Προς το περιεχόμενο

σπυρίδων


nestorm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουστέ τα παρακάτω τραγούδια και πείτε μου τη γνώμη σας όσο σκληρή κι αν είναι

www.youtube.com/watch?v=J13dODh3r-4

www.youtube.com/watch?v=P68WqLUNXjY

www.youtube.com/watch?v=s48ZZEXNnXY

Επεξεργασμένο από nestorm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραιτηθεί από τη ενασχόληση μου  επαγγελματικά ως συνθέτης τραγουδιών από το ξεκίνημα αλλά μετά τη σύνθεση 100 τραγουδιών μετά από 20 χρόνια λυπήθηκα να μην εκδώσω ποτέ  κανένα και έβγαλα  τελικά 13 , αλλά δεν πρόκειται να εκδώσω άλλα

 

Επεξεργασμένο από nestorm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν έχω εντρυφήσει στην "θρησκευτική-Χριστιανική pop", γι αυτό και δεν θα κάνω σχόλια για τους στίχους και την μουσική σου!  

Προσωπικά δεν μου άρεσαν, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα.  

 Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η πολύ καλή παραγωγή στα άσματα σου και οι χιλιάδες προβολές αυτών στο Youtube..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαλιά τα κομμάτια που έκδωσα και υπέρ αποτυχίες , αλλά δεν μπορούσα να εκδώσω τα καλά μου τραγούδια γιατί δεν μπορώ να τα υποστηρίξω φωνητικά , όποτε διάλεξα τα χειρότερα μου που όμως ταίριαζαν στην φωνή μου  και μπορούσα να τα  ερμηνεύσω

Υπέρ ευχαριστώ που δεν μου  ποστάρατε μια μουτζιά ως απάντηση

 

Επεξεργασμένο από nestorm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nestrom εάν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις...

Δύο ερωτήσεις...

1) Τα "καλά" σου τραγούδια έχουν το ίδιο θέμα; Και εάν ναι γιατί έτσι;

2) Δεν θα σου πει κανένας κάτι για την φωνή σου, εφόσον κρατήσεις το πολύ ωραίο γραπτό σου λόγο και αυτήν την , ας πούμε, "χαμηλού προφίλ" στάση..., εάν όντως είναι καλά που ξέρεις μπορεί να παρατήσεις την πρωινή δουλειά σου... εκτός εάν είσαι νυχτοφύλακας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

nestrom εάν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις...

Δύο ερωτήσεις...

1) Τα "καλά" σου τραγούδια έχουν το ίδιο θέμα; Και εάν ναι γιατί έτσι;

2) Δεν θα σου πει κανένας κάτι για την φωνή σου, εφόσον κρατήσεις το πολύ ωραίο γραπτό σου λόγο και αυτήν την , ας πούμε, "χαμηλού προφίλ" στάση..., εάν όντως είναι καλά που ξέρεις μπορεί να παρατήσεις την πρωινή δουλειά σου... εκτός εάν είσαι νυχτοφύλακας....

Για ποιο λόγο να αφήσω την πρωινή μου δουλεια ?, η ενασχόληση μου με τη μουσική έχει τελειώσει , προσπαθούσα πριν το 2010 να πετύχω αλλά όλες οι πόρτες ήταν κλειστές για εμένα

Τώρα πλέον όμως έρχονται γεγονότα και τα επαγγέλματα που σχετίζονται με τη μουσική θα κλείσουν δυστυχώς και για τους άλλους οπότε δεν είμαι ανόητος να αφήσω τη δουλειά μου για να εισπράττω φάσκελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

nestrom εάν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις...

 

Nestorm καλώς ήρθες, αλλά θερμή παράκληση ακολούθησε αυτό που λέει ο cigaret- κανονική γραμματοσειρά παρακαλώ.

ΥΓ: Είμαστε ΟΚ, ευχαριστώ.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς να δηλώσω ότι είμαι θρησκευόμενο άτομο, δεν είμαι ο τύπος που θα πει τα κλασικά του τύπου "εχμ ναι πιστεύω σε μία ανώτερη δύναμη" και κάποιες τέτοιες αοριστίες. Και το λέω αυτό για να ξέρεις με τι παρονομαστή να διαιρέσεις τον σχολιασμό μου και να τον αξιολογήσεις δίκαια.

 

Λοιπόν:

Η μουσική έχει ενδιαφέρον. Η παραγωγή επίσης. Γενικά, το αυτί μου μου λέει ότι έχει πέσει αρκετή δουλειά σε όλο αυτό. Το νεο-ποπ-ροκ στυλ του ήχου μου κρατά την προσοχή.

Με χαλάει όμως ο κατηχητικός στίχος. Άσχετα με το πόσο συμφωνώ ή διαφωνώ, μου φαίνεται παράταιρος. Για να το πω πιο απλά, δεν με χαλάει ο στίχος per se. Με χαλάει ο συνδυασμός του συγκεκριμένου στίχου με την μουσική. Έτσι, τελικά δεν με βάζει να τον σκεφτώ αλλά να τον απορρίψω, θεωρώντας ότι χρησιμοποιεί την catchy μουσική για να περάσει το νόημα που θέλει. 

 

Να πω βέβαια ότι γενικά δεν είμαι πολύ των στίχων και ειδικά της στρατευμένης τέχνης (η οποία στη μουσική μοιραία περνά μέσω του στίχου).

 

Μπράβο για το όλο εγχείρημα όμως!

 

ΥΓ λίγο παραπάνω βάθος στη φωνή, μισή οκτάβα ψηλότερα και έναν επιθετικό γενικό κοινωνικό στοίχο και θα έσκιζες!

ΥΓ2 ο όλος παραπάνω σχολιασμός γίνεται πάντα με σεβασμό τόσο στην όλη προσπάθεια όσο και στο γεγονός ότι την μοιράστηκες μαζί μας.

 

 

Επεξεργασμένο από Jet72
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nestorm είπε

Για ποιο λόγο να αφήσω την πρωινή μου δουλεια ?, η ενασχόληση μου με τη μουσική έχει τελειώσει

Κακώς τελείωσε!  Keep walking τουλάχιστον για την ευχαρίστηση σου....Δεν γίνονται όλα για τα φράγκα, τις γκόμενες και την δόξα.....   πού'σε ρε fusiongtr να διαβάσεις τι λέω!

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου