Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Πάντως ένας άνθρωπος που "άντεξε" (κι αυτό πάρτε το όπως θέλετε) στην ανώτατη θέση στο Κρεμλίνο τόοοοοσα χρόνια, δεν νομίζω ότι δεν ζύγισε σωστά όλες τις κινήσεις του αλλά και τις επιπτώσεις που θα είχαν αυτές όσον αφορά την εισβολή

 Όσο για τα επίθετα "τρελός" κ.τ.λ... μου φαίνονται τουλάχιστον αστεία, ασχέτως την δική μου γνώμη για το ποιόν του...που δεν είναι και η καλύτερη

 Είναι πολλά αυτά που δεν ξέρουμε όπως και ποιούς και πόσους άσσους έχει στο μανίκι του...

 

 

 

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Εγώ είμαι τρελός και μπορώ να μπω στο μυαλό τέτοιων σαν του Πουτιν.

 

 

Είπαμε, δεν είναι ο Πούτης, είναι σωσίας του.

 

https://www.athensmagazine.gr/article/news/kosmos/556238-o-poytin-einai-nekros-kyberna-thn-rwsia-o-swsias-toy-bomba-apo-thn-prwhn-syzygo-toy

 

 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Είπαμε, δεν είναι ο Πούτης, είναι σωσίας του.

 

https://www.athensmagazine.gr/article/news/kosmos/556238-o-poytin-einai-nekros-kyberna-thn-rwsia-o-swsias-toy-bomba-apo-thn-prwhn-syzygo-toy

 

 

Πότε τον χώρισε?

19 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Πάντως ένας άνθρωπος που "άντεξε" (κι αυτό πάρτε το όπως θέλετε) στην ανώτατη θέση στο Κρεμλίνο τόοοοοσα χρόνια, δεν νομίζω ότι δεν ζύγισε σωστά όλες τις κινήσεις του αλλά και τις επιπτώσεις που θα είχαν αυτές όσον αφορά την εισβολή

 Όσο για τα επίθετα "τρελός" κ.τ.λ... μου φαίνονται τουλάχιστον αστεία, ασχέτως την δική μου γνώμη για το ποιόν του...που δεν είναι και η καλύτερη

 Είναι πολλά αυτά που δεν ξέρουμε όπως και ποιούς και πόσους άσσους έχει στο μανίκι του...

 

 

 

Ναι, εγώ το τρελός το φέρνω στην έννοια του αδίστακτος.

 Και εγώ είμαι αδίστακτος και εγωπαθής και κοινωνιοπαθής απλά με τα χρόνια και δουλεύοντας στον ανθρωπισμό έμαθα να το ελέγχω. Αλλά βλέπω τον πραγματικό εαυτό μου σε τέτοιους και γι αυτό τους καταλαβαίνω. Σε πληροφορώ πως άνθρωποι με την τρέλα μου έχουν τεράστια ευφυΐα, κερδίζουν τους άλλους συναισθηματικά και είναι πολύ επικίνδυνοι και ύπουλοι χαχχαχαχμοιαχαχαμιαχαχα χαχαχαχχαχαχχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 

 Όσο για τα επίθετα "τρελός" κ.τ.λ... μου φαίνονται τουλάχιστον αστεία

 

Το "μεγαλομανής" ίσως είναι πιο ταιριαστό, από την στιγμή που έχω την εντύπωση ότι οραματίζεται την τσαρική αυτοκρατορία.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Το "μεγαλομανής" ίσως είναι πιο ταιριαστό, από την στιγμή που έχω την εντύπωση ότι οραματίζεται την τσαρική αυτοκρατορία.

Ιστορία δεν έχει διαβάσει...; Τους Μπολσεβίκους δεν τους έχει ακουστά;

 Την μοίρα του Βοναπάρτη, του Χίτλερ, των Μογγόλων Τζένγκις, πιο παλιά του Ιούλιου Καίσαρ; Εντάξει ο δικός μας ο Αλέξανδρος πρόλαβε και δηλητηριάστηκε-αρρώστησε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
59 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Πάντως ένας άνθρωπος που "άντεξε" (κι αυτό πάρτε το όπως θέλετε) στην ανώτατη θέση στο Κρεμλίνο τόοοοοσα χρόνια, δεν νομίζω ότι δεν ζύγισε σωστά όλες τις κινήσεις του αλλά και τις επιπτώσεις που θα είχαν αυτές όσον αφορά την εισβολή

 

 

Υπάρχει λογική σε αυτό που λες- αναμφίβολα- αλλά εδώ (πιθανώς) να μην περίμενε αυτά που επί της ουσίας δεν περίμενε κανείς... 

 

Την αλά "στρείδι" δυτική συσπείρωση.

Το Σαββατοκύριακο της "κοσμογονίας" σε ΕΕ και Γερμανία

Τις "κόνξες" στις κυρώσεις (βλέπε Γερμανούς, Ιταλούς, κλπ) που τελικά έφυγαν ταχύτατα από το τραπέζι. 

Και γενικά νομίζω ότι σε καμία περίπτωση δεν θα περίμενε άμεση και τέτοιου εύρους αντίδραση από την ΕΕ- κανείς μας νομίζω ότι δεν την περίμενε .

59 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Όσο για τα επίθετα "τρελός" κ.τ.λ... μου φαίνονται τουλάχιστον αστεία, ασχέτως την δική μου γνώμη για το ποιόν του...που δεν είναι και η καλύτερη

 

Εδώ Φώτη μας όταν αρχίζει να το παίζει... Duke nukem και αρχίζει απειλές σε αυτό το πολύ συγκεκριμένο θέμα, άμεσα το πρώτο που έρχεται στο μυαλό είναι το "παρανοϊκός". 

Διότι όταν πέραν πάσης αμφιβολίας αυτό το ματσάκι δεν έχει ούτε 1, ούτε 2 αλλά είναι στάνταρ Χ (και όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό Χ), δεν αρχίζεις να εκτοξεύεις τη συγκεκριμένη απειλή.

  • Like 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Ιστορία δεν έχει διαβάσει...; Τους Μπολσεβίκους δεν τους έχει ακουστά;

 

 

Νομίζω ότι έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα από εκείνη την εποχή, για να φοβηθεί κάτι αντίστοιχο.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cigaret13 είπε

 Πάντως ένας άνθρωπος που "άντεξε" (κι αυτό πάρτε το όπως θέλετε) στην ανώτατη θέση στο Κρεμλίνο τόοοοοσα χρόνια, δεν νομίζω ότι δεν ζύγισε σωστά όλες τις κινήσεις του αλλά και τις επιπτώσεις που θα είχαν αυτές όσον αφορά την εισβολή.  

 

 

 

Σωστό σχόλιο - η Ρωσία είναι αχανής χώρα με μεγάλες οικονομικές ανισότητες και πολιτισμικές διάφορες -  πολύ δύσκολη να διοικηθεί


 

 D20AA7CF-194B-4191-946B-0A4E4DD834F1.thumb.jpeg.6cd55741c8f24b094e8cd0d5c3012429.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση

Ο ρώσος πρόεδρος Βλαντίμιρ Πούτιν υπέγραψε διάταγμα που απαγορεύει τις εξαγωγές συναλλάγματος που υπερβαίνουν τα 10.000 δολάρια, όπως αναφέρει ανακοίνωση του Κρεμλίνου.

 

Να είχε επιβληθεί κανά τέτοιο και σε εμάς το δεκαπέντε, 90% θα έπαιρνε το ναι. 😁

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Kίνα δήλωσε πως λυπάται πολύ για την κατάσταση στην Ουκρανία με τη Ρωσία.

 Δεν θα κοιμάται το βράδυ από τη στεναχώρια της🤣

3 ώρες πριν, cigaret13 είπε

Ιστορία δεν έχει διαβάσει...; Τους Μπολσεβίκους δεν τους έχει ακουστά;

 Την μοίρα του Βοναπάρτη, του Χίτλερ, των Μογγόλων Τζένγκις, πιο παλιά του Ιούλιου Καίσαρ;

Όχι γιατί σκέφτεται  πως θα είμαι καλύτερος από αυτούς.

 Έτσι την παθαίνουμε όλοι οι μεγαλομανείς.🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου