Προς το περιεχόμενο

Το τραγούδι που μας έκανε ν' ασχοληθούμε με τη μουσική.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
18 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Την θυμάσαι φαντάζομαι την ιστορία από τα Μπόμπυς που έβλεπα να παίζει μια μπάντα :classic_tongue: και ερχότανε τα πιπίνια σαν τα κρύα τα νερά και με ρωτάγανε αν ξέρω αυτόν που παίζει μπάσο.

Και φυσικά τον ήξερα ... :classic_tongue:

Φίλος νταξ, υπήρχαν και εξαιρέσεις. Δεν ήταν όμως ο κανόνας...

ΥΓ: Ποιος ήταν ο τυχερός τετράχορδος; 😇

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Από ότι κατάλαβα μόνο ο Nestoras και ο LK είχαν (κι έχουν...; ) πιάσει το νόημα με τους Abba και Duran Duran έκαστος....    Χόρτασαν!

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ποιος ήταν ο τυχερός τετράχορδος; 😇

 

Τέρυ τον ελέγανε

και τα κοριτσάκια κλαίγανε.

  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Τέρυ τον ελέγανε

και τα κοριτσάκια κλαίγανε.

Πας να τον βάλεις σε μπελάδες τον Μοδεράτορα......  έχει και δυο παιδιά!  Ξέρεις πόσο πάει η διατροφή σήμερα;

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Πας να τον βάλεις σε μπελάδες τον Μοδεράτορα......  έχει και δυο παιδιά!  Ξέρεις πόσο πάει η διατροφή σήμερα;

 

Έχουν γνώση οι φύλακες.

Δεν μασάνε.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Κάθε Σάββατο στην Γλυφάδα ήμανε και είχα γνωρίσει μέχρι και μοντέλες και ηθοποιούς (μικρούλες κι άβγαλτες ακόμα) σε μπαράκια εκεί.

Μέχρι και στο σπάιντερ έβλεπες γκομενάκια.

Ντόπια πιπίνια, όχι ξενόφερτα ασούμε.

Τότες ήμανε στο ενδοξο Ηράκλειο Κρήτης ακόμανε, αλλά απο σπάιντερ Γλυφάδα περασα ενα φεγγαρι 1994+ , συμφωνώ, κραταγε τότες ακόμα το μεταλ, χωρις ανασα, renegade, αλλά καμια σχέση με την 80τίλα. Οποιος έζησε τότε έζησε, ευτυχώς ήμουν στο μέταλ Ηράκλειο (και οχι στα πανκ Χανιά), αξέχαστα χρόνια.

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

Πρέπει να ήσουν πολύ μικρός ρε φίλε για εποχές Boby's 81-82 και έτσι φαινότανε ίσως.

Οι κιουρίες ήταν συνήθως Ευρωπαίες σερβιτόρες-τουρίστριες και αμερικάνες σύζυγοι στρατιωτικών. Κι η μπάντα συνήθως με τις πρώτες τραβιότανε.

Άστα... έπαιξα το Samba pa ti, 3 συνεχόμενες φορές ένα βράδυ υπο απειλή εκει μέσα. Βραδιές Rawhide.

Να αποσαφηνίσουμε ότι ο admin μας ως... πρεσβύτερος έπαιζε στα Bobby's όταν ήταν κάτω, στο υπόγειο- σωστά Γίάννη;

Εμείς οι νεαρότεροι παίζαμε όταν ανέβηκε επάνω μερικά χρόνια μετά από αυτό που περιγράφει ο admin - στο ισόγειο. 

Προσωπικά- και είναι ένα από τα πιο "συγκινητικά" live- έπαιξα στο τελευταίο βράδυ του μαγαζιού πριν κλείσει. Και πήρα ένα από τα πολλά καδράκια με τα διάφορα ρητά- που υπήρχαν πίσω από το μπαρ- ως αναμνηστικό από το μαγαζί που "σημάδεψε" τα νιάτα μας στα '80ς.

Αξέχαστο.

  • Like 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Σιγά μην έρθουν οι... κιουρίες να παρακολουθήσουν τον καταιγισμό από νότες

 

εμ ενω εγω απο μικρος (15 ετων το εχω γραψει αυτο) το ειχα πάρει χαμπάρι (εχεις παιξει σε γιορτη της ΜΑΝΙΝΑΣ φιλωοΥζ ? 🤣 )

 

 

 

🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 3
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Πόσο διαφορετικά βιώματα.. Ποτέ δε συνέδεσα την ενασχόλησή μου με τη μουσική, με κατακτήσεις γυναικών. Βέβαια η σύνδεση αυτών των δύο ήρθε και με βρήκε με το ζόρι στα μέσα δεκαετίας '90, όταν ζούσα στη Γερμανία και γινόταν χαμός απο electronica parties στις φοιτητικές εστίες κάθε παρασκευοσάββατο.. ήταν αδύνατον να γλυτώσω, οπότε αφέθηκα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Ποτέ δε συνέδεσα την ενασχόλησή μου με τη μουσική, με κατακτήσεις γυναικών

 

Ναι,γιατί εσύ δεν είσαι μουσικός, είσαι καλλιτέχνης ,έχεις ποιότητα μέσα σου δεν είσαι.... ορμώμενος από ταπεινά ενστιΧτα όπως η αφεντομουτσουναρα μου  :) :)

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου