Προς το περιεχόμενο

μη βιαστείτε να με κρεμάσετε στα μανταλάκια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

ή άνθρωποι με παραπανίσια κιλά,

 

αυτο το επιβεβαιωνω ,και εγω σας διαβαζω 🤣

 

serious mode on : το downfall του δυτικου κοσμου θα ειναι σιγουρα η "πολιτικη ορθοτητα" ας μη συμβαλουμε τουλαχιστον και εμεις σε αυτο. 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

αυτο το επιβεβαιωνω ,και εγω σας διαβαζω 🤣

 

serious mode on : το downfall του δυτικου κοσμου θα ειναι σιγουρα η "πολιτικη ορθοτητα" ας μη συμβαλουμε τουλαχιστον και εμεις σε αυτο. 

 

Είμαι ο τελευταίος που θα ήταν υπέρ τέτοιων πρακτικών και το λέω αυτό έχοντας πληρώσει το τίμημα για τις απόψεις μου, μιας και κινούμαι επαγγελματικά σε χώρους με gender quotas, inclusion policies, κλπ.

 

Παρ'όλα αυτά θα εξηγήσω τι εννοούσα με το πρώτο μου μήνυμα, για να μην υπάρχουν εσφαλμένες εντυπώσεις.

 

Δεν είναι "πολιτική ορθότητα" το να μην θεωρώ σωστό το να γίνονται σχόλια για το στήθος μιας κοπέλας η οποία ανεβάζει coverάκια στο YouTube. Έχουν ξαναγίνει αυτά σε άλλα threads και δεν είχα μιλήσει, αλλά δε βλέπω να γίνονται αντίστοιχα σχόλια για άντρες μουσικούς.

 

Ο κόσμος αλλάζει Νίκο και αυτά που κάποτε ήταν οκ να τα λέμε στα καφενεία, πλέον δεν είναι. Καλώς ή κακώς, αυτό είναι. Κατά τη γνώμη μου καλώς, μιας και οι γυναίκες έχουν υποστεί πολύ σεξισμό στο χώρο της μουσικής και σπανίως κρίνονται για το έργο τους. Τις περισσότερες φορές κρίνονται για το κατά πόσο στήθος και μπούτι δείχνουν.

 

Θα ήθελα στο μέλλον αν κάνω κι εγώ ένα κορίτσι, να μπορεί να ανεβάσει το cover της στο YouTube και να κριθεί με τα ίδια μέτρα και σταθμά που κρίνομαι εγώ. Για να γίνει αυτό πρέπει κάποιος να μιλάει πού και πού, κι ας φαίνεται κακός ή πολιτικορθάκιας.

  • Like 9
  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

αλλά δε βλέπω να γίνονται αντίστοιχα σχόλια για άντρες μουσικούς.

 

ε για να πουμΕ και του στραβου το δικιο οι περισσοτεροι αντρες ειναι ντυμενοι 😂

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχω άλλη επιλογή από το να επιβάλλω ποινές.

 

1ον @dimsonic, unsubscribe από το κανάλι της λεγάμενης για οκτώ (8) εβδομάδες.

2ον @Sf, θα γράφεις 1000 φορές τη φράση "δεν είναι χοντρή- ο φακός παχαίνει" στο GEOS για commodore.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, cos_dr είπε

  Φιλικά, με καμία διάθεση σεξισμου η bullying για τους χοντρους έτσι? Χαχαχαχαχαχα😂

Κωστάκης... να τεθείς αυτοβούλως σε κατάσταση αυτοπεριορισμού και αυτοmoderation.

 

Θέσε σε θέση on τον σχετικό διακόπτη...

ΥΓ: Που είναι αυτό το ρημάδι το κουμπί του λουκέτου; Και έχω καημό να το κάνω χρόνια τώρα 😆

  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

Θα ήθελα στο μέλλον αν κάνω κι εγώ ένα κορίτσι, να μπορεί να ανεβάσει το cover της στο YouTube και να κριθεί με τα ίδια μέτρα και σταθμά που κρίνομαι εγώ. Για να γίνει αυτό πρέπει κάποιος να μιλάει πού και πού, κι ας φαίνεται κακός ή πολιτικορθάκιας.

 

 

Μπίλυ το θέμα είναι

α) πως θα σερβίρεις το προϊόν σου από τη μιά και

β) πως θα επιβάλεις στους άλλους τον σεβασμό απέναντι στο πρόσωπό σου, το φύλο σου, την τέχνη σου

 

αντιπαραθέτω στην κοπελιά του βίντεο το παρακάτω της Tal Wilkenfeld με τον Jeff Beck (όπου είναι παραπάνω από οφθαλμοφανείς οι ανατομικές αναλογίες).

Για να το κάνω λιανά: η Tal δεν κρύβει η mimi ...δείχνει. Μεταξύ τους μάλλον το χάος.

Η μια κάνει καριέρα δίπλα στον μεγαλύτερο κιθαρίστα που γνώρισε η ροκ σκηνή ή άλλη ανεβάζει καβεράκια και κλικμπεϊτάρει σταθερά με μια σχεδόν στατική εικόνα. Όσο καλή και να είναι ποντάρει κυρίως στο στήθος της. Και δεν νομίζω να καταφέρνει για την ώρα να γυρίσει την πλάστιγγα υπέρ της μουσικής της παρά τις προσπάθειες.

 

 

και τα γράφω αυτά, έχοντας κορίτσι

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αντιπαραθέτω στην κοπελιά του βίντεο το παρακάτω της Tal Wilkenfeld με τον Jeff Beck

 

Βρε dim, έλεος... 😀

Ποιος μπασίστας που σέβεται τον εαυτό του και το όργανο, θα έδινε προσοχή σε οτιδήποτε άλλο, εκτός από το υπέροχο παίξιμο που ακούγεται;  Άσε δηλαδή που είναι και το cause we've ended as lovers- ιεροσυλία να "χαζεύει" κανείς σε οτιδήποτε άλλο, εκτός από το κομμάτι.

@LK Βγάλε τον Commodore και ρίξε ένα ban για κάνα δύο εβδομάδες στους κιθαρίστες του forum.  

Να εξαιρεθεί ο sir Νέστορας, καθότι διέκρινα ότι διακατέχεται από πνεύμα και ηθική...

 

 

 

  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου