Προς το περιεχόμενο

Απομόνωση φωνής ή οργάνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

....

Εσένα κάποιοι εδώ μέσα σήμερα το βράδυ (κι όχι μόνο...), πρέπει να σου ανάψουν λαμπάδα...

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

Εσένα κάποιοι εδώ μέσα σήμερα το βράδυ (κι όχι μόνο...), πρέπει να σου ανάψουν λαμπάδα...

 

Ε όχι μωρε! Απάνω στην κουβέντα αν νομίζω ότι μπορώ σε κάτι να βοηθήσω να μην το πω; Δε μου κοστίζει τίποτα. Αφού κάθομαι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

 

Ε όχι μωρε! Απάνω στην κουβέντα αν νομίζω ότι μπορώ σε κάτι να βοηθήσω να μην το πω; Δε μου κοστίζει τίποτα. Αφού κάθομαι!

 

Κυρ Αλή μου, εσύ πρέπει να γίνεις επίτιμο μέλος, "Cubase Guru".

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

"Cubase Guru"

 

Α! Βαρύς ο τίτλος κυρ Φιουζιονάρα μου, δεν ξέρω αν τον σηκώνω. Από την άλλη... για τηλεφωνικό σαππόρτ της στάινμπεργκ -που τους στέλνεις μήνυμα τώρα και σου απαντάνε σε 2 μήνες "Καλύτερα γράψτε το πρόβλημά σας στο φόρουμ"- το έψηνα ναουμ να δούλευα, για ένα εχστραδάκι. Ούτε καν εξτραδάκι, ένα εχστραδάκι.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ali Barout είπε

Κλασική περίπτωση βλάβης!

 

Το κλαβιέ έστελνε πληροφορίες "In All MIDI In". Ταυτόχρονα, θα υπήρχε κάποιο generic remote, το οποίο περίμενε να ακούσει note on τη Eb, (D# κατα cubase), με velocity 127, συνδεδεμένο στην εντολή Edit Channel Settings. Γι' αυτό το απαλό πάτημα δεν ανοίγει τις ρυθμίσεις.

 

Το 12, επειδή έχει πλέον το καινούργιο MIDI Remote, αυτομάτως βάζει σε καραντίνα όλα τα προηγούμενα generic remote των εκδόσεων 11 και πίσω. Άρα, δεν παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα, και το Eb δεν ανοίγει τις ρυθμίσεις καναλιού.

 

ΟΕΔ. 😅

με λίγα λόγια με λες όταν γυρίσω να βάλω και γω 12

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Κυρ Αλή μου, εσύ πρέπει να γίνεις επίτιμο μέλος, "Cubase Guru".

και βάλε.

cubase God

τι God...half-God!

  • Χαχα 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

με λίγα λόγια με λες όταν γυρίσω να βάλω και γω 12

Το ξεσκίσαμε το thread, αλλά τώρα ματαιότης ματαιοτήτων.

 

Το 12 εγώ το έβαλα αμέσως γιατί τρελάθηκα με το MIDI remote. Μου έδωσε τη δυνατότητα να κάνω πράγματα με μια μπουρούχα MPD 218 των 85 ευρώ, που υπο άλλες συνθήκες θα έπρεπε να δώσω πολλαπλάσια χρήματα για controller. Μπορούσα και πριν να τα κάνω, αλλά εκεί που έπρεπε να φάω 5 ώρες, τώρα τα κάνω σε 5 λεπτά. Αν μας έδιναν και τη δυνατότητα να μπορούμε με ποτενσιόμετρα να εκτελούμε εντολές, ε εκεί θα έκανα τρέλες. Γίνεται και τώρα, αλλά θέλει να γράφεις κώδικα, κι εγώ δεν σκαμπάζω γρι. Μου φάνηκε πανδύσκολο.

 

Πρόβλημα με το cc121 δεν έχω δει να υπάρχει, δεν έχει παραπονεθεί κανείς. Κάτι ψιλοπροβλήματα με το variaudio όταν επιλέγονται πολλά κλιπ μαζί για επεξεργασία υπάρχουν, που τα δείχνει λίγο μπερδεμένα το πρόγραμμα, και κάτι άλλα ψιλοπράγματα, πχ με το ποντίκι το rewind και το fast forward δεν σταματάνε αν πατηθούν, που θα τα φτιάξουν στο 12.0.20 λίαν συντόμως. Άρα είναι σχετικά ασφαλής η μετάβαση από το 11. Εγώ τα έχω και τα δύο απάνω 11 και 12 μαζί για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

27 λεπτά πριν, dimsonic είπε

cubase God

τι God...half-God!

 

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Semi God λέμε.

 

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

semi tone?

 

Cuuuuuuuuu Baaaaaaaaaa Dex. Όποιος το χρησιμοποιεί, ξέρει και να το προφέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2022 στις 4:28 ΜΜ, Yannis Methenitis είπε

Ρε παιδιά είμαι χωρίς το κλασικό μου DAW σεταπ εδώ και αρκετό καιρό και έχω πάθει ένα μπλακαουτ. 

Θέλω να απομονώσω απο ένα τραγούδι στέρεο, τη φωνή. Να αφαιρέσω την ορχήστρα δηλαδή.

Το αντίθετο του καραοκε.

Πείτε μου κάποιες προτάσεις σας παρακαλώ.

 

Mήπως σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο;

 

https://moises.ai/

 

https://hitnmix.com/remix-software/

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το moises μου έκανε τη δουλειά μια χαρά, άμεσα και τσάμπα.

Ευχαριστώ πολύ.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου