Προς το περιεχόμενο

EZDrummer 3 pre-order offer


mpamps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το βάζω και εδώ

https://www.forin.gr/tools/validate/afm

και παίρνω

Ο ΑΦΜ EL-02χχχχχχχ είναι λάθος ή δεν αντιστοιχεί σε κάποια εταιρεία

2 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Αρα αφού δεν είσαι στο Vies δεν δικαιούσαι απαλλαγή φόρου και τον αποδίδεις εκεί. Και πάλι 72 ευρω θα πληρώσεις όμως.

μα δεν ζήτησα απαλλαγή. Ενα νορμαλ αφμ φορολογούμενου έχω.

Θα το δω με τον λογιστή

με άλλους, πχ thomann, steinberg δεν έχω θεματα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αφου δεν είσαι ενεργός τι να σου βγάλει;

Μα για ποιον λόγο να βαλεις αφμ ρε Δημήτρη; Αυτό το βάζεις μόνο για να διασταυρωθεί στο Vies (που σε απέρριψε) πως είσαι ενεργός επαγγελματίας για να σου αφαιρεθεί ο ΦΠΑ σε ενδοκοινοτική συναλλαγή.

Αρα όταν κάνεις την αγορά, επέλεξε ιδιώτης και απόδειξη και προχώρα χωρίς αφμ και τα ρέστα. Όχι σαν επαγγελματίας. Δεν θα το δηλώσεις σαν έξοδο κάποιας εταιρίας.

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

Αφου δεν είσαι ενεργός τι να σου βγάλει;

Μα για ποιον λόγο να βαλεις αφμ ρε Δημήτρη; Αυτό το βάζεις μόνο για να διασταυρωθεί στο Vies (που σε απέρριψε) πως είσαι ενεργός επαγγελματίας για να σου αφαιρεθεί ο ΦΠΑ σε ενδοκοινοτική συναλλαγή.

Αρα όταν κάνεις την αγορά, επέλεξε ιδιώτης και απόδειξη και προχώρα χωρίς αφμ και τα ρέστα. Όχι σαν επαγγελματίας. Δεν θα το δηλώσεις σαν έξοδο κάποιας εταιρίας.

το αφμ το βγάζει το site της toontrack. Με το που πάω να ψωνίσω χτυπάει. Εγώ δεν έχω κανένα λόγο να το βάλω. Απλά υπάρχει μέσα στο λογαρισμό μου

You have entered an invalid country code for VAT Number (02χχχχχχχχχ) for your billing country (GR).

 

οταν έφτιαξα κάποια στιγμή το account είδα ότι ζητούσε αφμ και έβαλα. Τώρα δεν βγαίνει. Υπέθεσα ότι το θέλουν για να υπολογίσουν το φπα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το αφμ το βγάζει το site της toontrack. Με το που πάω να ψωνίσω χτυπάει. Εγώ δεν έχω κανένα λόγο να το βάλω. Απλά υπάρχει μέσα στο λογαρισμό μου

Μήπως είσαι τίποτα ανεμβολίαστος άνω των 60 και σΕ μπλόκαρε το ΑΦΜ ο Πιτσιλής ο Γιώργος; 😆

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα, το addωσα στο κάρτ.

Όσο ήταν το αφμ εκεί δεν προχωρούσε το paypal.

 

Δε με λέτε, από αύριο θα κατέβει ή κατεβαίνει και σήμερα?

8 λεπτά πριν, LK είπε

Μήπως είσαι τίποτα ανεμβολίαστος άνω των 60 και σΕ μπλόκαρε το ΑΦΜ ο Πιτσιλής ο Γιώργος; 😆

 

ασε γιατί έχω ένα κρύωμα κάτσε καλά.

Αύριο πάω για τεστ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Είπα να δοκιμάσω την τύχη μου και να δω τι σόι πράγμα είναι αυτό το "Bandmate"...

Ε, λοιπόν νομίζω ότι βρήκα την υγειά μου.

Ανέσυρα ένα παμπάλαιο riff το οποίο είχα καταγεγραμμένο σε guitar pro, το έκανα midi και το πέταξα στον "Bandmate".

Οι προτάσεις πολλές και σε διαφορετικά ήδη. Οι επιλογές για πείραγμα άπειρες. 

"Δώσε λίγο μπότα παραπάνω". "Το hi-hat το θέλω ανοιχτο" κλπ.

Κάτι τέτοια βεβαια τα είχε και πριν αλλά σε συνδυασμό με το Bandmate συνθέτουν ένα φοβερό εργαλείο.

Είναι αυτό που έψαχνα. Και θα μου πείτε: "Καλά ρε μεγάλε, δε μπορούσες να το προγραμματίσεις μόνος σου αυτό το pattern?"..

Η απάντηση είναι 'Οχι. Και όχι τόσο για το pattern, όσο για τις δυναμικές και τους χρόνους καθώς και για το πιο αληθοφανές παίξιμο.

 

Στο (μικρό) κλιπακι ποθ ακολουθεί όλες κιθάρες και μπάσο είναι midi.

Όλα έγιναν με το laptop από τον καναπέ...

 

Επεξεργασμένο από mpamps
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

steven slate_ SSD 5.5 ή EZ 3; ιδού η απορία! γνώμες; με το slate είμαι υπερ ευχαριστημένος χρόνια τώρα, αλλά αμα αξίζει να το αλλάξω σε ΕΖ

Επεξεργασμένο από togas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αφου ξέρεις το ένα και σε ικανοποιεί, ποιός ο λόγος να ψάχνεσαι πάλι;

Εφόσον μιλάς για ακουστικά ντραμς φυσικά, γιατί αν σε ενδιαφέρουν τα "ηλεκτρονικά" κοιτάς αλλού.

 

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου