Προς το περιεχόμενο

RODE NT-1A vs NT-1. Ποιό από τα 2;


mpamps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, npap είπε

διάβαζα "πεταλάκια" ρε Στάθη

 

Αν δεν το έγραφες, εγώ ακόμη "πεταλάκια" θα διάβαζα.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Το θέμα είναι να έχεις pc με παλιότερα windows πχ 7άρια, γιατί 10άρια και firewire δεν τα πάνε καλά.

Γι αυτο εχω κατι θεματακια απο τοτε που πηγα σε windows 10? Νομισα πως ηταν κατι αλλο και δεν εδωσα σημασια γιατι το "προβλημα" ειναι πως απλα πρεπει να ενεργοποιήσω τον driver καθε φορα που εκκινω τα windows, πατώντας απλά στο εικονίδιο της κονσόλας του driver.

 

19 ώρες πριν, fusiongtr είπε

και επειδή η υποστήριξη για τα 7άρια θα σταματήσει

Έχω την εντύπωση πως έχει σταματήσει ήδη, γι αυτό πήγα σε 10 για να μην κολλήσω τίποτα περίεργο

 

2 ώρες πριν, npap είπε

άι καλά... διάβαζα "πεταλάκια" ρε Στάθη και προσπαθούσα από χθες να καταλάβω... αχ το γήρας....😁

Δεν είναι ανησυχητικό ,γίνεται αυτόματα, το λέει και το cambridge 😄 Εκτός εαν έχει έρθει η ώρα για καινούρια πεταλάκια και βγαίνει απο το υποσυνείδητο 😋

 

26 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Αν δεν το έγραφες, εγώ ακόμη "πεταλάκια" θα διάβαζα.

 

8 λεπτά πριν, mpamps είπε

Μια από τα ίδια 😁

 

Οργανωμένο το έγκλημα 😆

 

Ναι το πήρα τελικά , nt1. Πιθανότατα αύριο θα το έχω. Δεν έχω τίποτα γνώσεις απο κιθάρα βέβαια, αλλά ήθελα κάποια στιγμή να έχω κάτι καλό , χαμένο δε θα πάει. Θα ανεβάσω δείγμα κάποια στιγμή να μου πείτε καμια γνώμη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπειρία δεν έχω για να πω πόσο καλό ή κακό είναι το μικρόφωνο. Από το λίγο που καταλαβαίνω είναι ότι φαίνεται όντως να μη τονίζει ιδιαίτερα κάποιες συχνότητες, αλλά ελλείψει εμπειρίας δε θέλω να επεκταθώ.

Βλέποντας μερικά videos στο Youtube για ηχογράφηση ακουστικής, έκανα την 1η απόπειρα.

Επειδή μπορεί να το παράκανα στο post production παραθέτω και το raw version.

 

 

 

Επεξεργασμένο από mpamps
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
23 λεπτά πριν, mpamps είπε

Εμπειρία δεν έχω για να πω πόσο καλό ή κακό είναι το μικρόφωνο. Από το λίγο που καταλαβαίνω είναι ότι φαίνεται όντως να μη τονίζει ιδιαίτερα κάποιες συχνότητες, αλλά ελλείψει εμπειρίας δε θέλω να επεκταθώ.

Βλέποντας μερικά videos στο Youtube για ηχογράφηση ακουστικής, έκανα την 1η απόπειρα.

Επειδή μπορεί να το παράκανα στο post production παραθέτω και το raw version.

 

 

 

Like για το Dee! Με 'γειες!

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Μεγειές!

 

Το δεύτερο κλιπ δεν δουλεύει.

Δίκιο έχεις.

 

Τα ανέβασα πάλι. Αλλά το post έχει γίνει κ@$0ς και δεν μπορώ να το ισιώσω με τίποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έκανες και έπιασα ακουστική να δοκιμάσω και εγώ το nt1. Στα 20cm απόσταση από την κιθάρα, με λιγο eq και reverb. Οι χορδές είναι 5ετίας...😬

 

 

 

 

Να έχεις και ένα μέτρο σύγκρισης.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου