Προς το περιεχόμενο

Πως ήσουν και πως είσαι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

και στα 70s η πλειοψηφία των ανδρών άφηναν γένια από μικρή ηλικία.

 

ενω τωρα ειναι ολοι στην κοντρα ξουρα ,περπατας στην Αθηνα και νομιζεις οτι εχει κανει αποβαση ο Φιντελ Καστρο με τον απελευθερωτικο στρατο του   🤣   

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 6

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έπαθα περίπου το ανάποδο. Καθώς έψαχνα το αρχείο μου για το νήμα, έπεσα και σε φωτογραφίες του σχολείου, κυρίως λύκειο. Είδα φώτος με όλους τους φίλους που βλέπω ακόμα και σήμερα. Και λέω, μα καλά, τόσο παιδάκια φαινόμασταν?... Στο μυαλό μου "τότε" μας είχα για πιο μεγάλους. Μάλλον η εικόνα που έχω τώρα για αυτούς έχει αντικαταστήσει τις παλιές αναμνήσεις.

 

Από την άλλη, όταν ήμουν 10 και έβλεπα 20άριδες και 30άριδες, έλεγα, πω πωω αυτοί είναι πολύ μεγάλοι! Και τώρα, όταν βλέπω την παρέα μου που είμαστε 30άριδες, μας βλέπω σα να μαστε ακόμα πιτσιρικάδες στο σχολείο.

 

Περίεργο πράγμα το μυαλό και οι αναμνήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλά...

Κατεβαίνω Αθήνα αύριο. Θα βρω φωτό και θα στείλω... Προετοιμαστείτε... 

(Μα τι ωραίο θρεντ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, npap είπε

μπαίνοντας στο τριπ του ψαξίματος 2 διαπιστώσεις... πρώτη ότι τελικά έχω ελάχιστες φωτο στην κατοχή μου... και δεύτερη και χειρότερη ότι απλώνονται σε 7 δεκαετίες... ρε τον φούστη τον χρόνο... πως ξεχειλώνει έτσι ανάλογα την οπτική...🥴

 

 

ωραία τέλε...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 ώρες πριν, dimsonic είπε

ωραία τέλε...

 

ο πατέρας της Μποφίλιου μου την είχε δώσει... η μοναδική που είχα ποτέ (αλλά δεν θα πω εδώ μέσα ότι και ποτέ δεν μου άρεσαν γιατί δεν έχω κάνει την διαθήκη μου ακόμα 😁)...

  • Χαχα 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου