Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν τον έβριζα. Απλά του είπα να μην στείλει όπλα πρώτος αλλά δεν ακούει τίποτα, κάνει ότι του λένε 5 αυλικοί πλέον, οι υπουργοί του είναι μια κωμωδια πλέον, καταρρέει δημοσκοπικα και δεν μπορεί να κάνει τίποτα ουσιαστικό για αυτά που περιγράφονται στον παρακάτω σύνδεσμο 

 

 https://www.zougla.gr/money/article/pli8orismos-89-pnigi-mis8otous-ke-sintaksiouxous

 

 Ευτυχώς όμως σύντομα θα έρθουν οι κάλτσες 🤣και είναι λίγα τα ψωμιά του. 😂

 

εγω δεν ξερω ,εγω βλεπω αυτο το σηριαλ που παιζει ο Ζελενσκι ,ξερεις αυτο που κανει τον προεδρο ΠΡΙΝ γινει προεδρος και εξαιτιας του οποιου ΕΓΙΝΕ προεδρος...

 

ρε συ μια και σε πετυχα και τα ξερεις αυτα τα αριστεροπροοδευτικα για λυσε μου μια απορία:

 

γιατι οι Ουκρανοι (απο οτι βλεπω στο σηριαλ,δεν εχω παει εκει ποτε μου) οταν θελουν να βρισουν καποιον τον λενε "κομμουνιστη" αντι για "μαλάκα" ?

 

δεν περνουσανε καλα με την αριστερα στην εξουσια? ειχανε πληθωριΖμο?

 

🤣   

 

14 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Απλά του είπα να μην στείλει όπλα πρώτος

 

6ος τα εστειλε απο τους ΕυροΠεους.

εκτος και αν εννοεις να μην στειλει οπλα πρωτος αλλα να μας στειλουν οι ΟΥΚΡΑΝΟΙ σε εμας οπλα πρωτα και μετα εμεις να τους στειλουμε δευτεροι  ,αλλα αυτο σου ειπα το κανανε ηδη οι Ουκρανοι λαθρεμποροι και μετα εμεις  τα ΔΙΚΑ τους τα ΚΣΑΝΑΣΤΕΙΛΑΜΕ πισω....

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

εγω δεν ξερω ,εγω βλεπω αυτο το σηριαλ που παιζει ο Ζελενσκι ,ξερεις αυτο που κανει τον προεδρο ΠΡΙΝ γινει προεδρος και εξαιτιας του οποιου ΕΓΙΝΕ προεδρος...

 

ρε συ μια και σε πετυχα και τα ξερεις αυτα τα αριστεροπροοδευτικα για λυσε μου μια απορία:

 

γιατι οι Ουκρανοι (απο οτι βλεπω στο σηριαλ,δεν εχω παει εκει ποτε μου) οταν θελουν να βρισουν καποιον τον λενε "κομμουνιστη" αντι για "μαλάκα" ?

 

δεν περνουσανε καλα με την αριστερα στην εξουσια? ειχανε πληθωριΖμο?

 

🤣   

 

 

6ος τα εστειλε απο τους ΕυροΠεους.

εκτος και αν εννοεις να μην στειλει οπλα πρωτος αλλα να μας στειλουν οι ΟΥΚΡΑΝΟΙ σε εμας οπλα πρωτα και μετα εμεις να τους στειλουμε δευτεροι  ,αλλα αυτο σου ειπα το κανανε ηδη οι Ουκρανοι λαθρεμποροι και μετα εμεις  τα ΔΙΚΑ τους τα ΚΣΑΝΑΣΤΕΙΛΑΜΕ πισω....

Αυτός τα έστειλε ΠΡΩΤΟΣ ΦΩΝΑΧΤΆ. 

 Όλοι είπαν να μην το ΚΑΜΕΙ. Μόνο την αυλή ακούει γι αυτόν τον λένε ΛΟΥΔΟΒΊΚΟ 🤣

 Εμείς θα περάσουμε καλύτερα και θα φτιάξουμε την οικονομία μας όταν θα φτιάξει η ΠΑΙΔΕΊΑ μας. Όταν πάψει να κλέβει ο ένας τον άλλο και σταματήσουν οι..... συντεχνίες. 

 Ο Δυτικός κόσμος είναι στη φάση όπου διέρχεται μια κρίση θεσμών και αξιών και μόνο με σοσιαλιστική ευρωπαϊκή πολιτική, δηλαδή πολιτική σύμφωνα με το αρχικό ευρωπαϊκό όραμα θα σωθεί και η Ευρώπη μας. Όυσιαστική ένωση με γνώμονα την αλληλεγγύη και τον ανθρωπισμό. 

 Αυτο είναι το πραγματικό ΣΎΜΦΩΝΟ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΟΣ. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, cos_dr είπε

 

 Ευτυχώς όμως σύντομα θα έρθουν οι κάλτσες 🤣και είναι λίγα τα ψωμιά του. 😂

 

Αυτό που λατρεύω σε εσάς Κωστάκη μας, είναι αυτές οι όψιμες ανησυχίες σας. Βέβαια καλό είναι που σας έπιασαν, αλλά ας τους ρίξουμε μια ματιά... 

Αχός πολύς ακούστηκε, διότι ο Μιχαήλ (you know, o γνωστός που μίλησε στη Βουλή) ήταν του Αζόφ. Και γιατί μίλησε αυτός; Για τον παππού του που πολέμησε τους ναζί. 

Προς αποφυγή παρερμηνειών, δεν πάω να ξεπλύνω τους Αζόφ- ήταν αυτό ήταν, σε μεγάλο βαθμό ακροδεξιοί και φιλοναζί. Οπότε σε εμένα αντιπαθείς. 

Όμως ο συγκεκριμένος, πέρα απ' ότι υπερασπίζεται την πόλη του από έναν κατακτητή ως μέλος αυτής της στρατιωτικής μονάδας (που απ' ότι τουλάχιστον λένε οι Ουκρανοί) είναι μέρος της εθνοφρουράς, δεν έκανε κάποια ναζιστική προπαγάνδα. Το αντίθετο. 

 

Και μου αρέσει να τα ακούω από αυτούς που επί 4,5 έτη συγκυβέρνησαν με τον Καμμένο- με κάτι που εφάπτεται επικίνδυνα με το Αζόφ. Χαίρομαι λοιπόν που έστω και ετεροχρονισμένα αρχίσατε να έχετε αυτές τις ανησυχίες.

 

Και πάμε παρακάτω...    

Παραθέτεις το link για τον πληθωρισμό. Λαμπρά. Χαίρομε  ιδιαίτερα που αποκτήσατε επιτέλους ανησυχίες για τον πληθωρισμό.

 

Γιατί το 2015 όταν πήγατε en mass και ψηφίσατε το "επαναστατικό όχι" στο δημοψήφισμα, μπορεί να είχατε πολλά και μεγαλεπήβολα στο κεφάλι σας, αλλά ο πληθωρισμός δεν ήταν ένα από αυτά.

 

Ψηφίσατε για να βρεθούμε με μια πληθωριστική δραχμή (ή ότι άλλο μας προέκυπτε) που η αξία της θα ήταν λιγότερη από ένα ποποpaper. Αντίθετα, εμείς, οι άλλοι, οι "μενουμευρωπαίοι", λοιδορηθήκαμε από τον εκστασιασμένο "επαναστατικό όχλο". Μας αποκαλέσατε γερμανοτσολιάδες όταν τα λέγαμε, διότι θέλαμε να τρομάξουμε τον κόσμο και όλα τα σχετικά.  

 

Χαίρομαι λοιπόν που έστω και όψιμα αντιληφθήκατε τι σημαίνει πληθωρισμός- ελπίζω στην πορεία να κατανοήσετε και τον μηχανισμό του πληθωρισμού. 

 

Αυτό όμως Κωστάκη μου- και στο λέω με αγάπη- δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτός ο χώρος δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα. Αγνοεί την οικονομική ΑΒ, αλλά πάντα αυτός ήταν.  Ελπίζω να απόλαυσες εσχάτως την κ. Θεανώ Φωτίου να "αναλύει" το ότι δεν πρέπει να πληρώνουμε για την υγεία, για την παιδεία και δεν θυμάμαι για τι άλλο (εννοούσε τους φόρους) και να μας μένουν τα λεφτά στην τσέπη.

 

Σαφέστατα πρόκειται για μπαρούφες μεγαδιαστάσεων, ανερμάτιστων δημαγωγών που προσπαθούν να αλιεύσουν ψήφους από πνευματικά αποκαΐδια, αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι κάποιοι θα τσιμπήσουν. Φυσικά, δικαίωμα τους.     

 

Αυτό όμως που δεν θα γίνει σε καμία περίπτωση ανεκτό, είναι αυτός ο βλακώδης λαϊκισμός του κάθε αστοιχείωτου, που θέλει να "πουλήσει" τον πληθωρισμό ως εγχώριο πρόβλημα.

 

Αυτά μπορεί να έκαναν "γκελ" το 2014, αλλά ήρθε ο Ιούλιος του 2015 και τα ροζ συννεφάκια διαλύθηκαν. Έκτοτε παραμένουν και θα παραμείνουν διαλυμένα...

 

ΥΓ: Και ένα τελευταίο... Στις 28 Φεβρουαρίου έγινε μια ψηφοφορία στο ευρωκοινοβούλιο για την οικονομική βοήθεια προς την Ουκρανία για την ανοικοδόμηση της χώρας. Μάντεψε ποιου κόμματος οι ευρωβουλευτές απείχαν... 

 

Τέτοια ντροπή και ξεφτίλα από αυτούς που κόπτονται για τους λαούς και την ευημερία τους (και εσχάτως και για τον πληθωρισμό)... Κατά τα άλλα τους πείραξε ο... Μιχαήλ.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αυτό που λατρεύω σε εσάς Κωστάκη μας, είναι αυτές οι όψιμες ανησυχίες σας. Βέβαια καλό είναι που σας έπιασαν, αλλά ας τους ρίξουμε μια ματιά... 

Αχός πολύς ακούστηκε, διότι ο Μιχαήλ (you know, o γνωστός που μίλησε στη Βουλή) ήταν του Αζόφ. Και γιατί μίλησε αυτός; Για τον παππού του που πολέμησε τους ναζί. 

Προς αποφυγή παρερμηνειών, δεν πάω να ξεπλύνω τους Αζόφ- ήταν αυτό ήταν, σε μεγάλο βαθμό ακροδεξιοί και φιλοναζί. Οπότε σε εμένα αντιπαθείς. 

Όμως ο συγκεκριμένος, πέρα απ' ότι υπερασπίζεται την πόλη του από έναν κατακτητή ως μέλος αυτής της στρατιωτικής μονάδας (που απ' ότι τουλάχιστον λένε οι Ουκρανοί) είναι μέρος της εθνοφρουράς, δεν έκανε κάποια ναζιστική προπαγάνδα. Το αντίθετο. 

 

Και μου αρέσει να τα ακούω από αυτούς που επί 4,5 έτη συγκυβέρνησαν με τον Καμμένο- με κάτι που εφάπτεται επικίνδυνα με το Αζόφ. Χαίρομαι λοιπόν που έστω και ετεροχρονισμένα αρχίσατε να έχετε αυτές τις ανησυχίες.

 

Και πάμε παρακάτω...    

Παραθέτεις το link για τον πληθωρισμό. Λαμπρά. Χαίρομε  ιδιαίτερα που αποκτήσατε επιτέλους ανησυχίες για τον πληθωρισμό.

 

Γιατί το 2015 όταν πήγατε en mass και ψηφίσατε το "επαναστατικό όχι" στο δημοψήφισμα, μπορεί να είχατε πολλά και μεγαλεπήβολα στο κεφάλι σας, αλλά ο πληθωρισμός δεν ήταν ένα από αυτά.

 

Ψηφίσατε για να βρεθούμε με μια πληθωριστική δραχμή (ή ότι άλλο μας προέκυπτε) που η αξία της θα ήταν λιγότερη από ένα ποποpaper. Αντίθετα, εμείς, οι άλλοι, οι "μενουμευρωπαίοι", λοιδορηθήκαμε από τον εκστασιασμένο "επαναστατικό όχλο". Μας αποκαλέσατε γερμανοτσολιάδες όταν τα λέγαμε, διότι θέλαμε να τρομάξουμε τον κόσμο και όλα τα σχετικά.  

 

Χαίρομαι λοιπόν που έστω και όψιμα αντιληφθήκατε τι σημαίνει πληθωρισμός- ελπίζω στην πορεία να κατανοήσετε και τον μηχανισμό του πληθωρισμού. 

 

Αυτό όμως Κωστάκη μου- και στο λέω με αγάπη- δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτός ο χώρος δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα. Αγνοεί την οικονομική ΑΒ, αλλά πάντα αυτός ήταν.  Ελπίζω να απόλαυσες εσχάτως την κ. Θεανώ Φωτίου να "αναλύει" το ότι δεν πρέπει να πληρώνουμε για την υγεία, για την παιδεία και δεν θυμάμαι για τι άλλο (εννοούσε τους φόρους) και να μας μένουν τα λεφτά στην τσέπη.

 

Σαφέστατα πρόκειται για μπαρούφες μεγαδιαστάσεων, ανερμάτιστων δημαγωγών που προσπαθούν να αλιεύσουν ψήφους από πνευματικά αποκαΐδια, αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι κάποιοι θα τσιμπήσουν. Φυσικά, δικαίωμα τους.     

 

Αυτό όμως που δεν θα γίνει σε καμία περίπτωση ανεκτό, είναι αυτός ο βλακώδης λαϊκισμός του κάθε αστοιχείωτου, που θέλει να "πουλήσει" τον πληθωρισμό ως εγχώριο πρόβλημα.

 

Αυτά μπορεί να έκαναν "γκελ" το 2014, αλλά ήρθε ο Ιούλιος του 2015 και τα ροζ συννεφάκια διαλύθηκαν. Έκτοτε παραμένουν και θα παραμείνουν διαλυμένα...

 

ΥΓ: Και ένα τελευταίο... Στις 28 Φεβρουαρίου έγινε μια ψηφοφορία στο ευρωκοινοβούλιο για την οικονομική βοήθεια προς την Ουκρανία για την ανοικοδόμηση της χώρας. Μάντεψε ποιου κόμματος οι ευρωβουλευτές απείχαν... 

 

Τέτοια ντροπή και ξεφτίλα από αυτούς που κόπτονται για τους λαούς και την ευημερία τους (και εσχάτως και για τον πληθωρισμό)... Κατά τα άλλα τους πείραξε ο... Μιχαήλ.

 

 

δεν ψηφίστηκε ποτέ η δραχμή.

 Και μια χαρά τα πήγανε στη δημόσια διοίκηση και το μαξιλαράκι αφήσανε στον άλλο που δεν το ήθελε και το ξοδεύει για να τα τρώνε τώρα αλόγιστα και θα πέσει.

 Αντίο του, καλό πολιτικό θάνατο να έχει, ζωή καλή δημόσια σε εμάς για να συμμαζέψουμε το χάος που αφήνει πίσω του,.

 Μόλις πέσει και φάει το πολιτικό πουλί στις εκλογές θα βγω έξω να σκουπίσω. χαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Αντίο του, καλό πολιτικό θάνατο να έχει, ζωή καλή δημόσια σε εμάς για να συμμαζέψουμε το χάος που αφήνει πίσω του,.

 Μόλις πέσει και φάει το πολιτικό πουλί στις εκλογές θα βγω έξω να σκουπίσω. χαχαχαχαχαχαχα

Κωστάκης μας, πολύ φοβάμαι (καθώς πιθανώς οι εκλογές θα γίνουν του χρόνου τον Μάιο) το μόνο που θα πιάσετε θα είναι ο Μάης...

 

Και μετά με δόξα και τιμή θα επιστρέψετε στα πάτρια και φιλόξενα εδάφη της Χαριλάου Τρικούπη και η σεμνή τελετή θα λάβει τέλος. 😉

 

 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Κωστάκης μας, πολύ φοβάμαι (καθώς πιθανώς οι εκλογές θα γίνουν του χρόνου τον Μάιο) το μόνο που θα πιάσετε θα είναι ο Μάης...

 

Και μετά με δόξα και τιμή θα επιστρέψετε στα πάτρια και φιλόξενα εδάφη της Χαριλάου Τρικούπη και η σεμνή τελετή θα λάβει τέλος. 😉

 

 

Οι εκλογές θα γίνουν μετά το καλοκαίρι.

 Και τις περιμένουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ πως και πως.

 Και αυτός το ξέρει.

 Και γνωρίζουμε όλοι πως η προσμονή του πολιτικού θανάτου είναι χειρότερη από τον ίδιο τον πολιτικό θάνατο και αυτό μας ερεθίζει, μας συσπειρώνει περισσότερο.

 Είναι κοντά οι εκλογές.

 τικ τοκ τικ τοκ τικ τοκ.

 Και όσο καλπάζει η ακρίβεια λόγω της ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑΣ και της ΚΟΡΟΪΔΙΑΣ και συνεχίζει η ΑΝΑΛΓΗΣΙΑ να συνδυάζεται με την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ τους, το ΠΟΘΟΥΜΕΝΟ έρχεται πιο κοντά.

 τικ τοκ τικ τοκ τικ τοκ.

 χαχαχχααχχαχαχαχαχαχαχ🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, cos_dr είπε

 Και τις περιμένουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ πως και πως.

 

 

Είδες τώρα τι κάνεις, με τσιγκλάς.

Διότι μου θύμησες την ατάκα του: "Οι γαλοπούλες δεν βιάζονται να έρθουν τα Χριστούγεννα" 🤣

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Είδες τώρα τι κάνεις, με τσιγκλάς.

Διότι μου θύμησες την ατάκα του: "Οι γαλοπούλες δεν βιάζονται να έρθουν τα Χριστούγεννα" 🤣

Τον ΘΕΛΕΙΣ?

Πες! τον ΘΕΛΕΙΣ?🤣

Ε δεν θα είναι στο θώκο για πολύ. ΛΙΓΑ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥ.

 Δεν θα τον έχεις για πολύ.

 Θα έχει την ΤΥΧΗ του ΑΛΛΟΥ που έπεσε και ΠΟΝΕΣΕ τότε και η ειρωνεία είναι πως αυτός ο ίδιος που πόνεσε, τώρα του ΠΡΙΟΝΙΖΕΙ τα ΠΟΔΙΑ και ας πήρε την ΑΥΛΗ του και τους ΕΚΑΝΕ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ.,

 χαχαχχαχα

 τικ τοκ τικ τοκ🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τον ΘΕΛΕΙΣ?

Πες! τον ΘΕΛΕΙΣ?🤣

Τα λιγουρεύεστε... Πες, τα λιγουρεύεστε 😄

Να σου πω, το έχουμε μονοπωλήσει εδώ πέρα και (δικαίως) θα μας κράξουν.

Κράτα την όρεξη σου για τις εκλογές (όταν και όποτε μας προκύψουν). 

ΥΓ: Πάντως ο έγκριτος συνεργάτης μας (you know who) τον χειμώνα με είχε ζαλίσει: Τον Μάρτη πάμε για εκλογές (είχα κατηγορηματικά αντίθετη άποψη). Ενδεχομένως (για να δανειστώ την αγαπημένη του έκφραση) να εννοούσε το Μάρτιο του '23 😆

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Τα λιγουρεύεστε... Πες, τα λιγουρεύεστε 😄

Να σου πω, το έχουμε μονοπωλήσει εδώ πέρα και (δικαίως) θα μας κράξουν.

Κράτα την όρεξη σου για τις εκλογές (όταν και όποτε μας προκύψουν). 

ΥΓ: Πάντως ο έγκριτος συνεργάτης μας (you know who) τον χειμώνα με είχε ζαλίσει: Τον Μάρτη πάμε για εκλογές (είχα κατηγορηματικά αντίθετη άποψη). Ενδεχομένως (για να δανειστώ την αγαπημένη του έκφραση) να εννοούσε το Μάρτιο του '23 😆

για εμένα και την πλειοψηφία κατά τη γνώμη μου του ελληνικού λαού έχει τελειώσει.

 Δεν λιγουρεύομαι.

 Απλά ανυπομονώ γιατί θέλω να το δω να γίνεται. Θα με ευχαριστήσει πάρα πολύ.

 Εντάξει, λίγο καφενειοσυζήτηση κάνουμε, δεν νομίζω να είναι κακό, γέροι άνθρωποι είμαστε.

 Άντε να κάνουμε ένα ευχάριστο διάλειμμα που έβλεπα και εγώ τώρα που χαλαρώνω

 

 Με το αστέρι που την πάω τρελά γιατί και ωραίο κορίτσι είναι και ταλαντούχα

 

 

 και πολύ catchy μπασογραμμή ε? Απλό και ωραίο pop που ξεσηκώνει.

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου