Προς το περιεχόμενο

it was 42 years ago


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...που παίξαμε στο Βολο....

Μια οδυνηρή εμπειρία, δεν ξέρω πως μας βρήκε ο "αντζέντης", θυμάμαι αμυδρά ότι κατεβηκαμε σχεδόν στο καταχείμωνο στο Λάρισα όπου ο "ατζέντης" μας έβγαλε για φαγητό και το μόνο φαγώσιμο ήταν κρασί και ....γαλοτύρι, μας τριγύρναγε μεταξύ Φαλάνης και Νίκαιας επάνω στην καρότσα ενός Ντατσουν, μετά μας κοίμησε στο σπίτι της πεθεράς του, που καλύτερα θα ήταν να είχαμε κοιμηθεί στον ...καθαρό αέρα και την άλλη μερα μας πήγε στο σινεμά που παίζαμε με το Ντατσουν...

Μια φρίκη....

Παίξαμε και ΤΖΑΚ ροκ και γιναμε από επίρημα ουσιαστικό που κλίνεται στον πληθυντικό (και γιατί όχι και στον ενικό)....ο απριόρος ...οι απριόροι....

 

 

1980-02-αφισα-Βολος.jpg

  • Like 7

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Παίξατε στην ίδια σειρά όπου μετά ( μετά! ) έπαιξαν οι τιτάνιοι Socrates! Εμένα αυτό μου λέει πολλά. 

και μ αυτούς παίξαμε....

 

 

1978-05 με Σωκρατες.jpg

  • Like 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήσατε μεγάλες στιγμές λοιπόν (αν και από ό,τι βλέπω παίξατε με του SoKrates και όχι τους SoCrates, αλλά δεν πειράζει..... )

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζεις το εισιτήριο, Από την αρχή έως το τέλος και σε πιάνει θλίψη κυριολεκτικά.


Όπως διαφήμιζαν συναυλία του Μπλεμεναίου με το κλαρίνο στο Βελεστίνο, έτσι διαφήμιζαν και συναυλία τζακ ροκ, με πολύ τζακ ντανιελς και τζακ δε ριπερ. 
 

Η δε ορθογραφία ήταν το κερασάκι 

Επεξεργασμένο από FatalV
  • Συμφωνώ 1

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα πλάκα μιλάμε για socrates (και μάλιστα με την ιστορική σύνθεση (Σπαθα, Τουρκογιώργη, Τρανταλίδη) δυο χρόνια σχεδόν μετά το phos, λες και ήταν κάτι που υπήρχε για πάντα.

Βέβαια είχαν ένα...τεράστιο attitude ιδίως οι δυό, αλλά...αναμενόμενο...

εδώ δυο φάσεις από την ιστορική συναυλία με τους Socrates στο Ράδιο Σίτυ.

θεωρητικά κάπου είμαι στα παρασκήνια αλλά είναι δύσκολο να διακρίνω.

Γενικά είχε γίνει της κακομοίρας. Ανεπαρκής μικροφωνική, ζεϊμπέκικα στη σκηνή κλπ....

 

 

img170_277.jpg

img170_278.jpg

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου