Προς το περιεχόμενο

Netflix και ταινίες.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, cos_dr είπε

ρίξαμε ένα γέλιο εδώ, αυτή η σκηνή ήταν όλα τα λεφτά🤣

 

Αυτό μάλλον είδε ο Paul Auster και δήλωσε ότι το ανθρώπινο πείραμα θα αποτύχει λογω μαζικής βλακειας

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αυτό μάλλον είδε ο Paul Auster και δήλωσε ότι το ανθρώπινο πείραμα θα αποτύχει λογω μαζικής βλακειας

Κι όμως ΑΥΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ στους ΝΕΟΥΣ και τις ΝΕΕΣ μας, αυτά είναι τα ΠΡΟΤΥΠΑ, η ΩΜΗ ΑΛΗΘΕΙΑ και ΑΥΤΑ τελικά τους ΠΟΥΛΑΝΕ ως ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ και μιας ΧΟΥΦΤΑΣ ΟΛΙΓΑΡΧΩΝ και τα νέα ΤΡΩΚΤΙΚΑ τους, τους ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΥΣ που τους ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ οι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ και οι ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΙ αυτοί πλέον είναι ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ που κοντεύουν να ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ και δεν θα αρκεστούν στο να μας ΕΛΕΓΧΟΥΝ και να ΔΙΝΟΥΝ ΡΑΠΟΡΤΟ στους ΑΦΕΝΤΕΣ για το τι σκεπτόμαστε και να μας πιέζουν να λειτουργούμε, να σκεφτόμαστε και να καταναλώνουμε όπως αυτούς τους ΟΛΙΓΟΥΣ τους ΣΥΜΦΕΡΕΙ για να αυγατίζουν τα ΔΕΚΑΔΕΣ ΤΡΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΔΟΛΛΑΡΙΑ που έχουν ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙ.

 

 Σε λίγο ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ και ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΑΝΙΣΟΥΝ με ΜΕΘΟΔΙΚΟΤΗΤΑ και ΑΚΡΙΒΕΙΑ που θα ζήλευε και ο ΣΚΑΪΝΕΤ του ΤERMINATOR😲

 

 Tο έργο αυτό δεν είναι ΚΩΜΩΔΙΑ!!! ΟΧΙ!!!!!🤣

 

 Είναι ένα ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΔΡΑΜΑ που θα του ΑΞΙΖΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το ΠΡΟΛΟΓΙΣΕΙ και να το ΕΚΘΕΙΑΣΕΙ  για ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ🤣

 

Καλή Πρωτοχρονία και να το δείτε, αξίζει🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως οι παραγωγές του νετφλιξ μου φέρνουν λίγο youtubικές. Εγώ από φωτογραφία δε σκαμπάζω γρι, το απαίδευτο ενστικτό μου μού λεει ότι ίσως να επιδιώκεται επίτηδες μια τέτοια αισθητική, με την οποία είναι εξοικειωμένοι, ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΝΟΩ, ΕΙΜΑΣΤΕ οι νέοι. (Πολλά καρέ ανα δευτερόλεπτο σαν παιχνίδι υπολογιστή, έντονα χρώματα, όλα σε εστίαση σαν να τραβάς με υπεραργό φακό (ή κινητό)).

 

Τα ντοκυμαντέρ είναι λίγο μοιρασμένα. Τα μισά είναι αμερικάνικης αισθητικής ψυχοβγάλτες, που σου λέει Η ΜΑΥΡΗ ΤΡΥΠΑ για κανα τέταρτο και μετά τελειώνει. Και λες φοβερά γραφικά, αλλά τι έμαθα για τις μαύρες τρύπες; Ιτς. Υπάρχουν και καλά όμως.

 

Εγώ ψάχνω τις παλιές ταινίες τις κασετάδικες να βλέπω, όταν τις έχει, κανα back to the future, κανα indiana jones, που δεν τα παίζουν πια τα κανάλια. Μακάρι να είχε και τσάκωνα.😂

 

Από σειρές ξεκινησα να βλέπω το witcher λόγω παιχνιδιών και βιβλίων. Δε με τρελαίνει κιολας η μεταφορά. Άσε που για να καλύψουν τα βιβλία αν θέλουν να τα καλύψουν θα χρειαστούν 25 σεζον με το ρυθμό που πάνε.

 

Το don't look up το είδα και γέλασα πολύ με τη μηδενιστική του παρουσίαση. Καθαρτικός αυτοσαρκασμός του σημερινού ανθρώπου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο δυο χρoνια συνδομητης και αφου ειδα καποια εξαιρετικα ντοκυμαντερ, 2-3 σειρες και μερικες παλιες κυριως ταινιες που ειχα ξαναδει, εβλεπα οτι περνουσα περισσοτερο χρονο ψάχνοντας τι να δω, ετσι λοιπον το σταματησα.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Μετα απο δυο χρoνια συνδομητης και αφου ειδα καποια εξαιρετικα ντοκυμαντερ, 2-3 σειρες και μερικες παλιες κυριως ταινιες που ειχα ξαναδει, εβλεπα οτι περνουσα περισσοτερο χρονο ψάχνοντας τι να δω, ετσι λοιπον το σταματησα.

και εγώ θα το σταματούσα αλλά λέω για 10 ευρώ τώρα και επειδή μου αρέσει να βλέπω παλιές ταινίες, το έχω και συνήθως τις βλέπω σε τεύχη λίγο πριν κοιμηθώ ή αντε να δω και μια δύο το ΣΚ και κρατάει που τις άφησες....... το κρατώ. 😀

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον κανόνα συμφωνώ με τον @LK

 

Όχι ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις, όπως πχ το Roma που σωστά επισήμανε ο @Superfunk

 

Εγώ το μοιράζομαι με μια φιλική οικογένεια και το κόστος του μου έρχεται λιγότερο από ένα πακέτο τσιγάρα τον μήνα, (δεν καπνίζω τσιγάρα - από Cohiba και πάνω με malt ή Blue label μόνο 😎), επομένως υποφερτό 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, cos_dr είπε

και εγώ θα το σταματούσα αλλά λέω για 10 ευρώ τώρα και επειδή μου αρέσει να βλέπω παλιές ταινίες, το έχω και συνήθως τις βλέπω σε τεύχη λίγο πριν κοιμηθώ ή αντε να δω και μια δύο το ΣΚ και κρατάει που τις άφησες....... το κρατώ. 😀

Και ξέχασα να αναφέρω πως δεν βλέπω μόνο εγώ από τον λογαριασμό. Βλέπει και η γυναίκα και ο μικρός.

 Άρα 10 ευρώ για να βλέπει και ο καθένας τα δικά του δεν είναι άσχημα. ε? χαχαχαχαχαχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με την απίστευτη πληθώρα σειρών/ντοκιμαντέρ/ταινιών/προγραμμάτων που έχει το Netflix, προσωπικά έχω δει πολύ λίγα καλά πράγματα και ΠΑΡΑ πολλά που είναι μόνο για θέαση κατά την ώρα του φαγητού και κατά προτίμηση με τα πόδια πάνω στο γραφείο.

 

Με λίγα λόγια, πάρα πολλή σαβούρα, πολλά μέτρια για να περνάει η ώρα ανέμελα κι ελάχιστα πραγματικά καλά πράγματα που θα τα θυμάσαι και σε μια εβδομάδα αφού τα τελειώσεις.

 

Οι παραγωγές του ίδιου του netflix, είναι ως επί το πλείστον μούφες και αν όχι απλά low budget αρπαχτές, προχειρότητες και πασαλείμματα.

 

Γενικά, αν δεν είχαν περάσει τα 2 τελευταία χρόνια όπως πέρασαν, θα το είχα κόψει αλλά το κρατάω περίπου όπως θέλω και να τρώω ποπ κορν μια στις τόσες.

 

Προτάσεις από σειρές kateme αριστουργήματα:

 

Sons of anarchy

Kingdom (όχι το κινέζικο αλλά αυτό: https://www.imdb.com/title/tt3673794/)

Flintown (ίσως το ωραιότερο ντοκιμαντέρ που έχω δει ποτέ)

 

(δεν έβαλα breaking bad γιατί είναι αρκετά παλιότερο του netflix στην Ελλάδα και γιατί αν δεν το έχετε δει ακόμα, μια πλατφόρμα με κυρίως σειρές, μάλλον δεν είναι για εσάς)

 

Αυτά.

  • Like 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου