Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πράγματα είναι σοβαρά, η Ρωσία μάλλον δεν αστειεύεται και εάν γίνει εισβολή τα αποτελέσματα της θα είναι σίγουρα απρόβλεπτα και για τον υπόλοιπο κόσμο...

 Το Νάτο έχει αποδείξει ότι είναι μαριονέτα των ΗΠΑ, οι τελευταίοι πόλεμοι (κι όχι μόνο βέβαια) έγιναν για οικονομικά συμφέροντα, στην επικράτεια της Ουκρανίας υπάρχει πλουτώνιο, αέριο και άλλα "ευγενή" αγαθά.., βρίσκεται στο υπογάστριο της Ρωσίας (όπως κάποτε η Κούβα στις ΗΠΑ...) με ότι αυτό συνεπάγεται..., η οικονομία των ΗΠΑ και το δολάριο δεν είναι και πολύ στα πάνω τους (οπότε χρειάζονται έναν πόλεμο για εισροή εσόδων...), η Ρωσία ξεπέρασε τον "σκόπελο" της περεστρόικα και συνεχώς αναπτύσσεται και αυτό μάλλον δεν αρέσει στους Αμερικάνους!

 Προσωπικά δεν είμαι αισιόδοξος με την όλη κατάσταση.... όχι τίποτα αλλά έχουμε και τον μικρό Πούτιν δίπλα μας και ανατολικά....μπορεί με όλα αυτά να του μπουν ιδέες.... 

 

 Εδιτ:  Φυσικά ρόλο θα παίξουν και οι φίλιες χώρες της Ρωσίας, που πέρα από τις πρώην Σοβιετικές "δημοκρατίες", υπάρχει η Κίνα, το Ιράν κ.τ.λ..

 

 

Επεξεργασμένο από cigaret13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στρατόπεδα έχουν χωριστεί εδώ και καιρό... οι κόκκινες γραμμές εκατέρωθεν πέφτουν η μια μετά την άλλη. Και τώρα να μην γίνει απλά θα πάρει μια μικρή παράταση... νομίζω είναι θέμα χρόνου... δυστυχώς.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Τα πράγματα είναι σοβαρά, η Ρωσία μάλλον δεν αστειεύεται και εάν γίνει εισβολή τα αποτελέσματα της θα είναι σίγουρα απρόβλεπτα και για τον υπόλοιπο κόσμο...

 Το Νάτο έχει αποδείξει ότι είναι μαριονέτα των ΗΠΑ, οι τελευταίοι πόλεμοι (κι όχι μόνο βέβαια) έγιναν για οικονομικά συμφέροντα, στην επικράτεια της Ουκρανίας υπάρχει πλουτώνιο, αέριο και άλλα "ευγενή" αγαθά.., βρίσκεται στο υπογάστριο της Ρωσίας (όπως κάποτε η Κούβα στις ΗΠΑ...) με ότι αυτό συνεπάγεται..., η οικονομία των ΗΠΑ και το δολάριο δεν είναι και πολύ στα πάνω τους (οπότε χρειάζονται έναν πόλεμο για εισροή εσόδων...), η Ρωσία ξεπέρασε τον "σκόπελο" της περεστρόικα και συνεχώς αναπτύσσεται και αυτό μάλλον δεν αρέσει στους Αμερικάνους!

 Προσωπικά δεν είμαι αισιόδοξος με την όλη κατάσταση.... όχι τίποτα αλλά έχουμε και τον μικρό Πούτιν δίπλα μας και ανατολικά....μπορεί με όλα αυτά να του μπουν ιδέες.... 

 

 Εδιτ:  Φυσικά ρόλο θα παίξουν και οι φίλιες χώρες της Ρωσίας, που πέρα από τις πρώην Σοβιετικές "δημοκρατίες", υπάρχει η Κίνα, το Ιράν κ.τ.λ..

 

 

Πάμε για πληθωρισμό 26% του χρόνου, δεν αντέχω το 30% της ακρίβειας, οι δρόμοι γύρω μου έχουν περισσότερες λακκούβες που δοκιμάζουν την ανοχή ακόμα και των μπροστινών ohlines και της πίσω WP στο μηχανάκι, οι μισθοί είναι αισχροί σε πολύ μεγάλο ποσοστό και χωρίς μαύρη δεύτερη δουλειά δεν την βγάζεις και είναι δύσκολο και να βρεις στην πανδημία γιατί δεν ξέρεις τι θα γίνει και είμαι εξοργισμένος και αν με θέλουν για στρατιώτη είμαι ιδανικός γιατί σκοτώνω αφού είναι το μυαλό μου θολωμένο από την οικονομική δυσπραγία, τη δυσχέρεια .

 

 Εγώ είμαι έτοιμος να πολεμήσω τον εχθρό τον έσω που κονομάει στην πλάτη μου και με βασανίζει.

 Θα τον χαλάσω τον οχθρό όταν θα έρθει η ώρα.

 Διότι πια δεν ημπορώ, δυσχέρεια δεν αντέχω.

 Και όταν ρωτήθηκα τι είναι αυτό που αγαπάω στους άλλους.

 Τους είπα τις ελπίδες μου.

 Πολύ λίγοι είναι φτιαγμένοι για ανεξαρτησία – είναι ένα προνόμιο των δυνατών

 Ό,τι δεν μας σκοτώνει, μας κάνει πιο δυνατούς

 Δε σκοτώνει κανείς με την οργή, αλλά με το γέλιο.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
27 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Το Νάτο έχει αποδείξει ότι είναι μαριονέτα των ΗΠΑ, οι τελευταίοι πόλεμοι (κι όχι μόνο βέβαια) έγιναν για οικονομικά συμφέροντα, στην επικράτεια της Ουκρανίας υπάρχει πλουτώνιο, αέριο και άλλα "ευγενή" αγαθά.., βρίσκεται στο υπογάστριο της Ρωσίας (όπως κάποτε η Κούβα στις ΗΠΑ...) με ότι αυτό συνεπάγεται..., η οικονομία των ΗΠΑ και το δολάριο δεν είναι και πολύ στα πάνω τους (οπότε χρειάζονται έναν πόλεμο για εισροή εσόδων...)

 

 

Αγαπητέ μου Cigaret, από αυτό που γίνεται τους τελευταίους μήνες, εσύ κατάλαβες αυτό;

 

Σε ρωτάω εντελώς φιλικά...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αγαπητέ μου Cigaret, από αυτό που γίνεται τους τελευταίους μήνες, εσύ κατάλαβες αυτό;

 

Σε ρωτάω εντελώς φιλικά...

Εννοείτε πως όχι.., απλώς έγραψα κάποιες σκέψεις μου έτσι γενικά και αόριστα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

η οικονομία των ΗΠΑ και το δολάριο δεν είναι και πολύ στα πάνω τους

Ε, να μην πουλήσουν και αυτοί λίγο αέριο στην ΕΕ τώρα που το ρώσικο είναι ακριβό (γιατί ακρίβυνε, άραγε;);

Βέβαια, οι ΗΠΑ εμπλέκονται για να υπερασπιστούν εδάφη του ΝΑΤΟ, όπως είπε και ο Μπάιντεν, και όχι για δημιουργήσουν θέμα ώστε να απομονωθεί η Ρωσία απ'την αγορά.

Η Ουκρανία είναι στο ΝΑΤΟ από παλιά.

Βέβαια...

Όχι ότι και ο καταδρομέας - γητευτής αρκούδας δεν την έχει δει λίγο Χουλκ τώρα τελευταία...

Για WWiii δεν το βλέπω.

Για ενεργειακή κρίση και πληθωρισμούς με διψήφια limit ups για τα επόμενα ένα - δυο χρονάκια... το συζητάμε.

 

 

 

 

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Εννοείτε πως όχι.., απλώς έγραψα κάποιες σκέψεις μου έτσι γενικά και αόριστα... 

Και οι σκέψεις σου είναι απολύτως σεβαστές.

 

Απλά θερμή παράκληση προς άπαντες (συμπεριλαμβανομένου και εμού), επειδή το θέμα μπορεί τρόπον τινά να "παρεκτραπεί", ας κρατήσουμε χαμηλά τον πήχη. 

 

Μούτσας γκράτσιας εκ των προτέρων. 

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PAL είπε

Η Ουκρανία ΔΕΝ είναι στο ΝΑΤΟ.

Ειρωνεία ήταν επειδή ακριβώς δεν είναι στο ΝΑΤΟ.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου