Προς το περιεχόμενο

Πωληση μουσικου οργανου σε ενδιαφερομενο απο Αμερικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Κατα καιρους βλεπω σχολιασμους για απατεωνες που εκμεταλευονται την καλη πιστη, ειτε και την αφελεια ορισμενων συναδελφων και <<αγοραζουν>> τα προς πωληση οργανα, χωρις ομως να πληρωνουν. Ηθελα παρακαλω την γνωμη /συμβουλη σας σε μια περιπτωση που μου ετυχε: Ατομο απο Αμερικη μου ζητησε το προς πωληση οργανο και μου προτεινε μαλιστα και υψηλοτερη τιμη απο αυτην που ζητω, χωρις ομως αυτο να ειναι δελεαρ για μενα. Δεν με ενδιαφερει να κερδισω πιο πολλα απο οσα ζητω, ομως σαφως δεν θελω να εχω περιπετειες. Με ενημερωσε λοιπον ο υποψηφιος αγοραστης οτι θα στειλει μια ιδιωτικη εταιρεια να παραλαβει το αντικειμενο και μου ζητησε στοιχεια για να κανει εμβασμα στην τραπεζα που θα του υποδειξω. Ξερω πως να χειριστω την περιπτωση, αλλά η εμπειρια σας, οσοι απο σας την εχετε και θελετε να την μοιραστειτε μαζι μου, θα ειναι ενα πλεονεκτημα για την διαχειριση αυτης της περιπτωσης. Ευχαριστω εκ προοιμιου τους φιλους συναδελφους.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ScottTracey είπε

Ατομο απο Αμερικη μου ζητησε το προς πωληση οργανο και μου προτεινε μαλιστα και υψηλοτερη τιμη απο αυτην που ζητω

 

Δεν νομίζω να είναι από Αμερική.

Από αυτά που έγραψες .... μην ασχολείσαι καν.

Απατεώνας.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δεν νομίζω να είναι από Αμερική.

Από αυτά που έγραψες .... μην ασχολείσαι καν.

Απατεώνας.

Παράθεση

Ευχαριστω. Θα παρω τα μετρα μου και θα σας ενημερωσω σε περιπτωση που αποκομισω (εκτος απο χρηματα) κατι χρησιμο απο αυτη την ιστορια...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή οι περισσότερες πιθανότητες είναι να είναι απατεώνας θα σου πω ένα τέχνασμα που θα προσπαθήσει να σου κάνει.

1. Θα σου ζητησει το ΙΒΑΝ για να καταθέσει από τράπεζα του εξωτερικού.

2. Θα κάνει την κατάθεση και θα σου στείλει το αποδεικτικό.

3. Αμέσως θα στείλει μεταφορική να παραλάβει το αντικείμενο που πουλας.

4. Θα ακυρώσει την συναλλαγή στην Τράπεζα του και θα τον ψάχνεις.

 

Πιθανότερα θα κάνει συναλλαγή από ηλεκτρονικό πορτοφόλι τύπου revolut και επίσης θα τον ψάχνεις.

Γενικότερα αυτό που  παίζει είναι να δώσεις το προιόν πριν έρθει η ενημέρωση ότι η συναλλαγή ακυρώθηκε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αν σου στείλει τα λεφτά με έμβασμα στο λογαριασμό σου .

Αφού "καθαρίσει " το έμβασμα,το δεις δηλαδή ΠΙΣΤΩΜΕΝΟ στον λογαριασμό σου,τότε θα το στείλεις εσύ με δική σου μεταφορική. 

Όλα τα άλλα δείχνουν απατεώνα. 

Όπως φυσικά αν το όργανο που πουλάς ΔΕΝ είναι vintage ή σπάνιο. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοικος ΗΠΑ, μπήκε στις αγγελίες του noiz και αποφάσισε να αγοράσει από εκεί. Δηλαδή αγνόησε την εγχώρια αμερικάνικη αγορά και ήρθε σε ελληνικό site, πρόθυμος να πληρώσει εκτελωνισμούς, μεταφορικά και μάλιστα προσφέρει και τιμή υψηλότερη από αυτή την πώλησης.

 

Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι understatement.

Επεξεργασμένο από Jazzjoker
  • Like 1
  • Συμφωνώ 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Κάτοικος ΗΠΑ, μπήκε στις αγγελίες του noiz και αποφάσισε να αγοράσει από εκεί. Δηλαδή αγνόησε την εγχώρια αμερικάνικη αγορά και ήρθε σε ελληνικό site, πρόθυμος να πληρώσει εκτελωνισμούς, μεταφορικά και μάλιστα προσφέρει και τιμή υψηλότερη από αυτή την πώλησης.

 

Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι understatement.

 

Πολυ σωστη η επισημανση, (ειναι κ ο βασικος λογος που δημιουργηθηαν υποψιες), αλλα σκεφτομαι να του κανω μια κασκαρικα για να μην ξανατολμησει να σκεφτει καποια απατεωνια αυτος ειτε οι ομοιοι του. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Κάτοικος ΗΠΑ, μπήκε στις αγγελίες του noiz και αποφάσισε να αγοράσει από εκεί. Δηλαδή αγνόησε την εγχώρια αμερικάνικη αγορά και ήρθε σε ελληνικό site, πρόθυμος να πληρώσει εκτελωνισμούς, μεταφορικά και μάλιστα προσφέρει και τιμή υψηλότερη από αυτή την πώλησης.

 

Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι understatement.

 

Αν είσαι αετομάτης, ευκαιρίες υπάρχουν παντού.

---

 

Φίλε πάρε-δώσε με εξωτερικό, ακόμα και Ε.Ε. μόνο μέσω Reverb, Ebay ή κάποιας πλατφόρμας.

Επεξεργασμένο από D'Ailleurs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου