Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Άσχετο ή σχετικό, δεν ξέρω..., αλλά από αύριο Παρασκευή η Δεη +35%....

Φυσικά.

 45% πάνω ακρίβεια.

 Και να μην αφήνετε εκκρεμότητες.

 Πληρώστε τους λογαριασμούς.

 Και το νερό θα αυξηθεί και το σουβλάκι θα πάει 4,70

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nestoras είπε

Πάντως το ότι θα δούμε 3ο παγκόσμιο επί ημερών Κούλη παίζει σαν σενάριο.

Αυτόν να μην ξαναδούμε και αντέχεται ο πόλεμος. 🤣

  • Χαχα 5

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Και τώρα για να σοβαρευτώ και να πω τα εξής. Εδώ και χρόνια ο πόλεμος έχει αλλάξει. Επικρατεί το μοντέλο της εσωτερικής διαμάχης (μη διεθνής ένοπλη σύρραξη) χωρίς αυτό να αποκλείει τη συμμετοχή και άλλων κρατών, άλλωστε ο ιμπεριαλισμός των συνόρων δεν περιορίζεται από τα χωρικά όρια (π.χ. έχει κ occupation by proxy -). Η Ουκρανία ζει σε κατάσταση πολέμου από το 2014 και  ο πόλεμος εξελίσσεται μέσα από τις ισορροπίες που ορίζουν τρίτοι.

 

   Η θεωρία του πολέμου δίνει την ευκαιρία τώρα  που οι πληγές του είναι σε όλους ορατές, να συνειδητοποιήσουμε η σχέση μας δεν είναι μόνο αυτή της απειλής που αισθανόμαστε καθώς φαίνεται πια το διεθνές πρόσωπο της σύρραξης, αλλά και εκείνη της ευθύνης μας ως έμμεσοι δρώντες, οι ίδιοι οι ισχυροί ή τα έρμαια τους, στην εξέλιξη των πραγμάτων. Θυμηθείτε λοιπόν αυτό.

 

Οι κανόνες του πολέμου και η υποχρέωση προστασίας μας αφορούν όλους και μόνο αν τα σεβόμαστε μπορούν να μας διασώσουν.

 

 χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα🚀

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με παρηγορεί τον τελευταίο καιρό είναι ότι ζούμε σε προσομοίωση και κάποιος άλλος μας βάζει να είμαστε τόσο μ@λ@κισμένα αυτοκαταστροφικό ή μάλλον ελεεινό είδος, αλλά μετά μετά πάλι λέω, μην υποτιμάς την ανθρωπότητα, είναι ικανή μια χαρά και μόνη της να τα κάνει σκ@τα χωρίς ανώτερη βοήθεια.

Μάλλον δεν είμαι και πολύ καλά, συγχωρέστε με παιδιά αλλά νιώθω θυμό, απογοήτευση, φόβο… βασικά κι εγώ δεν ξέρω τι νιώθω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekim είπε

Το μόνο που με παρηγορεί τον τελευταίο καιρό είναι ότι ζούμε σε προσομοίωση

Πάντα ήθελα να μάθω καράτε, να πετάω, να αποφεύγω σφαίρες και να με λατρεύουν σαν Μεσσία....

 

 Sorry ekim αλλά δεν άντεξα... παρ'όλο το σοβαρό του θέματος. Θα μου πεις εδώ κάπου βόρεια μας πεθαίνουν άνθρωποι κι εσύ γράφεις μ@λ@κίες;    Καλώς κακώς αυτοί είμαστε....

Επεξεργασμένο από cigaret13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

Πάντα ήθελα να μάθω καράτε, να πετάω, να αποφεύγω σφαίρες και να με λατρεύουν σαν Μεσσία....

Wait for it my friend, ποτέ δεν ξέρεις τι πρόγραμμα θα σου φορτώσει ο χειριστής σου….

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekim είπε

Wait for it my friend, ποτέ δεν ξέρεις τι πρόγραμμα θα σου φορτώσει ο χειριστής σου….

Μάλλον δεν έχεις δει τα Matrix.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekim είπε

αλλά μετά μετά πάλι λέω, μην υποτιμάς την ανθρωπότητα, είναι ικανή μια χαρά και μόνη της να τα κάνει σκ@τα χωρίς ανώτερη βοήθεια.

 

 

Αυτή είναι μια σωστή σκέψη.

 

 

2 ώρες πριν, ekim είπε

Κι όμως Στράτο μου, χιλιάδες χρόνια συσσωρευμένης γνώσης, εμπειρίας, εξέλιξης θα επαναλάβω, και ακόμα δεν έχουμε μάθει ούτε καταλάβει τίποτα, τίποτα όμως

 

Συσσωρευμένη γνώση, εμπειρία και εξέλιξη, στην τελειοποίηση της καταστροφής.

Τι να καταλάβουμε?

Όλο και πιο τέλεια καταστρέφουμε, με μεγαλύτερη ακρίβεια, πιο αποτελεσματικά από ποτέ.

Και αν καταστρέφουμε και τους εαυτούς μας μαζί με τα υπόλοιπα, δεν μας νοιάζει καθόλου.

 

 

 

1 ώρα πριν, cigaret13 είπε

Πάντα ήθελα να μάθω καράτε ...

 

Έλα ρε, αυτό είναι εύκολο Φώτη-σαν..

 

giphy.gif?cid=ecf05e47t9z76jdihbv5yvwww0

 

 

giphy.gif?cid=ecf05e47lc2a65r3oeug6ro3si

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έπιασαν τα καταστροφολογικά σας μου φαίνεται φίλοι μου.

 Ιδιωτικοποιήσεις, επενδύσεις, αποπληρωμές των δανείων, τήρηση των εφαρμοστικών νόμων, ανάπτυξη, έξοδος στις αγορές.

 Τα άλλα είναι υπεκφυγές.

 Η χώρα μας βρίσκεται σε θεαματικά ποσοστά ανάπτυξης

 

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1806615/oosa-gia-ellada-anaptuksi-67-to-2021-kai-48-to-2022

 

https://www.protothema.gr/economy/article/1198333/pros-anaptuxi-ekplixi-kai-to-2022-i-ellada/

 

 Όλα πάνε καλά και το κυριότερο, είμαστε ΑΣΦΑΛΕΙΣ.

 

 Η κυβέρνηση μόλις πήρε το οκ  από την Κονσομασιόν για στήριξη στις ανατιμήσεις της ενέργειας αφού έκανε δεκτή την έκκληση του Πρωθυπουργού μας.

 

 40 χρόνια να κυβερνήσει και θα μας ανακουφίσει. 🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου