Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Αφτό δεν είναι τίποτα.

Τους πήραν τον τελικό του τσάμπιονς λήγκ ασούμε!

 

μμμ, hold my beer :classic_tongue:

 

 

274715722_1619881548354131_7636910437263837568_n.jpg

  • Χαχα 3

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που αναφέρθηκε παραπάνω, ιδού μια άσχετη αλλά ενδιαφέρουσα πληροφορία που οι περισσότεροι δε γνωρίζουν:

 

Ο πάνθηρας δεν είναι ένα ζώο. Είναι χαρακτηρισμός μαύρου αιλουροειδούς και μπορεί να είναι είτε μαύρη λεοπάρδαλη, είτε μαύρο τζάγκουαρ. Η μαύρη λεοπάρδαλη δε, δεν είναι ακριβώς μαύρη και αν παρατηρήσει κανείς από κοντά, τα γνωστά στιγματιστά σχήματα είναι παρόντα στο τρίχωμά της. Το μαύρο τζάγκουαρ από την άλλη, είναι πίσσα μαύρο, αρκετά μεγαλύτερο σε μέγεθος (το τρίτο μεγαλύτερο αιλουροειδές μετά από την τίγρη και το λιοντάρι) και πολύ δυνατότερο από τη λεοπάρδαλη μια που, εκτός του μεγέθους του, διαθέτει το ισχυρότερο δάγκωμα στον κόσμο των θηλαστικών.

 

Τουτέστιν και αν θέλετε τη γνώμη μου, όταν ο μαύρος πάνθηρας πρόκειται για λεοπάρδαλη, είναι λίγο μπασκλάς.

  • Like 4
  • Χαχα 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

πάνθηρας

 

Ρε λέτε να σημαίνει αυτό το όνομα, ότι τα κυνηγάει ούλα; Α να χαθεί ο τεντυμπόυς, με τίποτα δε χορταίνει πια;😀

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cos_dr είπε

Τα ζώα ρε παιδιά πονάνε για την πατρίδα τους και έχουνε νταλκάδες και καημούς?

 

Όχι ,είναι του δόγματος "η άμυνα της χώρας δεν είναι αυτοσκοπός ".

9 ώρες πριν, cos_dr είπε

Τα ζώα  τα αγαπάω και τα σέβομαι

 

Το κΣερουμε Κώστα μου,το κΣερουμε

 

:)

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Όχι ,είναι του δόγματος "η άμυνα της χώρας δεν είναι αυτοσκοπός ".

 

Το κΣερουμε Κώστα μου,το κΣερουμε

 

:)

Και η ΕΕ τόσο καιρό γιατί δεν έχει κάνει ευρωστρατό.

 Θα αγοράσει εκτάκτως άμα μπει ο ΠΟΥΤΙΝ ή θα περιμένει να καθαρίσει το ΝΑΤΟ?

 Το ΝΑΤΟ για άλλο σκοπό φτιάχτηκε τότε και αλλού κατάντησε.🤣

 Γι αυτό ο Ανδρέας έλεγε ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο.

 Σε χτυπάνε στην πλάτη και σου λένε προχώρα, είμαστε δίπλα σου και μετά κάνουν πως δεν σε ξέρουν ή απλά εκφράζουν την λύπη τους και την ελπίδα. 🤣

  • Συμφωνώ 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Σε χτυπάνε στην πλάτη και σου λένε προχώρα, είμαστε δίπλα σου και μετά κάνουν πως δεν σε ξέρουν

Βγαλμένο από τη ζωή.

 

Μου θυμίζει πάντα αυτή την ιστορία που μου έλεγε ο πατέρας μου ο μακαρίτης.

 

Όταν ήταν στα καράβια ο πατέρας μου ήταν πετσί και κόκαλο. Δεν έτρωγε τίποτα έτσι κι αλλιώς, με το φαϊ ήταν μόνο για τα πολύ τυπικά ανέκαθεν. Μέσα σε ένα καράβι σε ένα μπάρκο λοιπόν παραπονιόσαν όλοι ότι το φαϊ δεν τρώγεται, ότι είναι λίγο, ότι ο καμαρότος και ο μάγειρας τα έχουν κάνει πλακάκια και σπρώχνουν τις προμήθειες στη ζούλα για να τα τσεπώνουν και γινόταν μεγάλος ντόρος. Όλοι φωνάζανε, αλλά μεταξύ τους. Ο πατέρας μου είχε πάντα πολύ μικρή ανοχή στη γκρίνια, και εξίσου μεγάλη απέχθεια. Οπότε μια μέρα εξερράγη, και τους λέει εκεί στο μεςς ρουμ "Τι μου ζαλίζετε εμένα τα @$#Τ% και δεν πάτε να τα πείτε στον καπετάνιο;" Κωλώνανε όλοι. Λέει "Πάμε όλοι μαζί ρε." Κινάνε λοιπόν όλοι μαζί, ευθύς (ε καλά, όχι ακριβώς μέσα στο βαπόρι "ευθύς") για την καμπίνα του καπετάνιου. Χτυπάει την πόρτα ο πατέρας μου, βγαίνει ο καπετάνιος, του λέει έλα Γιάννη τι θες. "Ήρθαμε να παραπονεθούμε", λέει. "Ποιοί;" του λέει ο καπετάνιος. Κοιτάει πίσω του ο πατέρας μου, δεν είχε μείνει ούτε ένας. Είχαν σκορπίσει όλοι στη διαδρομή.

 

Κι έτσι βρέθηκε ένας συναγρίδας να παραπονιέται για την ποσότητα και την ποιότητα του φαγητού στον καπετάνιο. Το οποίο ήταν αντίστοιχο να βγάλουν ναουμ οι θύρες 7, 13, 4, 21 και όποιες άλλες μου διαφεύγουν ανακοίνωση καταγγελία ότι δεν έχει έρθει ο Πετρούσκα στην Ελλάδα μπαλέτο και ζωντανή ορχήστρα ακόμα ρε γαμώτο να πάμε να το δούμε.

 

Από τότε και ύστερα όταν άκουγε για βοήθεια, αλληλεγγύη και συλλογικές δράσεις ήταν κάπως αρνητικός, δεν ξέρω γιατί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Βγαλμένο από τη ζωή.

 

Μου θυμίζει πάντα αυτή την ιστορία που μου έλεγε ο πατέρας μου ο μακαρίτης.

 

 

 

Από τότε και ύστερα όταν άκουγε για βοήθεια, αλληλεγγύη και συλλογικές δράσεις ήταν κάπως αρνητικός, δεν ξέρω γιατί.

Ο συνδικαλισμός θέλει εμπειρία.

 Θα μείνουν όλοι μαζί και θα πάνε αν τα έχεις κανονίσει και τα έχεις μοιράσει με τον νέο καπετάνιο που θέλει να ρίξει τον τώρα καπετάνιο. Και τότε ο καπετάνιος και θα δώσει χεσμένος τις μερίδες και θα φάει τους δικούς του που τα έκαναν πλακάκια και πάλι δεν θα σωθεί, απέλπιδα προσπάθεια θα είναι γιατί ο νέος καπετάνιος θα έρθει ούτως η άλλως. 🤣

  • Like 1
  • Χαχα 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ο συνδικαλισμός θέλει εμπειρία.

 

Ήταν αθώος, αφελής και ρομαντικός. Ό,τι χειρότερο για πολιτική και συνδικαλισμό. 😂

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2022 στις 10:00 ΜΜ, Flotzen είπε

Για WWiii δεν το βλέπω.

Σκούρα τα πράγματα.

Έκανα cash out.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα έχουμε WW3.

 Είναι σίγουρο.

 Τώρα είναι ευκαιρία για όλους να πάρουν αυτό που θέλει ο καθένας.

 Θα έρθουν μαύρες μέρες πείνας γι αυτό να επιτεθούμε ΠΡΩΤΟΙ.

 Ο πολεμοχαρής της γειτονιάς σας😀

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου