

 

αυτο το ερμο το sunburst, το πιο βαρετο ξενερωτο, ασχημο χρωμα μου χαλαει ολη τη συνταγη. Στη θεση σου, ειδικα στην τιμη που την βρηκες θα ειχε φαει ξυσιμο απο την πρωτη μερα και θα εμπαινε πανω ενα ωραιοτατο φουξια, ροζ τυρκουαζ, τεσπα οτιδηποτε εκτος απο το κοπερτον του sunburst.

 

Μου "χάρισαν" γαϊδάρου, και θα τον κοιτάζω στα δόντια?? 😄

 

Για του λόγου το αληθές, θα το προτιμούσα ένα κόκκινο ή γαλάζιο, αλλά τότε θα είχα αλλά προβλήματα...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Οι μαγνητες αυτοι ειναι μεγαλο ατου.
@SUPERFLUNK το μπρατσο τι σχεση εχει με της plus, εσυ που εχεις παιξει και τα δυο?

.

 

Κοίτα των Plus πάει με τη....χρονιά...δεν είναι σταθερό συνήθως όσο πιο παλιό τόσο πιο λεπτό, όχι τρομερές διαφορες αλλά υπάρχουν. 

Της Deluxe   είναι πολύ κοντά σε μοντέλα mid 90s κλασσικό medium C ,all around πράμα  :) ενώ έχει και rolled edges.

Βασικά παίζει μονο του.

Αλλά αν θες να τις συγκρίνεις ηχητικά κατα τη γνώμη μου σαν τους Lace Sensors Gold  δεν έχει....

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Superfunk είπε

Βασικά παίζει μονο του.

 

Συμφωνω. Πραγματικά, παίζει μόνο του το μανίκι αυτό.

 

Οι μαγνήτες έχουν αίσθηση ατάκας μονοπηνιου, αλλά χάνουν λίγο στη δυναμικη. Επίσης, έχουν πολύ πλαδαρό μπάσο, το οποίο έχει αντικτυπο στον ηχο. Φαζιζει εύκολα, και είναι κάτι που χρειάζεται ιδιαίτερη διαχείριση στην αλυσίδα. Καμία σχέση με τους ac2 area t που φορώ σε τελε.

 

Συνολικά, είναι εξαιρετικοί και ο,τι πρέπει για λάιβ. 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Πραγματικά, παίζει μόνο του το μανίκι αυτό.


Εντάξει, αυτό δεν είναι λειτουργικό.

 

Αν του καπνίσει και αρχίσει να παίζει μόνο του στις 3 τη νύχτα θα μας διώξουν από την πολυκατοικία 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SibLt είπε


Εντάξει, αυτό δεν είναι λειτουργικό.

 

Αν του καπνίσει και αρχίσει να παίζει μόνο του στις 3 τη νύχτα θα μας διώξουν από την πολυκατοικία 

 

Ναι, αλλά σκέψου να σου έρθει κόψιμο την ώρα του λάιβ. Σε βγάζει ασπροπροσωπο...

  • Χαχα 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Ναι, αλλά σκέψου να σου έρθει κόψιμο την ώρα του λάιβ. Σε βγάζει ασπροπροσωπο...

 

Βρε συ η άλλη κατούρησε στην μούρη του θεατή πάνω στην σκηνή, στο κόψιμο θα κολλήσεις?

Επί τόπου ξαλαφρώνεις και σε γράφουν και τα ίντερνετς την σήμερον ημέραν.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Άλλαξα τάστα στην κιθάρα και την παρέλαβα σήμερα. Είχαν φαγωθεί αρκετά, ήταν και χαμηλά (δεν με πολυβόλευαν). Έβαλα ατσάλινα και μου κόστισε 230 (190 εργασία συν το κόστος των υλικών). Παράγγειλα τα jescar fs55090, τα οποία είναι τα αντίστοιχα των dunlop 6105. Είναι αρκετά ψηλά, έχουν αίσθηση jumbo, αλλά είναι πιο λεπτά. Περιττό να πω ότι σκίζουν στην αίσθηση. Βιμπρατα και σηκώματα αέρινα, με βελούδινη αίσθηση, που θα μείνει ανεξίτηλη στον χρόνο....

 

1698698293492.thumb.jpg.e7ec2322a792e7dcbea2b12d1ff3cf3f.jpg1698698293482.thumb.jpg.fa4802369ef17b1119f24b153f06cb59.jpg1698698293500.thumb.jpg.25ecfdd006649363692aceccfe0dd4b0.jpg

 

Ο μάστορας (Κος Λουκάκης από Ηράκλειο), γνωρίζει ότι τα μανίκια μου έχουν τάση να συρικνώνονται, λόγω χαμηλού επιπέδου υγρασίας το καλοκαίρι, και γι' αυτό μου τοποθέτησε τα τάστα σαν να είχε binding το μανίκι. Το μέρος του τάστου που χώνεται μέσα στο ξύλο, είναι κομμένο στα άκρα λίγα χιλιοστά, έτσι ώστε να μην βγαίνει εκτός κατά τη συρρικνωση του ξύλου.

 

370280965_2002306543435611_7218120165320256641_n.thumb.jpg.5878c1a903b64c38de1a45eefa2e02c6.jpg

 

 

Και ένα κλιπακι όπως συνηθίζεται σε τέτοιες περιπτώσεις....

 

 

 

  • Like 5

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου