Προς το περιεχόμενο

Ινδο-βουκολικό chillout jamming


PAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά με κέντρισε ο τίτλος της ανάρτησης.. Μετά όμως με ενθουσίασε το άκουσμα της μουσικής. Έχω σκεφτεί πολλές φορές τί ωραία που θα ήταν να είχαμε ένα συγκρότημα που να παίζει έτσι.. Μου δίνει μεγάλη ικανοποίηση που μας το προσφέρεις αυτό φίλτατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι, ψαγμένο!!   Ωραίος ο Manzarek εκεί κάπου στην αρχή με το organ, αλλά πιο ωραίος ο κιθαρίστας του τελευταίου σόλο.. Αλήθεια κιθάρα είναι; (έχω ψαρώσει με τους ήχους που βγάζετε με τα σύνθια σας..) και εάν είναι, εσύ παίζεις PAL;

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, cigaret13 said:

Πολύ ωραίο κομμάτι, ψαγμένο!!   Ωραίος ο Manzarek εκεί κάπου στην αρχή με το organ, αλλά πιο ωραίος ο κιθαρίστας του τελευταίου σόλο.. Αλήθεια κιθάρα είναι; (έχω ψαρώσει με τους ήχους που βγάζετε με τα σύνθια σας..) και εάν είναι, εσύ παίζεις PAL;

 

Ναι το πρώτο keys solo βγήκε πολύ Manzarek. Στο τέλος ναι κθάρα είναι... εγώ παίζω (παίζω... λέμε τώρα... προσπαθω να παίξω... 😀).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PAL είπε

Στο τέλος ναι κθάρα είναι... εγώ παίζω (παίζω... λέμε τώρα... προσπαθω να παίξω... 😀).

 Εγώ πάντως άκουσα ένα πολύ ωραίο σόλο με πολύ καλό ήχο κιθάρας, που εξυπηρετεί τα μάλα το κομμάτι!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Πάνος Χελιδόνης said:

Αρχικά με κέντρισε ο τίτλος της ανάρτησης.. Μετά όμως με ενθουσίασε το άκουσμα της μουσικής. Έχω σκεφτεί πολλές φορές τί ωραία που θα ήταν να είχαμε ένα συγκρότημα που να παίζει έτσι.. Μου δίνει μεγάλη ικανοποίηση που μας το προσφέρεις αυτό φίλτατε.

 

Σε ευχαριστώ Πάνο. Να οργανωθούμε παιδιά να κανονίσουμε κανένα Noiz Jam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό! Πολύ ωραία η σύνθεση, ακόμα πιο ωραία τα παιξίματα και ο ήχος!

Συμφωνώ με τον Φώτη, υπεροχα τα παιξίματα αλά Μanzarek στα πλήκτρα και εξαιρετικό το σόλο στην κιθάρα!

 

Μπράβο Πάνο!

 

Ο ήχος της κιθάρας είναι από ενισχυτή + πετάλια ή από fx στο computer;

Επεξεργασμένο από roberto30
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, roberto30 said:

Εξαιρετικό! Πολύ ωραία η σύνθεση, ακόμα πιο ωραία τα παιξίματα και ο ήχος!

Συμφωνώ με τον Φώτη, υπεροχα τα παιξίματα αλά Μanzarek στα πλήκτρα και εξαιρετικό το σόλο στην κιθάρα!

 

Μπράβο Πάνο!

 

Ο ήχος της κιθάρας είναι από ενισχυτή + πετάλια ή από fx στο computer;

 

Σε ευχαριστώ πολύ Απόστολέ.

 

Όσο αφορά την κιθάρα προσπαθώ πολύ καιρό να βγάλω ένα αξιοπρεπή ήχο. Το τελευταίο chain που έχω δοκιμάσει και είναι αυτό που ακούς είναι... η κιθάρα πάει σε μια παλιά tube προενίσχυση, από εκεί σε μια Roctron πενταλέρια και απο εκεί σε ένα basic eq και compression και μετά στην κάρτα ήχου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

this is the end....

beautiful friend the end...

 

την άλλη εβδομάδα περιμένουμε το επόμενο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου