Προς το περιεχόμενο

Anastasia - Νέο τραγούδι


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι σίγουρα αξιοπερίεργο αυτό που συμβαίνει με αυτό το κομμάτι - όχι γιατί το κομμάτι είναι καλό ή κακό, αλλά για άλλους, πολλούς λόγους:
- ολοκαίνουργιο κανάλι
- μόνο ένα βίντεο
- πρώτη προσπάθεια
- συντελεστές χωρίς "όνομα" (που εδώ μπορεί να κάνω λάθος)

- σίγουρα όχι το κομμάτι που περιμένουμε να κάνει μπαμ

 

Ακόμα και αν όλοι οι followers όλων των συντελεστών έβλεπαν το βίντεο, δε θα ήταν πάνω από 500k. Που συνήθως μιλάμε για το πολύ 10% engagement ανάλογα τους followers σου. Οπότε εγώ θα έλεγα ότι στην καλύτερη θα έπαιρνε 100-300k, που είναι αρκετά σεβαστός αριθμός για πρώτη προσπάθεια στην Ελλάδα.


Το κομμάτι βέβαια μπήκε στα trending του τοπικού YouTube, και μάλιστα έφτασε την πρώτη θέση, δε γνωρίζω όμως για πόσο. Το θέμα είναι το πώς κατάφερε να φτάσει ως εκεί. Ε και οκ, αν μπεις στο #1 trending, τα views και γενικά το engagement είναι λογικό να έρθουν.

 

Το βίντεο δε φαίνεται να είναι (τώρα) view botted, μιας και έχει likes άπειρα σχόλια, στα ελληνικά, και αυτά με engagement.

 

Τι να πω, μπράβο στην κοπέλα, αλλά αξιοπερίεργο nonetheless.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Το βίντεο δε φαίνεται να είναι (τώρα) view botted, μιας και έχει likes άπειρα σχόλια, στα ελληνικά, και αυτά με engagement.

 

 

Κάποτες που πλερωνόμουν για views, σε κάποια sites, έπρεπε να κάνεις και σχόλιο κάτω από το βίντεο, αλλιώς δεν έπεφτε το χρήμα.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Κάποτες που πλερωνόμουν για views, σε κάποια sites, έπρεπε να κάνεις και σχόλιο κάτω από το βίντεο, αλλιώς δεν έπεφτε το χρήμα.

 

Τα χω κάνει και γω αυτά, ξέρω πώς δουλεύει. Αλλά για τόσο μεγάλους αριθμούς, σε ΕΛΛΗΝΙΚΟ κοινό? Παλιά δεν έβρισκες με τίποτα Έλληνες, οπότε γέμιζαν τα βίντεο με βαλκανο-ινδικά σχόλια, και αυτά ήταν πολυ generic και αρκετές φορές άσχετα.

 

Μετά από 2η σκέψη όμως, βλέπω ότι όλα τα σχόλια είναι "όμορφα" γραμμένα, δεν υπάρχει κυριολεκτικά ούτε ένα Greeklish σχόλιο. Σχέδον όλα έχουν emoji, σχεδόν όλα έχουν σωστό spacing (που κανείς πραγματικά δε χρησιμοποιεί) και σωστή ορθογραφία, ασχολίαστο. Οκ είναι όντως περίεργο. Αν είναι botnet, έχει ανέβει πολύ. Μπορεί να ναι και AI δλδ, δεν θα μου κανε εντύπωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

27.8k followers στο ινσταγκραμ εχει, και εσύ τωρα στα σοβαρά μας ζητησες να κάνουμε λαικ ....στο νοιζ....να μαζεψει άλλα 5?🤪

Τι έγινε στο τέλος , τα ξανάφτιαξαν ή την πρόδωσε τελικά γιατί δεν το άκουσα όλο.

 

Το video ωραίο ήταν.

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, LK είπε

27.8k followers στο ινσταγκραμ εχει, και εσύ τωρα στα σοβαρά μας ζητησες να κάνουμε λαικ ....στο νοιζ....να μαζεψει άλλα 5?🤪

Τι έγινε στο τέλος , τα ξανάφτιαξαν ή την πρόδωσε τελικά γιατί δεν το άκουσα όλο.

 

Το video ωραίο ήταν.

Βεβαίως.

 Και στο AMERICA λένε every vote counts

 Δεν σου λέω τι έγινε στο τέλος για να το ξαναακούσεις. 🤣

 

Αν και προσπαθώ να αποστηθίσω τους στίχους και δυσκολεύομαι.

 Είναι λίγο πιο σύνθετο το συντακτικό σε σχέση με άλλα ανάλογα κομμάτια ή έχω αρχίσει να ΠΑΡΑΧΑΖΕΥΩ και να μην συγκρατώ εύκολα.

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Βεβαίως.

 Και στο AMERICA λένε every vote counts

 Δεν σου λέω τι έγινε στο τέλος για να το ξαναακούσεις. 🤣

 

Αν και προσπαθώ να αποστηθίσω τους στίχους και δυσκολεύομαι.

 Είναι λίγο πιο σύνθετο το συντακτικό σε σχέση με άλλα ανάλογα κομμάτια ή έχω αρχίσει να ΠΑΡΑΧΑΖΕΥΩ και να μην συγκρατώ εύκολα.

Αυτό είναι το πρόβλημα με το τραγούδι.

Δεν έχει πιασάρικη μελωδική γραμμή.

Δεν ξέρεις ποιο είναι το κουπλέ, ποιο το μπριτζ και ποιο το ρεφρεν.

Δεν είναι "τα τα τα" . ....δεν μπορείς να το τραγουδήσεις.

Τους στίχους και εγώ δεν τους καταλαβα, αλλά μπορει να φταίω εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Αυτό είναι το πρόβλημα με το τραγούδι.

Δεν έχει πιασάρικη μελωδική γραμμή.

Δεν ξέρεις ποιο είναι το κουπλέ, ποιο το μπριτζ και ποιο το ρεφρεν.

Δεν είναι "τα τα τα" . ....δεν μπορείς να το τραγουδήσεις.

Τους στίχους και εγώ δεν τους καταλαβα, αλλά μπορει να φταίω εγώ.

Οι στίχοι το χαλάνε.

 Η πρόοδος είναι καλή, η ενορχήστρωση καλή και η μελωδία καλή αν παιζόταν με όργανο αλλά οι στίχοι είναι αυτό, κουραστικοί, ενώ νοηματικά είναι ωραίοι. Είναι πιο ψαγμένο σε σχέση με τα αντίστοιχα ας το πούμε.

 

 Αλλά είπαμε, για χάρη μου όσοι με αγαπάτε θα λέμε είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ 🤣 χαχαχαχα

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Οι στίχοι το χαλάνε.

 Η πρόοδος είναι καλή, η ενορχήστρωση καλή και η μελωδία καλή αν παιζόταν με όργανο αλλά οι στίχοι είναι αυτό, κουραστικοί, ενώ νοηματικά είναι ωραίοι. Είναι πιο ψαγμένο σε σχέση με τα αντίστοιχα ας το πούμε.

 

 Αλλά είπαμε, για χάρη μου όσοι με αγαπάτε θα λέμε είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ 🤣 χαχαχαχα

 

Τι να σου πω.....το καλλιτερο είναι δεν λέω  , αλλά μελωδική γραμμή εγώ δεν συγκράτησα.... (και μπορώ να σου τραγουδήσω με το στόμα όλα το σόλο του στανλευ κλαρκ στο desert song ) 🤪

  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα ένα βλέφαρο(αυτί) και στα άλλα τραγούδια που βγάζει εκεί στο Youtube, στην καρτέλα "Μουσική"(Θεός σχωρέσ' την κι αυτήν).

 

Μια χαρά είναι το τραγούδι στην πρώτη θέση.

Δύο άλλα στην πρώτη στροφή έχουν τη λέξη πτ@ν@,

οπότε αν η λέξη "πάλι" κάνει ομοιοκαταληξία με τη λέξη...."πάλι", στην πρώτη στροφή(πάλι), είναι απλά λεπτομέρεια.

 

Τ'άλλα deslike με τη μία φάγαν.χαχαχα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες το ειχε ανεβασει μια φιλη μου στο φουμπου κ επεσα πανω... Τη ρωταω "πως κ ανεβασες αυτο το κομμάτι;" (Εγω ηδη το ειχα δει εδω), και μου λεει "το ειδα σε ενα στορι στο ινσταγκραμ και μου αρεσε"

Να προσθεσω βεβαια οτι ειναι φρεσκοχωρισμενη οποτε ολα τα "γυρνα πισω κομμάτια" της αρεσουν αυτη τη περιοδο... 🤣🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου