Προς το περιεχόμενο

Ο Carlos και εγώ....


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα ξεχάσει την ύπαρξη του. Το έφτιαξα πριν 4.5 χρόνια και το είχα ανεβάσει εδώ, αλλά το είχα καταχωνιάσει στα covers στο soundcloud.

Περιττό να πω ότι ο Carlos ήταν εξ απ ανέκαθεν η υπ αριθ #1 επιρροή μου.

Τον ξεπέρασα ως επίδραση κάποια στιγμή και πήγα αλλού. Αλλά οι αγάπες δεν κρύβονται.

Είχα βρει αυτό το μπακιτρακι και δοκίμασα την dot μου μόλις της είχα βάλει νομίζω τον benedetto Α6, μαζί με το θρυλικό μου behringer.

Μια κι έξω, τόσο που σήμερα παραξενεύομαι με τον εαυτό μου. Απλά έχει ένα edit και ένα μερος το άλλαξα wes style.

Ωραίες κιθάρες οι epiphone....

 

 

  • Like 9

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι ήχοι, τόσο οι καθαροί, όσο και και πιο βρώμικοι. Αγαπημενο backing track. Έχω περάσει πολλές ωρες συντροφιά μαζί του.

 

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι δεν ξεκίνησε ως Carlos cover, απλά βγήκε ο όψιμος ήχος του της εποχής prs που ψιλοαπεχθάνομαι....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πάρε και καμιά ανάσα... εντάξει μπάκιγκ τρακ είναι αλλά και πάλι...

Ή έστω άλλαξε την κιθάρα, έτσι για αλλαγή, με κάνα πλήκτρο ή τον ψαρά..Εντάξει εκεί στο 4:30 κάτι γίνεται με την αλλαγή ήχου (οκτάβες) αλλά δεν το σώνει....

Ωραία σηκώματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

 Πάρε και καμιά ανάσα... εντάξει μπάκιγκ τρακ είναι αλλά και πάλι...

Ή έστω άλλαξε την κιθάρα, έτσι για αλλαγή, με κάνα πλήκτρο ή τον ψαρά..Εντάξει εκεί στο 4:30 κάτι γίνεται με την αλλαγή ήχου (οκτάβες) αλλά δεν το σώνει....

Ωραία σηκώματα!!

ρε είπαμε, ήταν πατημένο το rec.

Εχει και αλλαγή μαγνήτη, μισό να σου πω πού είναι....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

ρε είπαμε, ήταν πατημένο το rec.

Εχει και αλλαγή μαγνήτη, μισό να σου πω πού είναι....

Δηλαδή εσύ όταν πατάς το rec σε πιάνει οίστρος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 1.57 αλλάζω setting στο behringer ίδιο simulation /cab , αλλά με λιγότερο compressor και περισσότερο gain.

Επίσης στο 4.06 νομίζω ότι πήγα στον bridge sd59. Οι οκτάβες σίγουρα είναι Α6 και το τέλος πάλι το πρώτο setting με το λιγότερο gain

8 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Δηλαδή εσύ όταν πατάς το rec σε πιάνει οίστρος;

όχι ρε....noodling ήταν, οπότε έπαιζα χωρίς να υπάρχει αύριο. Στο δρόμο είδα ότι ήταν το rec, κατάλαβα ότι γράφω, έκανα ένα λάθος, έσβησα και ένα μέρος που έβαλα μετά οκτάβες, αυτό ήταν.

Το θέμα είναι μην πάρεις χαμπάρι ότι το rec είναι πατημένο. Εκεί γίνεται το μπάχαλο.

Όταν είσαι χαλαρός, όλα καλά.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 Το θέμα είναι μην πάρεις χαμπάρι ότι το rec είναι πατημένο. Εκεί γίνεται το μπάχαλο.

Όταν είσαι χαλαρός, όλα καλά.

Η ιστορία της ζωής μου....

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λείπουν κάποιες πιο legato φράσεις που θα κάνανε μια ωραία διαφορά στο σύνολο του αυτοσχεδιασμού. Κατά τα άλλα, ήχος αριστουργηματικές που θα ζήλευε και ο Santana και πολύ ωραίο σε εξέλιξη σόλο που μπορεί να μην κρύβει εκπλήξεις αλλά σε κρατάει μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Μου άρεσε πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου