Προς το περιεχόμενο

Παλιός μουσικός νέος home "παραγωγός"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Στην περίπτωση αυτή, επειδή οι διαφορές στις κάρτες είναι μεγάλες (σαν τιμή και σαν specs), ίσως ήταν προτιμότερο να αγοράσει νέο usb keyboard (εφόσον το υπάρχον είναι έχει φάει τα ψωμιά του, ή εφόσον δεν μπορεί να βρεθεί οικονομική κάρτα με midi in).

 

 

Σώπα βρε Γιώργο, μια χαρά midi έχουνε και οι φθηνές κάρτες.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο pc αλλά μέσω του pro tools ένα πρόγραμμα που μου έδωσε ο πληκτρας της μπάντας.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον τίθεται θέμα κάρτας για τα keyboards που θα θελα να τα έχω μιας και παίζω ατμοσφαιρικό progressive rock ,η focusrite Scarlett 2i2   με καλύπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω περίπου το ίδιο με σένα, και θεωρώ ότι σε καλύπτει η κάρτα.

Δεν τίθεται θεμα κάρτας για τo keybord. Και το δικό μου 49αρι το έχω με usb στο pc. Η κάρτα δεν έχει να κάνει. Δεν ξέρω τι παίζει με τη midi συνδεση (εφόσον υπάρχει).

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δεν ξέρω τι παίζει με τη midi συνδεση (εφόσον υπάρχει).

τι να κάνει βρε παιδιά, πάει το kbd απ ευθείας στην κάρτα χωρίς να πρέπει να περάσει από τον διαύλο του usb.

Θεωρητικά είναι πιό άμεσο και πιό σωστό. Αν και σήμερα όλα τα φορτώνουν στο usb και ο θεός (των windows-εκτός αν έχεις μακ) κι η ψυχή τους

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, κωνσταντινος2 είπε

Ναι usb

Εναλλακτικά, μπορείς να συνδέσεις keys - drums σε ένα midi interface (πχ 2 in 2 out) και αυτό, με τη σειρά του, στη usb θύρα του η/Υ. Επίσης, απο κάπου πρέπει να ακους keys + drums, αν στέλνεις το midi αρχείο πίσω στα όργανα, οπότε είτε θα "πιάσεις" όλες τις εισόδους είτε θα μπορούσες να βάλεις ένα μικτκακι.

 

Αν θες, πες τι μηχανήματα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου