Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Όσον αφορά τη στάση των καλλιτεχνών, αν μπορεί κανείς να τους ονομάσει έτσι, νομίζω ότι απλά αντανακλά το τοξικό πολιτικό περιβάλλον ,την πλήρη απέχθεια στη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και τον εκτσογλανισμό που έφεραν μαζί τους τα κομματα του λαϊκισμού από το 2010 και μετά στη χώρα.

 

συμπληρωσα κάτι με το συμπαθειο για να μη ξεχνιόμαστε 😉

 

24 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Στο παρελθόν η αριστερά έδωσε αγώνες ακόμη και για την αυτοδιάθεση του τελευταίου κορμοράνου. Δεν μπορώ να καταλάβω λοιπόν γιατί αν μία χώρα θέλει να προσχωρήσει στο ΝΑΤΟ, γιατί αυτό δεν θα πρέπει να είναι επιτρεπτό.

 

Ελα τωρα που δεν μπορεις να καταλαβεις......μεταξυ μας είμαστε 🤣 

(hint δες τα περι αλεργίας στη δημοκρατια που έγραψα παραπάνω )

 

Από την αλλη μη ξεχνας ότι ενα σημαντικο μερος του Ελληνικου λαου ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΥΤΙΝ ....αυτο που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατι τα κομματα της αντιπολιτευσης ,πλην ενος, που και αυτα ειναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΥΤΙΝ....ντρεπονται να το πουν ξεκαθαρα..... (το "δεν καταλαβαινω" ειναι σχημα λογου οκ? 😅)

 

  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Στις 17/3/2022 στις 3:45 ΜΜ, cos_dr είπε

Θέλουμε να τη βελτιώσουμε. Αν δεν μας γουστάρει η ΔΥΣΗ που ανακατευομαστε στα σχέδια της γιατί αυτός είναι ο ρόλος μας, να την ελέγχουμε και σε εμάς να απολογείται να βάλει πλαφόν στο ποιος από εμάς που την απαρτίζουμε έχει λόγο. Να μας διώξει, να μας βάλει ΤΣΙΠ ΦΡΟΝΗΜΑΤΩΝ 🤣😂

 ΜΑΛΛΟΝ η Δύση ώρες ώρες ζηλεύει και θέλει να πάρει από την αίγλη άλλων καθεστωτων, ανατολιτικων και θέλει να μας επιβληθεί με γκλοπ και φτώχεια και μόνο αν δεν την αμφισβητούμε να μας χτυπάει το ΔΙΕΥΘΥΝΤΉ ΡΊΟ την πλάτη που έλεγε και ο Ανδρέας ο Μέγας ο ΦΙΛΟΣ του ΕΛΛΗΝΙΚΟΎ ΛΑΟΥ. 

 

Εδώ λοιπόν θα μείνουμε για μια ΔΎΣΗ, μια ΕΕ των λαών και της ευημερίας και όχι του κεφαλαίου και της χρεοκρατιας. 

 

 Εγώ φεύγω από το νήμα αυτό και γειά σας. Δεν ξαναγράφω. Μόνο θα πω πως η ΔΎΣΗ προλαβαίνει ακόμα να αλλάξει, αν το θελήσει 🤣❤️😭

 

Μια χωριάτικη και άλλη μια απ'όλα είναι η φάση ρε λαμπερέ άνθρωπα και είναι κρίμα γιατί σε εκτιμώ πολύ.

 

Να τα κάνουμε λίγο τάλιρα, γιατί ούτως ή άλλως σε μουσικό φόρουμ μιλάμε και όχι σε ακαδημαϊκό συνέδριο. Η Δύση που τόσο σε ενοχλεί, με τα καλά της και τα κακά της, σου επιτρέπει να εκφράζεις τις απόψεις σου, να την ελέγχεις και να θες να την αλλάξεις. Περιττό να πω ότι κάτι τέτοιο δε συμβαίνει σε όλες τις χώρες του πλανήτη και επειδή δε μου αρέσει να μιλάω στον αέρα, μπορείς ανά πάσα στιγμή να μπεις στο διαδίκτυο και να τσεκάρεις democracy/freedom of press indices από επίσημους οργανισμούς, αλλά και μη κυβερνητικές οργανώσεις. Όποιο metric και να πάρεις, θα καταλήξεις στο ότι ζούμε στην πιο ελεύθερη και δημοκρατική περιοχή του πλανήτη, με διαφορά.

 

Αυτό από μόνο του είναι αρκετό για να τελειώσει η οποιαδήποτε κουβέντα περί συγκρίσεων, η οποία γίνεται απ'έξω απ'έξω καθ'όλη τη διάρκεια του thread και τη βρίσκω από αφελή έως προσβλητική, διαλέγετε και παίρνετε ανάλογα τα posts.

 

Αλλά επειδή κοντεύουμε στα 600 posts, ας συνεχίσω τη σκέψη μου. Καταλαβαίνω τη δυσαρέσκεια και το θυμό κατά αυτού που ονομάζουμε "Σύστημα", είτε είναι εγχώριο, είτε είναι στις Βρυξέλλες, είτε είναι στην Φρανκφούρτη. Καταλαβαίνω ότι έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μετά από 10+ χρόνια λιτότητας, αλλά η ύπαρξη αυτών των δομών που εν τέλει κάνουν το "Σύστημα", είναι ο καλύτερος δυνατός τρόπος για να συνεχίσουμε να υπάρχουμε, χωρίς να γυρίσουμε σε καταστάσεις 18ου-19ου αιώνα, που btw έτσι είναι το 90% της Ρωσικής ενδοχώρας και το λέω γιατί έχω περάσει χρόνο σε χωριά που τα ρούβλια τα βάζαμε στον π**ο μας και κάναμε ανταλλακτικό εμπόριο του στυλ "5 αυγά από τις κότες μας για 5 ντομάτες από το κτήμα του διπλανού".

 

Έχει προβλήματα το σύστημα; Πολλά. Είναι τέλειο; Όχι. Αλλά είναι το καλύτερο δυνατό και είναι αυτό που σου επιτρέπει να έχεις ένα δωμάτιο με σύνθια. Μπορεί να μη σου αρέσει αυτό, να πηγαίνει κόντρα με τις ιδεολογικές σου θέσεις, ίσως και με αυτό που ορίζεις εσύ ως ύπαρξη, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Αν δε μπορείς να ζήσεις με αυτό, να σε φέρω σε επαφή με τους φίλους μου στο Νίζνι Νόβγκοροντ, να πας να δεις πόσο ωραία είναι να ζεις ως μη Ευρωπαίος.

  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρήστε με αλλά θα γίνω (ίσως για πρώτη φορά τόσο πολύ) "σκληρός".

Κάποια πράγματα που έχουν γραφτεί σ' αυτό το νήμα (γενικά μιλάω) με κάνουν να αισθάνομαι ντροπή που βρίσκομαι εδώ.

 

Γι 'αυτό φυσικά και σταμάτησα να συμμετέχω, γιατί θεωρώ ότι πχ στο καφενείο της γειτονιάς, ή σε οπαδικά sites ομάδων ποδοσφαίρου, θα υπήρχε περισσότερη κριτική σκέψη και αντικειμενικότητα.

 

Αλλά αυτός είμαι εγώ, και το πιθανότερο είναι να προκαλούν αυτά που γράφω, ανάλογα συναισθήματα σε άλλα μέλη.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Συγχωρήστε με αλλά θα γίνω (ίσως για πρώτη φορά τόσο πολύ) "σκληρός".

Κάποια πράγματα που έχουν γραφτεί σ' αυτό το νήμα (γενικά μιλάω) με κάνουν να αισθάνομαι ντροπή που βρίσκομαι εδώ.

 

Γι 'αυτό φυσικά και σταμάτησα να συμμετέχω, γιατί θεωρώ ότι πχ στο καφενείο της γειτονιάς, ή σε οπαδικά sites ομάδων ποδοσφαίρου, θα υπήρχε περισσότερη κριτική σκέψη και αντικειμενικότητα.

 

Αλλά αυτός είμαι εγώ, και το πιθανότερο είναι να προκαλούν αυτά που γράφω, ανάλογα συναισθήματα σε άλλα μέλη.

 

Συμφωνώ, έχω προσπαθήσει κι εγώ να απέχω, αλλά η αυτοκυριαρχία δεν είναι από τις αρετές μου, όχι μόνο για τη συμμετοχή σε threads, αλλά γενικότερα στη ζωή. Ό,τι δίαιτα/διατροφή/περιορισμό έχω πάει να εφαρμόσω, κρατάει μια βδομάδα το πολύ. Πάλι στα μπέργκερ καταλήγω.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

αλλά η αυτοκυριαρχία δεν είναι από τις αρετές μου,

 

Mα δεν ειναι θεμα αυτοκυριαρχίας ,είναι θεμα κοινης λογικής  και "τιμιοτητας" .

 

Ή εισαι εναντιον της εισβολής ή οχι.

 

Η  θες να ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ τον Ουκρανικο λαό να αντισταθει στην εισβολη και να ΝΙΚΗΣΕΙ τις φασιστικες ορδες του Πουτιν   ή οχι.

 

Και όχι το να στείλεις....ΣΤΑΦΙΔΕΣ αντι για Καλασνικοφ στον Ουκρανο που του βιαζουν το παιδι του μπροστα στα ματια του και σκοτωνουν τους γονεις του   ΔΕΝ ειναι βοηθεια εκτος κι αν εχεις δει κανεναν να ...σκοτωνεται απο....ριψη σταφιδας..... 

 

Το "ναι μεν αλλα" δεν χωραει σε αυτη την περιπτωση....ουτε φυσικα ειναι η ωρα να ψαξουμε τις αιτιες και να κανουμε φιλοσοφικη αναλυση.....ειναι η στιγμη που απλα

YOU TAKE SIDES....

 

Εκτος και αν δεν καταλαβαινεις οτι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει πολεμος "Ουκρανιας -Ρωσιας" αλλα πολεμος του πολιτισμενου ΔΥΤΙΚΟΥ και ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥ κοσμου στον οποιο ΑΝΗΚΕΙΣ εναντιον της αυταρχικης,αντιδημοκρατικης και βαρβαρης Ρωσιας που θελει να σε καταπιει και να σε καταστρεψει.....

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Εκτος και αν δεν καταλαβαινεις οτι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει πολεμος "Ουκρανιας -Ρωσιας" αλλα πολεμος του πολιτισμενου ΔΥΤΙΚΟΥ και ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥ κοσμου στον οποιο ΑΝΗΚΕΙΣ εναντιον της αυταρχικης,αντιδημοκρατικης και βαρβαρης Ρωσιας που θελει να σε καταπιει και να σε καταστρεψει.....

 

Πόλεμος συμφερόντων υπάρχει και τίποτε άλλο.

Κάθε φορά το ίδιο έργο βλέπουμε.

Τα ίδια γίνονται με άλλους πρωταγωνιστές ανάλογα τα συμφέροντα και τους συσχετισμούς δυνάμεων.

 

Πχ Γιουγκοσλαβία, Ιράκ, Αφγανιστάν, Κριμαία, κλπ

 

Όλοι είναι μακελάρηδες, αλλά επιμένετε κάποιοι να είστε με τον έναν ή τον άλλο μακελάρη.

 

Σαν να λέμε μΠΑΟΚ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ασούμε.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

 

Μια χωριάτικη και άλλη μια απ'όλα είναι η φάση ρε λαμπερέ άνθρωπα και είναι κρίμα γιατί σε εκτιμώ πολύ.

 

Να τα κάνουμε λίγο τάλιρα, γιατί ούτως ή άλλως σε μουσικό φόρουμ μιλάμε και όχι σε ακαδημαϊκό συνέδριο. Η Δύση που τόσο σε ενοχλεί, με τα καλά της και τα κακά της, σου επιτρέπει να εκφράζεις τις απόψεις σου, να την ελέγχεις και να θες να την αλλάξεις. Περιττό να πω ότι κάτι τέτοιο δε συμβαίνει σε όλες τις χώρες του πλανήτη και επειδή δε μου αρέσει να μιλάω στον αέρα, μπορείς ανά πάσα στιγμή να μπεις στο διαδίκτυο και να τσεκάρεις democracy/freedom of press indices από επίσημους οργανισμούς, αλλά και μη κυβερνητικές οργανώσεις. Όποιο metric και να πάρεις, θα καταλήξεις στο ότι ζούμε στην πιο ελεύθερη και δημοκρατική περιοχή του πλανήτη, με διαφορά.

 

Αυτό από μόνο του είναι αρκετό για να τελειώσει η οποιαδήποτε κουβέντα περί συγκρίσεων, η οποία γίνεται απ'έξω απ'έξω καθ'όλη τη διάρκεια του thread και τη βρίσκω από αφελή έως προσβλητική, διαλέγετε και παίρνετε ανάλογα τα posts.

 

Αλλά επειδή κοντεύουμε στα 600 posts, ας συνεχίσω τη σκέψη μου. Καταλαβαίνω τη δυσαρέσκεια και το θυμό κατά αυτού που ονομάζουμε "Σύστημα", είτε είναι εγχώριο, είτε είναι στις Βρυξέλλες, είτε είναι στην Φρανκφούρτη. Καταλαβαίνω ότι έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μετά από 10+ χρόνια λιτότητας, αλλά η ύπαρξη αυτών των δομών που εν τέλει κάνουν το "Σύστημα", είναι ο καλύτερος δυνατός τρόπος για να συνεχίσουμε να υπάρχουμε, χωρίς να γυρίσουμε σε καταστάσεις 18ου-19ου αιώνα, που btw έτσι είναι το 90% της Ρωσικής ενδοχώρας και το λέω γιατί έχω περάσει χρόνο σε χωριά που τα ρούβλια τα βάζαμε στον π**ο μας και κάναμε ανταλλακτικό εμπόριο του στυλ "5 αυγά από τις κότες μας για 5 ντομάτες από το κτήμα του διπλανού".

 

Έχει προβλήματα το σύστημα; Πολλά. Είναι τέλειο; Όχι. Αλλά είναι το καλύτερο δυνατό και είναι αυτό που σου επιτρέπει να έχεις ένα δωμάτιο με σύνθια. Μπορεί να μη σου αρέσει αυτό, να πηγαίνει κόντρα με τις ιδεολογικές σου θέσεις, ίσως και με αυτό που ορίζεις εσύ ως ύπαρξη, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Αν δε μπορείς να ζήσεις με αυτό, να σε φέρω σε επαφή με τους φίλους μου στο Νίζνι Νόβγκοροντ, να πας να δεις πόσο ωραία είναι να ζεις ως μη Ευρωπαίος.

 

Παρεμπιπτοντως απο το τελευταιο report που μου εχει ερθει βλεπω ότι λογω του πολεμου συμβαινουν τα παρακατω σε χωρες που ΔΕΝ ανηκουν στην ΕΕ

 

"Τα πρώτα σημάδια κοινωνικής αναταραχής είναι ορατά στις αναδυόμενες αγορές.

Το Περού έθεσε σε εφαρμογή 24ωρη απαγόρευση κυκλοφορίας

στην πρωτεύουσα Λίμα, λόγω βίαιων διαμαρτυριών από φορτηγατζήδες που είναι θυμωμένοι για τις τιμές των καυσίμων. Η απαγόρευση κυκλοφορίας ανακλήθηκε μετά από μόλις 15 ώρες μετά από διαμαρτυρίες με στόχο κυβερνητικές εγκαταστάσεις.

Το Πακιστάν ενεπλάκη σε συνταγματική κρίση όταν ο πρωθυπουργός προκήρυξε νέες εκλογές αντί να παραιτηθεί. Έγινε αντιδημοφιλής σε μεγάλο βαθμό για τον πληθωρισμό.

Αφρικανικες χωρες όπως η Κένυα και η Νιγηρία αναφέρουν  ελλείψεις καυσίμων, ενώ η Τυνησία βρίσκεται στα πρόθυρα χρεοκοπίας.

Ωστόσο, η χώρα που έχει πληγεί περισσότερο είναι η Σρι Λάνκα, όπου η εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία την οδηγεί τις επομενες ημερες σε χρεοκοπια.

Παρόμοια επεισόδια αναμενονται παγκοσμίως, καθώς οι περισσότερες οικονομίες δεν ανέκαμψαν ποτέ

από το COVID-19 πριν πληγουν από τον αχαλίνωτο πληθωρισμό.

Εκτός από τις προαναφερθείσες χώρεςχώρες της Ανατολικής και Κεντρικής Ευρώπης θα πρέπει να παρακολουθούνται, όπως και η Τουρκία — όπου ο πληθωρισμός έχει φτάσει στο 

61%  μέσα σε μισό χρόνο - όπως και η Αργεντινή, η Αίγυπτος και η Γκάνα."

  

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Όλοι είναι μακελάρηδες, αλλά επιμένετε κάποιοι να είστε με τον έναν ή τον άλλο μακελάρη.

 

ΑΥΤΗ τη στιγμη μας νοιαζει τι γινεται αρχηγε, οχι οτι εγινε πριν απο 15 χρονια.

 

ΤΩΡΑ τι κανουμε που κινδυνεύουμε και εμεις (οι χωρες της ΕΕ δηλ. οχι ο @cos_dr  🤣)  απο τον ΕΧΘΡΟ ο οποιος ειναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ . 

 

Οποτε ΘΕΣ ΔΕΝ ΘΕΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ "ΜΑΚΕΛΑΡΗ" ,εγω θα επιλεξω ΝΑΤΟ και ΔΥΣΗ δαγκωτο χωρις ifs & buts.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή αυτή η Γιουγκοσλαβία έχει γίνει καραμέλα, αφήνω αυτό εδώ... 

 

Μνημείο αμάχων πεσόντων στη Σρεμπρενιτσα. Αριθμός νεκρών: 8.000. Στην εικόνα δεν συμπεριλαμβάνονται οι 20.000 βιασμένες μουσουλμανες που επέζησαν.

Srebrenica-genocide-memoria (1).jpg

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, kpeyos είπε

1. Δεν μπορώ να πιστέψω το αφήγημα της κύκλωσης της Ρωσίας απ το ΝΑΤΟ. Αν ήθελε το ΝΑΤΟ, σήμερα έχει και την αφορμή και όλα τα μέσα να εξαφανίσει το μισό τακτικό στρατό της Ρωσίας μέσα σε μια ημέρα. Έχει και τη δύναμη πυρός και την ακτίνα βολής. Δεν το κάνει όμως λόγω της πυρηνικής αποτροπής που διαθετει η Ρωσία. Έξι χιλιάδες πυρηνικές κεφαλές, περισσότερες από όσες έχουν όλες οι χώρες του ΝΑΤΟ μάζι. Αυτές οι πυρηνικές κεφαλές είναι όμως και ο λόγος που η Ρωσία δεν θα μπορούσε να κινδυνεύσει ποτέ στρατιωτικά απ το ΝΑΤΟ. Άρα το επιχείρημα της ασφάλειας που επικαλείται η Ρωσία, απλά δεν ευσταθεί.

 

Είσαι to the point 100%.

Εξάλλου, το γεγονός της άτυπης αφομοίωσης της Λευκορωσίας (ας μην γελιόμαστε, έχει γίνει ρωσικό προτεκτοράτο), έχει φέρει τα ρωσικά σύνορα να κουτουλάνε (και) με την νατοϊκή Πολωνία. Μιλάμε για... αυτοπερικύκλωση.  

Απλά ως είθισται, χρειάζεται ένα (αστείο) αφήγημα για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Και για να προλάβω τον φίλο μας Cos, το έργο το είδαμε στο παρελθόν στην γενική συνέλευση του ΟΗΕ, όταν ακούγαμε για τα weapons of mass destruction του Σαντάμ. 

Και θα συμφωνήσω με αυτό που λες: «Αν ήθελε το ΝΑΤΟ, σήμερα έχει και την αφορμή και όλα τα μέσα να εξαφανίσει το μισό τακτικό στρατό της Ρωσίας μέσα σε μια ημέρα».

Με βάση αυτά που είδαμε από τις επιδώσεις του ρωσικού στρατού, σε περίπτωση συμβατικής σύγκρουσης το ΝΑΤΟ θα ήθελε πέντε ημέρες το πολύ για να έκανε παρέλαση στη Μόσχα. Αλλά όπως σωστά έθιξες, υπάρχει η πυρηνική αποτροπή, που ακυρώνει τους «φόβους» της Μόσχας. 

 

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

βάση αυτά που είδαμε από τις επιδώσεις του ρωσικού στρατού, σε περίπτωση συμβατικής σύγκρουσης το ΝΑΤΟ θα ήθελε πέντε ημέρες το πολύ για να έκανε παρέλαση στη Μόσχα. Α

 

Για αυτό ακριβώς πρέπει να στείλουμε στους Ουκρανους ΟΠΛΑ και όχι....σταφίδες και....γάζες....

 

Ο λόγος τη αποτυχίας των ρωσικών.. ορκ  είναι ότι η δυση έχει εξοπλήσει και εκπαιδεύσει καλά τον ουκρανικό στρατό.

 

Τα υπερσύγχρονα αντιαρματικα που εξευτελισαν τους Ρώσους πετούσαν ΜΠΟΜΠΕΣ στους εισβολείς, όχι σταφίδες και γάζες....

 

Όποιος λοιπόν είναι αντίθετος στην αποστολή όπλων στην Ουκρανία είναι με τους επιτιθεμενους Ρώσους μια και θέλει τον αφανισμό των αμυνομενων Ουκρανων.

 

Απλά πράγματα, παστρικα και ξεκάθαρα. 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου