Προς το περιεχόμενο

Fender Blues Junior IV κατάλληλος για υπνοδωμάτιο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Κούκλες. Να τα χαίρεσαι τα όργανα και να έχεις την υγεία σου να χαρείς αλλά τοσα!

Καλά έκανες και αναβάλλεις την αγορα λαμπατου. Άστο να ωριμάσει μέσα σου ώστε να κάνεις την κατάλληλη αγορά όταν έρθει η ώρα.

 

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες Γιώργο! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη σημαντική σου καθοδήγηση (και όλων των υπόλοιπων παιδιών φυσικά!) στο κομμάτι του ενισχυτή!!

Επεξεργασμένο από LeonidasKik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LeonidasKik είπε

Χαχα από αύριο γιατί με έχει πεθάνει η δισκοκήλη μου σήμερα!! Προς το παρόν πάρε μία που έχω στο κινητό από άλλη μέρα με τις Fender (με τις ζελατίνες στο pickguard είναι ακόμα για να καταλάβεις, της strat της το έβγαλα χθες να φανταστείς) και θα σου ανεβάσω αύριο και με τη Gibson!! Την έχω αριστερά στη hard case στο έπιπλο με τις πολλές στις από πάνω φωτό. Και τέρμα αριστερά εκτός θήκης είναι η Squier.

271715909_367007778566921_2804316777506515184_n.jpg

 

ωραίο χρώμα !

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική λέει yamaha (και πολύ καλά κάνεις και κανένας δεν θα σου πει τίποτα, κάθε άλλο..), αλλά μάλλον θα το μετανιώσεις μετά από μερικές μέρες και θα το έχεις "άχτι" για καιρό εάν πάρεις τον THR....

Sorry, αλλά στο γράφω αυτό εκ πείρας..

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Η λογική λέει yamaha (και πολύ καλά κάνεις και κανένας δεν θα σου πει τίποτα, κάθε άλλο..), αλλά μάλλον θα το μετανιώσεις μετά από μερικές μέρες και θα το έχεις "άχτι" για καιρό εάν πάρεις τον THR....

Sorry, αλλά στο γράφω αυτό εκ πείρας..

Εννοείς εξ εμπειρίας με τον συγκεκριμένο amp ή γενικότερα με αυτού του είδους τους ενισχυτές?

Είχα ένα Boss Katana 100 MKii αλλά λόγω έλλειψης χώρου τον πούλησα και τώρα παλεύω με ένα Boss Katana Mini που δεν παλεύεται.... Σε επίπεδο desktop amp υπάρχει κάτι καλύτερο από τον THR30ii που θα μπορούσες να μου προτείνεις?

Αν ναι εννοείται ότι είμαι πάντα ανοικτός στις γνώμες, ακούγοντας μαθαίνεις πάντα!! :) 

Επεξεργασμένο από LeonidasKik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό Fender μπορεί να παίξει και στο σπίτι, εντάξει δεν θα αποδώσει 100% αλλά την "πενιά" του δεν την φτάνουν οι modeling ενισχυτές.

 Ό χρόνος που θα τον ακούσεις όπως του πρέπει μπορεί να είναι περιορισμένος στο σπίτι σου και με τις τωρινές συνθήκες αλλά όταν τον έχεις, αξίζει και με το παραπάνω... ξεκαυλώνεις!!

 Εναλλακτικά δες-άκου τους Blackstar ID:Core.  Άκουσα και έπαιξα με τον 20 V3 και έπαθα πλάκα! Υπόψιν κι εγώ με modeling παίζω σπίτι (fender mustang 1  20 watt) αλλά καμιά σχέση! 

Άκουσα και τον Yamaha και δεν με κατενθουσίασε.

 

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Άκουσα και τον Yamaha και δεν με κατενθουσίασε.

Τώρα που το θυμήθηκα και για να είμαι δίκαιος, το 5άρη άκουσα. Δεν ξέρω εάν έχεις διαφορές στον ήχο (πέρα από την ένταση) με τον μεγάλο του αδελφό, αλλά το ξαναλέω, δεν με ενθουσίασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον εξοπλισμό που έχεις θεωρώ βλασφημία το να μην προχωρήσεις στην αγορά μιας πολύ καλής λάμπας fender στην αρχή - και μετά να ρίξεις μια μάτια στους Marshall 

 

θα μου πεις γούστα είναι αυτά 

 

Martin 000-28 EC & Fender deluxe reverb 6C6F674B-8B16-45ED-AFAB-97E927F8A4F0.thumb.jpeg.f48a3e7b6a7ed050fbb89818eadd272d.jpeg

 

enjoy 

Επεξεργασμένο από SibLt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω από την άλλη βλέπω ξεκάθαρο προσανατολισμό και πολύ πιό σοβαρότερο εξοπλισμό στον ακουστικό ήχο. Συνεπώς είναι νωρίς για αποφασιστικά βήματα προς τον ηλεκτρικό.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ενας μικρούλης combo 1x8 ενός watt να ήταν προτιμότερος, παρα το modeling. Το πετάω σαν εναλλακτική, καθώς φοβάμαι ότι θα μετανιώσεις, όπως σωστά λέει ο Φώτης. Προσπάθησε να συνδυάσεις φορητότητα με ποιότητα ηχου. Ειδικά ο HT1R, έχει πολύ καλό line out. Μπορείς αργότερα να τον χρησιμοποιήσεις για στούντιο εγγραφές.

Ο dsl1 έχει περισσότερα features, βέβαια....

 

Σε μπερδεψα? 😆

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου