Προς το περιεχόμενο

Fender Blues Junior IV κατάλληλος για υπνοδωμάτιο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, LeonidasKik είπε

Αργότερα όταν ο 9 μηνών γιος μου γίνει 3-4 ετών και πάνω, τότε θεωρώ ότι θα είμαι πιο άνετος αλλά για τα επόμενα 2-3 χρόνια όταν είναι ξύπνιος δε θέλω να ακούει εντάσεις με παραμόρφωση κλπ κλπ.

Μην ορκίζεσαι σε αυτό. Μικρό τον έχεις σε ένα σημείο που δεν ενοχλείται, νανουριζεται και κοιμάται. Μετά θα θέλει να παίζει την κιθάρα με τ αμαξάκι του αντί για slide. Επίσης αν έχεις thinline θα θέλει να ρίξει την πένα στις μικρές τρυπούλες και δε βγαίνουν όπως στην ακουστική.κ.α..... Εγώ πάντως μπόρεσα να παίξω μόνο σε 1 12 cab και με attenuator με το μωρό κι ακουγόταν σχετικά καλά σε 30 τμ υπόγειο εσωτερικό όμως. Στην 2 12 ούτε γι αστείο. Ούτε εγώ δεν άντεχω ευκολα. Θα σου πρότεινα τον Palmer eins (λαμπατος) στο 1 watt με μια καμπίνα φτηνή με ένα v30 μεγάφωνο μεσα. Έχει και simulation. Τον έχω παίξει σε φίλο. Είναι νομίζω ότι πρέπει για τη δουλειά που θες. Και επειδή έχει λίγες προενισχυτικες μόνο η εταιρεία σου δίνει 4 επιλογές για φτιάξιμο της παλέτας που θες ανάλογα με τις προενισχυτικες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Στην αρχή παίζω με ένα ts like της t rex, και μετά ενεργοποιώ το xotic sl drive. Στην πορεία ενεργοποιώ και ένα bd2.

 

Σου τονίζω, ότι σε αυτές τις εντάσεις θα πάρεις πολύ καλύτερο ήχο με πετάλια σε κάθαρό κανάλι, παρά με το βρώμικο κανάλι του ενισχυτή.

Πολύ σημαντική αυτή σου η παρατήρηση! Thanks!

2 λεπτά πριν, geka είπε

Μην ορκίζεσαι σε αυτό. Μικρό τον έχεις σε ένα σημείο που δεν ενοχλείται, νανουριζεται και κοιμάται. Μετά θα θέλει να παίζει την κιθάρα με τ αμαξάκι του αντί για slide. Επίσης αν έχεις thinline θα θέλει να ρίξει την πένα στις μικρές τρυπούλες και δε βγαίνουν όπως στην ακουστική.κ.α..... Εγώ πάντως μπόρεσα να παίξω μόνο σε 1 12 cab και με attenuator με το μωρό κι ακουγόταν σχετικά καλά σε 30 τμ υπόγειο εσωτερικό όμως. Στην 2 12 ούτε γι αστείο. Ούτε εγώ δεν άντεχω ευκολα. Θα σου πρότεινα τον Palmer eins (λαμπατος) στο 1 watt με μια καμπίνα φτηνή με ένα v30 μεγάφωνο μεσα. Έχει και simulation. Τον έχω παίξει σε φίλο. Είναι νομίζω ότι πρέπει για τη δουλειά που θες. Και επειδή έχει λίγες προενισχυτικες μόνο η εταιρεία σου δίνει 4 επιλογές για φτιάξιμο της παλέτας που θες ανάλογα με τις προενισχυτικες

Θα τον τσεκάρω και αυτόν! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου παιδιά δεν άγγιξαν ποτέ κιθάρες, ενισχυτές και πετάλια, παρότι τα έχω χύμα σε κοινόχρηστους χώρους στο σπίτι. Μεγάλωσαν (και μεγαλώνουν) μαζι με αυτά και εξοικειώθηκαν από πολύ μικρά. Δεν τους ενδιαφέρει να πλησιάσουν, καν.  

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης μια και αναφέρεστε για παιδιά.

Μην κάνετε ησυχία. Το παιδί πρέπει να μάθει να ζει με θορύβους. Σε λογικά πλαίσια πάντα.

Όπως πρέπει να μάθει με μουσική, με ομιλία κλπ κλπ

  • Συμφωνώ 5

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

επίσης μια και αναφέρεστε για παιδιά.

Μην κάνετε ησυχία. Το παιδί πρέπει να μάθει να ζει με θορύβους. Σε λογικά πλαίσια πάντα.

Όπως πρέπει να μάθει με μουσική, με ομιλία κλπ κλπ

Συμφωνώ απόλυτα. Αυτό πιστεύω κι εγώ. Λόγω babysitting είμαστε συνεχεια στο στούντιο μαζί με το παιδί που είναι 2 κ κατι. Απλά να προσέχουμε μη γίνει καμία ζημιά στο τύμπανο όταν ακόμα είναι μικρός. Αυτό φυσικά και για μας χρειάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, geka είπε

Συμφωνώ απόλυτα. Αυτό πιστεύω κι εγώ. Λόγω babysitting είμαστε συνεχεια στο στούντιο μαζί με το παιδί που είναι 2 κ κατι. Απλά να προσέχουμε μη γίνει καμία ζημιά στο τύμπανο όταν ακόμα είναι μικρός. Αυτό φυσικά και για μας χρειάζεται. 

δεν αναφέρομαι για στούντιο κλπ

Εννοώ έχω γνωστούς που δεν μιλούσαν ή ψιθύριζαν για να κοιμηθεί το παιδί και το αποτέλεσμα ήταν να ξυπνάει με το πόμολο της πόρτας και γενικά να χάνει τον ύπνο του συνέχεια για χρόνια

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

δεν αναφέρομαι για στούντιο κλπ

Εννοώ έχω γνωστούς που δεν μιλούσαν

Οκ. Home studio έλεγα. Τεσ πα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geka είπε

Οκ. Home studio έλεγα. Τεσ πα. 

ναι ΟΚ.

Γενικά όταν ήρθε το παιδί στο σπίτι πριν χρόνια δεν άλλαξα καμμία συνήθεια μου. Ακουγα όπως άκουγα, έπαιζα όπως έπαιζα, μιλούσα όπως μιλούσα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να ακούσεις λάμπα fender

 

1. Πάρε τον blues junior αν έχεις τα φράγκα 

 

2. αν έχεις περισσότερα πάρε τον deluxe reverb 

 

3. αν έχεις λίγα παραπάνω από τα περισσότερα πάρε τον twin 

 

η κουβέντα για το που μπορούν να ακουστούν αυτοί είναι άκυρη.
 

Η απάντηση είναι ΠΑΝΤΟΥ 

 

Θεωρώ αυτονόητο τον ότι δεν αγοράζουμε χωρίς να δοκιμάσουμε 

Επεξεργασμένο από SibLt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου