Προς το περιεχόμενο

Τα νέα μου studios - By LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, LK είπε

και αν είχα ταλέντο θα μπορούσα να γράψω  και σήμερα σε αυτό την επιτυχία του αιώνα.

 

Πιστεύω ότι τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα. Χρειάζεται πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια με απαρχαιωμένο "εξοπλισμό", παρά την απλότητα του, διότι είναι σαν να σου δίδουν μια λευκή κόλλα χαρτί, και να σου λένε γράψε. 

Ενώ οι νέες τεχνολογίες είναι σαν τις πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις. Περνάς το διαγώνισμα χωρίς πολύ πολύ διάβασμα. 

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Προχθές Κυριακή, έβαλα ένα κατσαβίδι στην τσέπη, και περπάτησα μέχρι το σημείο ανακύκλωσης.

Έφυγα με δύο ide σκληρούς WD (40GB έκαστος) με δύο λευκά Mitsumi 1.44MB 3.5-Inch floppy drives, με ένα cd rom λευκό SONY, μέ ένα λευκό dvd rom LG και ένα σκασμό ribbon Καλώδια.

ΟΛΑ fully functioning

Πρόλαβες..., ή δεν έχετε Ρομά (sic) στην Κοζάνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

 

Πιστεύω ότι τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα. Χρειάζεται πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια με απαρχαιωμένο "εξοπλισμό", παρά την απλότητα του, διότι είναι σαν να σου δίδουν μια λευκή κόλλα χαρτί, και να σου λένε γράψε. 

Ενώ οι νέες τεχνολογίες είναι σαν τις πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις. Περνάς το διαγώνισμα χωρίς πολύ πολύ διάβασμα. 

Η νέα τεχνολογία ενώ σου προσφέρει μεγάλες ταχύτητες (σε επεξεργαστική ισχύ- ssd σκληροί κ.λ.π. ) και ισχυρό multitasking (με πολύ και δυνατή RAM) , στον αντίποδα τόσο τα σημερινά λειτουργικά όσο και τα daw's και τα plugins είναι ΠΟΛΥ βαριά, και ό,τι κερδίζεις ....το χάνεις τελικά.

 

Κατά τα λοιπά, είμαι οπαδός της λευκής κόλλας.....έτσι ξεκινάω και τα δικόγραφά μου.

2 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Πρόλαβες..., ή δεν έχετε Ρομά (sic) στην Κοζάνη!

Δεν έχει γενικά.....

Α! πήρα και μια κάρτα γραφικών.....αυτή δεν την τσέκαρα.....αν δεν δουλεύει ή  θα εξορύξω χρυσό ή θα κάνω bitcoin mining 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ο ορισμός του vivere pericolosamente λέμε... 😄

Το ΠΙΟ σταθερό OS που βγήκε ΠΟΤΕ σε windows

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Το ΠΙΟ σταθερό OS που βγήκε ΠΟΤΕ σε windows

Υπήρξα μέγας fan των XP.

Μέχρι που σταμάτησα....

(Κομφούκιος) 😉

  • Χαχα 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LK είπε

Προχθές Κυριακή, έβαλα ένα κατσαβίδι στην τσέπη, και περπάτησα μέχρι το σημείο ανακύκλωσης.

Έφυγα με δύο ide σκληρούς WD (40GB έκαστος) με δύο λευκά Mitsumi 1.44MB 3.5-Inch floppy drives, με ένα cd rom λευκό SONY, μέ ένα λευκό dvd rom LG και ένα σκασμό ribbon Καλώδια.

ΟΛΑ fully functioning

Το σχόλιο μου είναι, ευτυχώς που υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι η τεχνολογία , έστω και 20 ετίας , ΔΕΝ είναι αρκετή γι αυτούς.......και έχουν και κουλτούρα ανακύκλωσης 🤪.

Ξαναθυμίζω ότι το studio της μουσικής μου είναι στημένο πάνω σε έναν pentium 4, me 1 GB ram και windows XP και 80αρη ide HD......και αν είχα ταλέντο θα μπορούσα να γράψω  και σήμερα σε αυτό την επιτυχία του αιώνα.

 

φίλε....δεν είναι πάντα τι νομίζουν ορισμένοι για την τεχνολογία. Είναι θέμα ΧΩΡΟΥ καθαρά.

Εχεις λίγες μέρες να μου πεις για ένα 17άρι crt monitor Viewsonic.

Μετά πάει ανακύκλωση.

Μόνο που θα το βάλω με το καρότσι στο ασανσέρ σαν σκέψη μου κοστίζει.

(Το 20άρι trinitron που σου είχα πει...μπορεί ακόμα να είναι στο γραφείο όπως το άφησα)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

φίλε....δεν είναι πάντα τι νομίζουν ορισμένοι για την τεχνολογία. Είναι θέμα ΧΩΡΟΥ καθαρά.

Εχεις λίγες μέρες να μου πεις για ένα 17άρι crt monitor Viewsonic.

Μετά πάει ανακύκλωση.

Μόνο που θα το βάλω με το καρότσι στο ασανσέρ σαν σκέψη μου κοστίζει.

(Το 20άρι trinitron που σου είχα πει...μπορεί ακόμα να είναι στο γραφείο όπως το άφησα)

Πλέον μου πέφτεις μακρυά να περάσω να το πάρω.

Ξεφορτώσου την τραπεζαρία παρά την οθόνη 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Edit:

O Μόνος λόγος για να ταξιδέψω για monitor πλέον είναι για κάποιο Model 1702 commodore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Edit:

O Μόνος λόγος για να ταξιδέψω για monitor πλέον είναι για κάποιο Model 1702 commodore.

 

θα βρω να κάνω bundle κάτι ακόμα μπας και σε δελεάσω, μην τα πάρουν οι ....ρομα

είχα ένα ωραίο πράσινο hantarex, αλλά μάλλον δόθηκε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου