Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Συνυπολογισε και την παράμετρο των ΟΛΙΓΑΡΧΩΝ που ουσιαστικά τον κρατάνε στην εξουσία. 

Αυτή τη στιγμή εξαιτίας του βρίσκονται υπό παγκόσμιο και πρωτοφανή διωγμό ενώ οι περιουσίες τους δεσμεύονται ή και κατασχονται....

Δεν νομίζω να είναι και πολύ ικανοποιημένοι μαζί του...

Ναι, είναι μια από τις σημαντικές παραμέτρους - τους κάλεσε άλλωστε την επόμενη μετά τις κυρώσεις ζητώντας την υποστήριξή τους 

 

Αλλά πάλι, ο Πούτιν είναι αυτός που κρατάει τα κλειδιά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Το δεύτερο μεγαλύτερο. 

 

 

Ούτε για πασατεμπο δεν φτάνουν αυτά, ειδικά αν παγώσουν και την κεντρική της τράπεζα (π.χ. πως θα κάνει swaps ?)

 

Νάνος είναι, ένα μαζικό μπραφ να κάνει το ΝΑΤΟ δεν θα βρει ο παππάς να θάψει....

Η ΕΕ την πάγωσε προ ολίγου, αλλά όσα ζόρια και αν προκύψουν (που θα προκύψουν) δεν θα χαμπαριάσει ο τύπος. Και το λέω διότι όταν ξεκινάς ένα τέτοιο πανηγύρι (λογικά) έχεις προϋπολογίσει τις συνέπειες.

Το μόνο ενδεχόμενο που πιθανώς δεν είχε υπολογίσει (εικάζω) είναι ότι μπορεί να μην περίμενε την τόσο άμεση συσπείρωση ΗΠΑ, ΕΕ, αλλά και να είχε ποντάρει πολλά (που δεν του βγήκαν) στη Γερμανία. 

 

ΥΓ: Επειδή θυμόμουν ότι η Ρωσία έχει τα περισσότερα πυρηνικά έριξα μια ματιά στην wiki. 6.400 κεφαλές σε σύνολο 14.000 παγκοσμίως- το μεγαλύτερο πυρηνικό οπλοστάσιο είναι στα χέρια του Βλαδίμηρου.

   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SibLt είπε

 

 

Αλλά πάλι, ο Πούτιν είναι αυτός που κρατάει τα κλειδιά 

 

 

Αν δεν έχεις ΛΕΦΤΑ τι να τα κάνεις τα κλειδιά?

Αφού το έχουν αδειάσει το σπίτι οι δοσατζηδες..... (αν και η Ρωσία έχει μικρο εξωτερικό χρέος... αλλά you get my drift)

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Επειδή θυμόμουν ότι η Ρωσία έχει τα περισσότερα πυρηνικά έριξα μια ματιά στην wiki. 6.400 κεφαλές σε σύνολο 14.000 παγκοσμίως- το μεγαλύτερο πυρηνικό οπλοστάσιο είναι στα χέρια του Βλαδίμηρου.

 

Και εγώ έριξα. 

Ξανακάνε το λογαριασμό :)

NATO vs .... USSR θα κάνεις όχι US vs USSR :)

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Και εγώ έριξα. 

Ξανακάνε το λογαριασμό :)

 

Τι λογαριασμό φίλος... the largest stockpile of nuclear weapons in the world. More than half of the world's 14,000 nuclear weapons are owned by Russia.

 

Φτάνουν και περισσεύουν. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

το λέω διότι όταν ξεκινάς ένα τέτοιο πανηγύρι (λογικά) έχεις προϋπολογίσει τις συνέπειες.

 

Εγώ νομίζω ότι η εξήγηση είναι πιο απλη...ο τύπος απομουρλαθηκε :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ενώ οι περιουσίες τους δεσμεύονται ή και κατασχονται....

 

 

Για να γίνει αυτό σε πραγματικά σοβαρό επίπεδο, πρέπει να γίνει κάτι ανάλογο και σε περιουσίες δυτικών που απολαμβάνουν τα ανάλογα .... "μαύρα" προνόμια.

 

Φοβάμαι όμως μήπως λόγω της οικονομικής "δυσπραγίας" της Ρωσίας να διατηρήσει τον πόλεμο για μεγάλο χρονικό διάστημα, καταφύγει σε πολύ φονικά όπλα, που αποδεδειγμένα έχει, για να τον τελειώσει σύντομα, και να σπάσει το "ηθικό" των Ουκρανών (δημιουργώντας πανικό, πράγμα που ήδη προσπαθεί να κάνει).

 

Συμφωνώ με Τέρυ στο ότι δεν σχεδιάστηκε καλά η επίθεση, μου θυμίζει κάτι από ΑΕΚ, που κάνει καθένας ότι θέλει στην ομάδα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδής ο Βλαδίμηρος δεν τα υπολόγισε αυτά και τρελάθηκε και το ΝΑΤΟ είναι έτοιμο να τον ισοπεδώσει άμα δεν πιάσουν τα μέτρα του αποκλεισμού.

 Και ποιος μου λέει εμένα πως κάνουν ότι λένε τα κανάλια οι ΝΑΤΟΪΚΟΙ?

 

 Ενα ακόμα πράγμα που έμαθα στην αντιμετώπιση καταστροφών είναι πως τα μέσα λένε πολλές φορές ευσεβείς πόθους ή ότι να ναι που δεν έχει καμία σχέση με την εν εξελίξει πραγματικότητα.

 

 Εμένα μου φαίνεται πιο πιθανό να τα έχει χαμένα το ΝΑΤΟ και αυτός να είναι προετοιμασμένος να φύγουν οι ICBM αμα ανακατευθεί ο Αμερικανός.

 

 Και η ευρώπη θα φάει τους πρώτους. Θα ριξει στην καρδιά της Ευρώπης πυρηνικά και θα πει στον Αμερικανό, μην κουνιέσαι γιατι ούτως η άλλως λεφτά δεν έχω.

 Θα στα ρίξω και ρίξε και εσύ και όποιος μείνει.

 

 Και τότε θα δούμε ποιος είναι ο ποιο μάγκας.

 Ο μάγκας πάντα ρίχνει πρώτος.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αν δεν έχεις ΛΕΦΤΑ τι να τα κάνεις τα κλειδιά?

Αφού το έχουν αδειάσει το σπίτι οι δοσατζηδες..... (αν και η Ρωσία έχει μικρο εξωτερικό χρέος... αλλά you get my drift)

Στην ηλικία που είναι δεν τον νοιάζουν τα λεφτά. Και αφού δεν γαμάει ικανοποιητικά λόγω γήρατος  δεν καταλαβαίνει πλέον το νόημα της ζωής. 
Άρα τον να πει … δεν γαμιεστε… και να πατήσει το κόκκινο κουμπί δεν είναι απολύτως απίθανο 

 

Η ανάλυση, δεν είναι πλέον απλή αριθμητική - πρέπει να καταλάβουμε πρώτα γιατί το αδιανόητο συνέβει και να το βάλουμε στην εξίσωση 

 

(Γιατί δεν μου απαντάει κανείς για τη Χαβάη - Τα υπολόγισα. Με τα λεφτά που έχω φθάνω μέχρι Ζάκυνθο - με όλον το εξοπλισμό - θα είμαι όμως επαρκώς προστατευμένος;)

Επεξεργασμένο από SibLt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Εγώ νομίζω ότι η εξήγηση είναι πιο απλη...ο τύπος απομουρλαθηκε :)

Και εγώ το πιστεύω και δυστυχώς αυτό τον κάνει πολύ επικίνδυνο. Όπως έγραψε σήμερα ένας στρατιωτικός αναλυτής στο BBC, έχει διαρκή παράνοια ότι η χώρα του απειλείται από το ΝΑΤΟ.

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Και ποιος μου λέει εμένα πως κάνουν ότι λένε τα κανάλια οι ΝΑΤΟΪΚΟΙ?

 

Φίλος να μην μιλάς με γρίφους... Ποια κανάλια; Τι μας κρύβεις πάλι;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SibLt είπε

Γιατί δεν μου απαντάει κανείς για τη Χαβάη

 

Είναι within North Korea's range (θα ρίξει ο Κιμ από αυτούς τους χαρτονενιους πυραΒλους που έχει και θα πνίγει το νησί στο κονΦετι.)

 

Έξω από την πλάκα έχω πάει πρόσφατα Χαβάη, πριν 35 χρόνια,μια μαλακια είναι...η Λούτσα είναι καλύτερη και δεν έχει και ηφαίστειο. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου